Informace o klubu

Policejní volejbalový klub Olymp Praha je historicky jedním z nejúspěšnějších klubů ženského volejbalu. Ve svojí historii získal 16 x titul Mistra ligy, 17 x zvítězil v Českém (Československém) poháru a 2 zvítězil v Poháru mistrů evropských zemí. Velmi úzce spolupracuje s Resortním sportovním centrem OLYMP CS MV na výchově reprezentantek.

4_20221024_165239.png

PVK Olymp Praha je zaměřen na rozvoj mladých talentovaných hráček od nejmladších kategorií v přípravě VCM Olymp Praha, s následným přechodem do Vrcholové složky PVK, která úzce spolupracuje s Českým volejbalovým svazem a především s RSC OLYMP Centrum Sportu Ministerstva Vnitra. 

Jako prioritu máme návrat dívčích a ženských reprezentačních výběrů zpět mezi kluby pravidelně se účastnících ME a MS. Ve vrcholové složce pracujeme s hráčkami, které mají potenciál a chuť se zdokonalovat, reprezentovat Českou republiku a prosadit jako profesionální sportovec. Vedle sportovního tréninku však vychováváme i hráčky ke správným postojům, životními stylu i klubovým hodnotám. V týmu Olympu tak dostávají příležitost pouze české hráčky.  

Hodnoty, cíle a ME 2021.

Tréninkový proces je zabezpečován profesionálními trenéry se zkušenostmi ze všech reprezentačních výběrů z České republiky. Je při něm využíváno moderních technologií, poznatků z moderních trendů z uplynulých evropských i světových šampionátů, tak i nové oficiální svazové metodiky, na jejíž tvorbě se spolupodílíme.  

Sportovní koncepce 2021 - 2025.

Cíle a sportovní sezóna 2022/23.