Související zápasy

PVK Olymp Praha
238_20240122_112402.jpg

EX U18 23/24

1. skupina v Jablonci

O víkendu 20. a 21. ledna se vydáváme na náš první extraligový turnaj v novém roce. Do Jablonce odjíždíme s cílem setrvat v první výkonnostní skupině.

V sobotu vyráží náš zraněními oslabený tým v hojném počtu 11 hry schopných hráček a dvou tažných sil z řad fanoušků. Tradičně také v trenérském zastoupení Michal + asák Dejv.

První utkání zahajuje rozhodčí úvodním hvizdem v 10.00, los nám na úvod turnaje přiřadí domácí liberecký celek, se kterým se nám letošní sezónu zatím nepovedlo svést vítězné utkání. Ani sobotní zápas není výjimkou, držet krok se nám daří pouze v první sadě, po nadějném začátku se náš výkon stále jen zhoršuje a z palubovky odcházíme s jasnou prohrou 3:0 (21;7;8).

Odpolední zápas s vedoucím týmem celkové tabulky Lanškrounem měl zcela jiný průběh. Naše zápasové nasazení zřejmě soupeře zaskočilo a tak mohli diváci v Jablonecké hale sledovat velmi vyrovnané utkání, kdy každou chvilku tahal za provaz jiný celek. Lanškroun byl nakonec ten, kdo tahal za kratší konec a my se mohli radovat z vítězství 3:0. Poté zasloužené výhře se odebíráme do aut a vyrážíme směr domov.V neděli opět vyrážíme před půl osmou směr Jablonec, kde na nás čeká rozhodující zápas o udržení v první skupině s Ostravou. K utkání nastupuje náš tým oslabený o další dvě hráčky. Od začátku se karty obrací každým setem, i přes slibný match ball ve 4. sadě se díky našim chybám zápas protáhl až do pátého setu. Ten bohužel nejtěsnějším možným rozdílem prohráváme a odnášíme si jeden bod.(25;-19;25;-28;-13)
Po dohraném utkání Liberec x Lanškroun, které dopadlo lépe pro první družstvo, si můžeme oddechnout a příští měsíc se opět utkáme v nejvyšší skupině.

Autor: Eliška Hančová?
Korekce: Lucie Kratochvílová?