226_20231219_120618.jpg

Pražský přebor žen 1. část

Krátké představení nové soutěže, kterou hrají kadetky a juniorky.

Po dvou letech, kdy tým kadetek hrál kromě extraligy U18 také Český pohár - v sezóně 21/22 to bylo v kategorii U18 a v sezóně 22/23 v kategorii U20, jsme se s týmem trenérů rozhodli v tomto roce pro změnu. PVS otevřel novou zimní soutěž PP-Z1, do které se mohl přihlásit každý. Této možnosti jsme využili a to hned z několika důvodů:

- možnost zapojení širšího množství hráček (jedná se o družstvo žen, tak můžou hrát hráčky U18,U20 a nebo i mladší)

- dojezdová vzdálenost na jednotlivá utkání (utkání se hrají přes týden v Praze; některé týmy mají hrací den neděli navečer)

- vyzkoušet si jiný styl hry soupeřek

- předchozí dva roky trenérům nedával smysl poměr náklady na ČP X dobré herní vytížení

- vidina, že se dá postoupit do vyšších soutěží (PP-Z, 2.liga, 1.liga)

Pro nás, proč jsme tuto soutěž hlavně přihlásili, byla možnost odehrát několik zápasů nad rámec extraligových turnajů. Chtěli jsme do hraní zapojit hlavně hráčky U18, které mají přihlášenou pouze extraligovou soutěž a pak i pro U20, kde sice některé hráčky hrají i v U22 nebo hostují v ženských soutěžích, ale i přesto se nám zdál tento mix dobrý. V průběhu sezóny a i z důvodu nemocí a herního vytížení jsme zapojili do utkání i několik žákyň. Soutěž se nám zatím osvědčila i v tom, že jsme schopni dodat herní vytížení hráčkám, které se vracejí po zranění nebo delších nemocech. Navíc jsme jako domácí hrací den stanovili neděli podvečer, takže nám to nezasahuje ani do týdenního tréninkového cyklu. Domácí utkání hrajeme na půdě našeho VCM v Radlicích.

Zatím máme za sebou 8 utkání, ve kterých jsme vždy odcházeli s vítězstvím. Až v posledním utkáním jsme přišli o první bod do tabulky po výhře v tie-breaku. Sice to není ten nejdůležitější faktor, ale i pocit z vítězství je určitě důležitá část těchto zápasů, které bereme i jako součást tréninku. V lednu nás čekají ještě 4 utkání a budeme mít za sebou základní část. Poté se 13 týmů rozdělí do dvou skupin podle výkonosti a nejlepší z dlouhodobé části pak budou moc bojovat o postup do vyšší pražské soutěže. 

Výsledky Olymp v PP-Z1:

OLYMP - Přírodní vědy    3:1

OLYMP - TJ Orion Praha  3:0

OLYMP - SK Meteor Praha "A" 3:0

OLYMP - SK Meteor Praha "E" 3:0

OLYMP - Přírodní vědy    3:0

OLYMP - TJ Orion Praha 3:0

OLYMP - Španielka Řepy "A" 3:1

OLYMP - SK Meteor Praha "A" 3:2