Související zápas

PVK Olymp Praha
ŠelmyOlymp
3:1((-21,21,15,17))
so 30. 3. 2024 18:00 @ Kounicova 686, Brno, Extraliga, Semifinále
280_20240401_155109.jpg

EX ženy 23/24 1. semifinále

Do semifinále ženské extraligy vstoupily vítězně hráčky Prostějova a Šelem

Prvními zápasy odstartovalo semifinále play-off volejbalové extraligy žen 2023/24. Volejbalistky Prostějova a brněnských Šelem využily domácího prostředí a zvítězily nad Libercem, resp. Olympem shodně 3:1.

VK ŠELMY BRNO – PVK OLYMP PRAHA

V sobotu se v Brně v hale Kounicova odehrálo první semifinálové utkání série mezi domácím týmem VK Šelmy Brno a hosty z PVK Olymp Praha. I díky výhře v základní části byly favoritem domácí Šelmy, Olymp není tak ambiciózní jako domácí , ale jde zápas od zápasu, teď již druhou sérií Play-off.  Šelmy na domácí palubovce nezaváhaly i díky zranění Moniky Brancuské - v souboji pod sítí s brazilskou smečařkou Silvou- a zvítězily 3:1.

VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:17)

stav série 1:0

Rozhodčí: Grabovský Z., Novák M. - delegát Vlasta Kovář sen.

Počet diváků: 620

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kelnárová, Širůčková, P. Šmídová, Silva, Marková, Madsen - Chevalierová, Píchalová 

Střídaly: Benediktová, Janečková

OLYMP: N. Šmídová, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová - Dostálová, Mitáčová 

Střídaly: Brichtová, Vlčková, Průšová, Žáková

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Byl to určitě úspěšný vstup do semifinále z naší strany. Trvalo nám první set, než jsme se dostaly do herní pohody po pauze. Udělaly jsme spoustu chyb. Fanoušci super fandili.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Měli jsme těžší rozběh, první set jsme trošku psychicky nezvládli, protože jsme udělali spoustu chyb, pokazili jsme sedm servisů, něco i v útoku a už se to vezlo. Myslím, že od druhého setu jsme se trošku uklidnili, začali jsme hrát svou hru a zápas jsme měli pod kontrolou až do konce. Těšil jsem se na první semifinálový zápas, diváci nás podporovali, výborná atmosféra. Děkujeme divákům.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Do zápasu jsme vstoupily velmi dobře, vyhrály jsme první set. Škoda koncovky druhého setu, neudržely jsme to. Do dalšího zápasu si musíme vzít, že budeme tlačit servisem, abychom Šelmy dostaly od sítě a potom jsme měly lehčí obranu. Nehodnotím zápas úplně špatně, myslím, že spousta kladných momentů tam bylo.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Gratulujeme soupeři k vítězství, vyhrál zaslouženě. Do utkání jsme vstoupili dobře hlavně v prvním setu, přičítal bych to především nervozitě domácích hráček ( zkažená podání 7x, útok do autu 5x i dva přímé body z našeho servisu). Poté se ale domácí družstvo zklidnilo a hrálo svůj standardní, dobrý volejbal. Nám svitla naděje ještě před závěrem druhého setu, ve kterém jsme korigovali stav z 15:18 dokonce na 19:18, především díky kvalitnímu servisu střídající Míši Vlčkové (2x přímý bod z podání).  Ve třetím setu jsme tahali za kratší konec, navíc byl poznamenám i soubojem na síti mezi naší univerzálkou a brazilskou smečařkou domácích Silvou. Zkušenost domácích v rozhodujících okamžicích rozhodla, podobně jako výhoda domácího prostředí.  

Je třeba zmínit, že na semifinále má být challenge, která dneska nefungovala. Myslím, že oba trenéři bychom challenge jistě v několika případech využili, podobně jako vrchní rozhodčí“

" I přes porážku jsme zde odehráli jeden z nejlepších výkonů poslední doby". 

Popis utkání:

Do zápasu lépe vstoupily hráčky Olympu (1:4, 4:6). Dvoubodové vedení si dlouho udržovaly také díky chybám Šelem na podání a své skvělé obraně v poli. Tuto ztrátu domácí postupně dotahovaly, hlavně díky skvělé hře domácí smečařky Silvy. Stále ale nebyly schopny vývoj setu obrátit na svou stranu a za stavu 16:18 si domácí trenér vybral první time-out. Za stavu 19:19 přišla na servis domácí blokařka Širůčková a poprvé poslala Šelmy do vedení (20:19). Po pražském time-outu ale Olymp odskočil do vedení o tři body, i díky dvěma esům, a set vyhrál 21:25.

Druhý set začal lépe pro domácí Šelmy - 4:1, 5:2. Vedení si i nadále udržovaly, výborně hrála domácí univerzálka Madsen. Za stavu 14:10 si hostující trenér vybral první time-out druhé sady. Šelmy si vedení držely do stavu 17:13, poté dvěma chybami a dvěma esy Olympu o vedení přišly, 18:18. Při servisu nahrávačky Pavly Šmídové se ale opět dostaly do vedení 20:18. V koncovce opět skvěle hrála univerzálka domácích Madsen a Šelmy set vyhrály 25:21.

Třetí sada začala vyrovnaně. Za stavu 5:5 přišla na servis "domácí - finská" univerzálka Yasmine Madsen, která už v této době měla na svém kontě sedmnáct bodů, a po dobrých servisech a esu donutila trenéra Olympu za stavu 8:5 k oddechovému času. Ten ale Pražankám nepomohl, a tak na řadu přišel i druhý. Za stavu 14:8 se pražskému Olympu zranila klíčová hráčka, univerzálka Brancuská v souboji s brazilskou smečařkou Silvou ??? Šelmy si už své vedení nenechaly vzít (16:9) a set vyhrály velkým rozdílem - 25:15.

Čtvrtý set začal lépe pro hosty (1:3). Domácí celek ale vedení Prahy dotáhl, 5:5. Šelmy se pomalu dostaly do vedení a za stavu 11:8 si Praha vzala první time-out čtvrtého setu. Olymp začal  kazit útoky do autu a domácí vedení narůstalo, 14:9. Do koncovky setu šly Šelmy už s šestibodovým náskokem (20:14), ten v koncovce ještě navýšily a pohodlně si dokráčely k vítězství v setu (25:17) a v utkání 3:1.

Autor: Richard Bednář a Stanislav MitáčDruhé utkání série se hraje v Praze 2.4. 2024 od 18:00 hodin.


VK PROSTĚJOV – VK DUKLA LIBEREC

Po velice dlouhé době dokázaly prostějovské volejbalistky zvítězit nad libereckými. Dá se říct, že v ideální moment, neboť Duklu zdolaly v úvodním střetnutí semifinálové série extraligy žen ČR 2023/24 a ujaly se tím zápasového vedení. Zaslouženě, většinu z napínavého čtyřsetového duelu v bouřlivé divácké atmosféře byly lepší.

VK Prostějov – VK Dukla Liberec 3:1 (25:14, 23:25, 25:20, 25:22)

stav série 1:0

Související odkazy