Související zápas

PVK Olymp Praha
OstravaOlymp
0:3((-21,-13,-23))
so 16. 3. 2024 17:00 @ Varenská 3098, Ostrava, Extraliga, Čtvrtfinále
273_20240317_095838.jpg

EX ženy 23/24 2. čtvrtfinále

Vítězky prvních čtvrtfinálových duelů nezaváhaly ani na palubovkách soupeřek

Druhé zápasy čtvrtfinále žen výsledkově zkopírovaly ty úvodní. Pražský Olymp přehrál bez ztráty setu Ostravu, stejně jako brněnské Šelmy celek Přerova. Volejbalistky Liberce povolily uhrát Královu Poli jen jeden set. I duel Prostějova s olomouckou Šantovkou měl stejný scénář jako v prvním utkání. Olomouc sice dokázala zlikvidovat dvousetové manko, ale tie-break už byl zcela v režii prostějovského týmu.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 0:3 (21:25, 13:25, 23:25)

stav série 0:2

Rozhodčí: Slezák J., Spáčil L.

Počet diváků: 330

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Jasečková, Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Chládková, Skřivanová, libera Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Mikelová, Jakuškina, Jedličková, Kalusková, Bauerová, Látalová

Hosté: Šmídová, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídala: Vlčková

Ohlasy po utkání:

Michaela Hadáčková (blokařka TJ Ostrava): „Dnes nás to moc mrzí, že jsme na domácí půdě nezvládly tu sérii srovnat na 1:1, soupeř nás hodně tlačil a my jsme odešly snad na všech činnostech. Nicméně série pro nás nekončí, my se jdeme rvát do Prahy. Moc se těšíme a věřím, že to otočíme a vrátíme se zpět do Ostravy a na to utkání bych vás chtěla pozvat, doufám, že vás přijde hodně.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme docela dobře vstoupili do zápasu, ale měli jsme to podržet, dohrát první set. Ten zápas by se vyvíjel jinak, takže v té sérii byla chyba, že jsme v prvním utkání nedohráli na Olympu druhý set a tady první set. Škoda koncovky třetího setu, nicméně jdeme dále a série ještě nekončí.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnes pro nás hrozně důležité vítězství, hlavně 3:0. Věděly jsme, že to bude těžký zápas, Ostrava hraje doma mnohem lepší zápasy než venku, bych řekla, a měla velkou podporu fanoušků. Jsem ráda, že přijeli i naši fanoušci, kteří byli velkou konkurencí. Těším se na úterní zápas doma, kde budeme chtít tu sérii ukončit.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „My jsme velice spokojení, že jsme tu dokázali vyhrát  v poměru 3:0, protože všechna utkání s Ostravou v Ostravě v průběhu sezony jsou nesmírně náročná, někdy více psychicky než sportovně. V sérii vedeme 2:0, nic nepřeceňujeme, víme s jakým družstvem bojujeme o postup a série musí skončit třemi vítězstvími, abychom postoupili do další fáze P-O."

"O osudu utkání rozhodla koncovka prvního setu, kterou jsme především obrannou činností zvládli lépe. Ostrava do utkání vstoupila velice razantně kvalitním servisem. Tlak jsme ustáli a postupně se rozehráli k dobrému výkonu. V závěru utkání jsme nedokázali udržet vedení o 2-3 body, a bylo z toho téměř drama. Chyby na útoku ( Ostrava 8 bloků), a především na servisu nás dohnaly do těžké koncovky, kterou jsme i díky střídání nahrávaček zvládli. Tentokrát byla obrana na síti téměř stejná (12/11), ale opět jsme dokázali lépe útočit 39%/24%). 

"Svým kočkám blahopřeji, příkladně bojovali a držely se dobře pokynů z porady , na hřišti a v hale nebylo slyšet, o to to bylo náročnější, mám radost" . 

Popis utkání:

Ostrava zahájila utkání dvěma esy Nely Jasečkové, srovnáno bylo za stavu 3:3. Esem Gajdové bylo vyrovnáno na 5:5. Další průběh setu byl velmi vyrovnaný. Tříbodový náskok měly domácí hráčky za stavu 11:8 a hostující trenér reagoval oddechovým časem. Olymp dokázal stáhnout náskok domácích (13:12 pro Ostravu) a vzápětí Hodanová útokem srovnala na 14:14. Ostravě se podařilo odskočit na 16:14, Olymp znovu dorovnal a do koncovky šel za vedení 20:18. Ostravě se bodové manko nedařilo zlikvidovat (22:20, 23:21), závěr setu už patřil hostujícímu Olympu, který zvítězil 25:21.

Do druhého setu vstoupil lépe pražský Olymp, když vedl 2:0, a po útoku středem Šimáňové vedl už 5:2. Ostravě se nedařilo srovnat krok (5:9). O pět bodů vedly Pražanky za stavu 13:8. Ostravě se nedařilo bodovat a Olympu šel do sedmibodového vedení 17:10. Do koncovky měly hostující volejbalistky náskok osmi bodů (20:12). Tento náskok ještě Olymp navýšil, když vedl 22:12. Olymp už si konec setu pohlídal a zvítězil jasně 25:13.

Třetí set zahájila lépe Ostrava (2:0), pražský Olymp rychle otočil a vedl 3:2. Ostrava šla do vedení 7:5, Olymp dotáhnul a odskočil do vedení 10:7. Náskok hostů narostl na pět bodů (12:7). Po chybě domácích na útoku vedl Olymp 14:9. Ostrava dokázala smazat manko ve skóre a srovnat (16:16). Do koncovky šel ale Olymp s náskokem dvou bodů, 20:18. Blokem Ostrava snížila na 20:22, Gajdová útokem středem zvýšila na 23:20 pro Olymp. Ostrava dorovnala na 23:23, ale Olymp dvěma body v řadě rozhodnul o výhře v setu 25:23 a i v celém utkání poměrem 3:0 na sety. 

Hráčkou televizního utkání (Sporty TV) byla po zásluze vyhlášena hostující smečařka Lucie Kalhousová, která si připsala 13 vítězných bodů ( 10 útokem, 2 přímo z podání a 1 blok) , spolu s Karolínou Gajdovou byla nejvíce bodující hráčkou družstva. 

Autor: Radek Karnufek, Stanislav Mitáč   foto Pavel Netolička

Související odkazy