269_20240311_155307.jpg

Čtvrfinálová série extraligy žen

V extralize žen 2023/2024 byly odehrány všechny zápasy základní části. Konečné pořadí týmů určilo soupeře do vyřazovacích bojů play-off.

Naše ženy skončily po základní části na čtvrtém místě, a rozpis play-off nám tedy přisoudil páté družstvo po dlouhodobé části. A tím je TJ Ostrava. Jelikož jsme lépe umístěným družstvem, máme výhodu prvního a případně i pátého utkání na domácí palubovce. 

Čtvrtfinále začínáme na domácí palubovce již tuto středu!!!

Rozpis utkání:

1. ČF   St   13.3.   Olymp - Ostrava   18 hod./ hala Přípotoční

2. ČF  So   16.3.   Ostrava - Olymp   15,30 hod./ hala Varenská

3. ČF  Út   19.3.   Olymp - Ostrava   18 hod./ hala Přípotoční

_________________________________________________________________

4. ČF  Pá   22.3.   Ostrava - Olymp   17 hod./ hala Varenská

5. ČF  Po   25.3.   Olymp - Ostrava   18 hod./ hala Přípotoční

Zapište si termíny domácích utkání do diáře. Vaše podpora bude potřeba, protože tato série slibuje vyrovnané a emotivní souboje, stejně tak, jak to bylo v průběhu základní části. 

Vstupné na utkání play-off zůstává stejné jako na základní část:

Dospělí - 80,-

Zlevněné (důchodce, student) - 50,-

Postřehy z ČVS :

I když před play-off jsou výsledky zápasů dlouhodobé části zapomenuty a každý z týmů je na stejné startovní čáře, není úplně od věci si připomenout, jak se čtvrtfinálovým soupeřům vedlo ve vzájemných duelech této sezóny.

  • Šelmy Brno/Přerov - 3:1, 3:1, 3:0
  • Prostějov/Olomouc - 3:2, 3:2, 3:0
  • Liberec/Královo Pole - 3:2, 3:2, 3:0 + ČP 3:0
  • Olymp /Ostrava - 3:2, 3:0, 2:3 + ČP 3:2

Brněnské Šelmy zcela ovládly dlouhodobou část a ve čtvrtfinále vyzvou Přerov. Ten sice v posledních zápasech ukázal lepšící se formu, ale proti favorizovaným Brňankám se mu příliš šance nedává.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří celky Prostějova a Olomouce, které v probíhající sezóně postihlo asi nejvíce různých zranění a nemocí. Je otázkou, zda oba týmy už budou moci nastoupit v plné síle. Toto hanácké derby se odehrálo i v loňské čtvrtfinále a všechny zápasy vyzněly ve prospěch prostějovských volejbalistek.

V dalším čtvrtfinále se proti sobě postaví finalistky letošního Chance Českého poháru, volejbalistky Liberce a Králova Pole. Ani jednomu družstvu závěr dlouhodobé části nevyšel zcela podle představ. Dukla sice vyhrávala, ale vítězství až v tie-breaku proti hůře postaveným týmům velkou radost před zápasy play-off určitě nepřinesla. Omlazené sestavě KáPéčka nechybí bojovnost, ale celou letošní sezónu se potýká s kolísavými výkony. Jedním z rozhodujících faktorů této série budou zcela jistě zkušenosti a ty jsou na straně Liberce.

Nejvyrovnanější čtvrtfinále by se mělo odehrát mezi pražským Olympem a Ostravou. Oba týmy disponují mladými hráčkami, doplněnými o zkušené „harcovnice“, a jejich vzájemné souboje jsou téměř vždy napínavé do posledních chvíle. Asi by se nikdo nedivil, kdyby o postupujícím do semifinále rozhodovalo až páté utkání.

První zápasy čtvrtfinále play-off:

středa 13. března

  • 17:00 VK Dukla Liberec – VK Královo Pole (SPORTY TV)
  • 18:00 VK Prostějov – VK Šantovka Olomouc UP
  • 18:00 PVK Olymp Praha – TJ Ostrava
  • 19:30 VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov

Autor: Jiří Carba