OlympBrno
3:0
čt 25. 1. 2024 18:00 @ Přípotoční 300, Praha - Vršovice, Extraliga, 19

Extraliga ženy OLYMP - KP Brno

Volejbalová extraliga žen 2023/24 měla ve čtvrtek na programu čtyři zápasy 19. kola. Dva z nich byly jednoznačnou záležitostí a dva se musely rozhodnout až v tiebreaku. Hráčky Liberce a Olympu si bez problémů poradily s Přerovem, resp. s KP Brno. V Prostějově se schylovalo k překvapení, ale Šantovka konec zápasu vůbec nezvládla.

PVK OLYMP PRAHA – VK KRÁLOVO POLE

Po brněnských Šelmách přivítal Olymp ve své hale Přípotoční po týdnu i druhý brněnský celek – KáPéčko. Jednalo se o první utkání v rámci třetího kola extraligové soutěže. Stejní soupeři se zanedlouho potkají v semifinále Chance Českého poháru. Na vzájemný souboj ve Final Four se lépe naladil domácí celek, který po jednoznačném průběhu zvítězil 3:0.

PVK Olymp Praha – VK Královo Pole 3:0 (25:17, 25:7, 25:10)

Rozhodčí: Olt J., Vachutka M., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vlčková, Hodanová, Gajdová, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídala: Brichtová

Hosté: Kuníková, Kormendyová, Matějková, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Zapletalová, Prchalová, Křižanovská

Ohlasy po utkání

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Taky si myslím, že to dneska bylo hlavně o servisu, který se nám dařil. Jsem ráda, že jsme do toho šly naplno, po celé tři sety, kdy KáPéčko se taky snažilo solit servis, ale mělo více chyb. Nám se ten servis dařil a jsem ráda, že po jednoduše vyhraném druhém setu jsme to dohrály soustředěně. Gratuluji celému týmu a jsem ráda za takovéhle vítězství.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Jsem samozřejmě spokojený s vítězstvím 3:0. Je vidět, že jsme teď na vítězné vlně, kterou bychom ještě chvíli potřebovali držet. Naše snažení směřuje k Final Four Českého poháru, kdy se v semifinále opět střetneme s naším dnešním soupeřem, tak uvidíme, komu to dnešní utkání pomůže víc. Holky jsem upozorňoval, že dnešní utkání bude těžké – ve skutečnosti zase tak těžké nebylo. Souhlasím s Erikem, že o ději rozhodl první set, kdo se tam nakopne k jakému výkonu. Byl tam vidět obrovský tlak brněnských hráček na servisu, ale přinášel i velké množství chyb. To nás trochu zklidnilo a ustáli jsme to, a pak jsme byli lepším týmem. Děkuji Verče a ostatním hráčkám za tento výkon.“

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Olymp nás rozstřílel na servisu a bez přihrávky se nedá hrát volejbal. Takže myslím, že jsme tohle neustály a potom to jde těžko. Gratuluju k vítězství a my se musíme zvednout.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole):„Já gratuluji soupeři. Opravdu hodnotit je málo co, maximálně první set, kdy jsme možná paradoxně v pár statistikách byli lepší, ale rozhodlo naše množství chyb. Druhý a třetí set byl jasně v režii Olympu. Míša Vlčková odehrála výborný zápas a ostatní její spoluhráčky ji v tom podpořily. Nebylo to jen o tom, že my jsme nezahráli dobrý zápas, ale že Olymp hrál dnes velmi dobře.“

Popis utkání:

Úvodní bod utkání připisují na svou stranu domácí hráčky po složeném útoku z hlavního kůlu. Blok Lucie Kalhousové znamená vedení 5:3. Důrazným útokem Kateřiny Kuníkové Brno srovnává stav na 7:7. Dvoubodové vedení domácích vrací útokem do zámezí hostující univerzálka. Posléze přichází další chyba a vedení Olympu 11:8, na které reaguje trenér hostí time-outem. Při podání Pavlíny Šimáňové se nedaří Brnu otočit, a tak za stavu 14:8 bere trenér Nezhoda svůj druhý oddechový čas. Až poté se podařilo hostujícím hráčkám složit útok na zem. „KáPéčko“ přidává chybu za chybou, na což lodivod hostí reaguje změnami v sestavě. Tři body hostů v řadě ukončuje úspěšným útokem domácí smečařka – stav 19:13. Ukazatelem skóre na 23:14 posouvá úspěšný útok Monika Brancuská. První setbol domácích maže zalívkou blokařka hostí. Rozháranou rozehru ukončil až útok Evy Hodanové, čímž jdou domácí do vedení 1:0 na sety pro výsledku 25:17.

Mezi prvním  a druhým setem došlo k blahopřání významným jubilantům a příznivcům našeho klubu.

Doc. PhDr. Jaroslava Buchtel CSc. slaví 80 a Jiří Řebiček dokonce 83 - Blahopřejeme.

Olymp hned v úvodu druhé sady jde do vedení 3:1 a po esu Moniky Brancuské si za stavu 7:3 pro domácí sahá pro první oddech trenér hostů. Rozlet domácích „bohyň“ nepolevuje, což potvrzuje razantním útokem ze zóny I Monika Brancuská, která tím zvyšuje vedení již na 12:4. Úspěšný blok dvojice Gajdová, Vlčková dostává domácí celek do vedení 16:5. Brněnským hráčkám se v těchto momentech nedaří, což umocňuje nesouhra nahrávačky s blokařkou a vedení Olympu 23:7. Druhý set měl jednoznačný průběh a končí zas stavu 25:7.

Domácí nepovolují ani zkraje následující sady, kdy odskakují hned do vedení 5:0. První time-out pro Brno. Až za stavu 6:0 přichází chyba na podání a hosté tak jdou poprvé v této sadě podávat. Tři jedničky na ukazateli, vedení 11:1 pro Olymp, a trenér brněnských hráček vybírá již svůj druhý oddechový čas. Dlouhá výměna byla k vidění v Přípotoční, poté co obrany na obou stranách předvedly velmi dobré zákroky. 21:9 je stav utkání poté, co si domácí nahrávačka úspěšně zakombinovala s vlastní univerzálkou. Závěr utkání obstarává úspěšným útokem domácí smečařka. Za 66 minut tak je hotovo, domácí Olymp si připisuje další domácí vítězství.

Autor: Michal Grivalský