Druhé utkání na půdě úřadujícího "Mistra Holandska" je opět vítězné

Friso Sneek (NED) - PVK Olymp Praha  1:3  (-18,26,-18,21)

Šmídová Nicole, Kalhousová Lucie, Žáková Zuzana, Brancuská Monika, Hodanová Eva, Šimáňová Pavlína - Dostálová Veronika

Střídající: Brichtová Michaela, Gajdová Karolína, Virtová veronika, Vlčková Michaela, Pokorná Martina

Základní sestava Friso:

Nynke Oud, Britt Schreurs, Nynke Hofstede, Rosa Entius, Anniek Siebrink, Rixt van der Wal - Geldou de Boer

Střídající: Fleur Wiersma, Pleun van der Pijl, Iris Oosterbaan, Annika de Goede

Pokračování krátké reportáže. Po včerejším vítězném zápase jdeme na společnou večeři. Mnoho diváků nám blahopřeje k vítězství i za předvedený výkon. Hráčky, které hrály v zahraničí zde mají i osobní fanoušky. Ozývá se řada Čechů žijících v blízkosti Sneeku. Realizační tým soupeře jsme asi nepotěšili, podobně jako = portál HOLKY nad Sítí = v čele s jejich dozajista volejbalovými odborník? , ale jinak panuje přátelská atmosféra se všemi, které potkáváme.

Po večeři se pouští do práce náš fyzioterapeut Honza, zbytek realizačního týmu má dost práce s přípravou odvetného utkání.

Program druhého dne:

do 8:00 hod snídaně v hotelu

9:00 odchod na trénink

9:30 - 10:30 trénink - průpravné hry podle ročníku narození, opět především podání a přihrávka, obrana v diagonálách

20:00 jdeme do boje o postup

Na poradách krátce řešíme nevhodnou a nešťastnou podporu "Portálu- Holky- nad- sítí" - nevhodnost v průběhu rozehraného postupu je zarážející.  Naše hráčky si neupřímnou a agresivní pochvalu po vítězství v  prvním zápase od Vás nepřejí.

Jak jsme předpokládali domácí družstvo jde do boje "vabank". Je dobře připraveno , ale to my také. Obě družstva trefila v poradách základní sestavy. Já po krátkém "zaváhání" poslal Mony a Evu do svých specializací.

A začíná bitva prvního setu. Na podání je kapitánka a nahrávačka soupeře. S jedním esem o pásku se soupeř ujímá vedení 3:0. Hala je opět téměř vyprodaná a diváci oproti zaraženému včerejšku ženou své svěřenkyně mohutným zpěvem kupředu. My jsme ustáli počáteční nápor. Plníme potřebné zadání v obraně i protiútoku a postupně hru srovnáváme 8:8, 12:11. Zlom nastává v polovině setu, dobře blokujeme, soupeř začíná chybovat. Koncovku setu máme pevně ve své režii a vedeme 1:0 na sety.

Druhý set je nejpohlednější, dramatický, vyrovnaný až do samotné koncovky, ve které jsme smečovali na potřebný postupový setbol. Ale už před závěrem jsme se "asi" zalekli možného úspěchu - ubíráme na kvalitním podání, údery na bod jsou opatrnější s řadou netaktických ulití. Stav je 1:1.

Změna stran, rychle se otřepat a jdeme za svým cílem. Vyhraný druhý set jakoby soupeře uspokojil, my naopak přepnuli na vysoké obrátky a rychle se ujímáme vedení o Téměř 5 bodů. To s přehledem držíme, v závěru ještě polevíme, necháme soupeřky korigovat stav, ale jdeme za jasným vítězstvím tohoto třetího - postupového setu. Je to doma.

Ve čtvrtém setu dostali příležitost i mladé hráčky (Verča, Miška, Micha, Gajda, Martina) a dokáží soupeřkám konkurovat, naopak dotáhnou spolu s Evou a Dosty utkání do vítězného konce. SUPER.

O naše body se zasloužily opět téměř všechny hráčky:  Šim 13,Ev 12, Mon 11, Kal 10, Zuz 7, Nic5, Vir 5, Kar 4, Mar 3

Sílu soupeře jsme odhadli spolu s Lukášem dobře a vsadili na postup u soupeře.  Máme splněný postupový cíl a těšíme se domů a následného soupeře.

Tím bude jeden z dvojice  Polkky Kuusamo (FIN)  - Nantes (FRA)   1:3

Z vítězných výrazů našich hráček je patrné, že mají z postupu obrovskou radost, že dokázaly na půdě soupeře -mimo jiné bronzového Holandska letošního ME žen i úřadujícího mistra 22/23 - zvítězit.

Radost nám nekazí ani výše zmíněný portál, který do nás zajel už v průběhu utkání. Takto si podporu našich hráček a klubu nepředstavujeme.

Zítra přepneme na "Galovky". V sobotu nás čeká Prostějov, který hrál  Pětiseťák na "Šelmách" a dnes bude hrát ve Šternberku. Příští týden v Praze utkání ČP Lvi  Praha - OLYMP.