0:3
st 8. 11. 2023 18:00 @ Čáslavská 274, Kutná Hora, Challenge Cup, 16th Final

Challenge Cup

Olymp - Nantes

Tentokrát v Kutné Hoře nás čekalo další kolo Evropského poháru - Challenge Cup. V prvním kole jsme si na holandské půdě poradili s družstvem Friso Sneek a los poháru nám přisoudil finalistu loňské francouzské soutěže Neptunes Nantes. Družstvo, které je složeno z celé Evropy i světa. Má ve své středu nahrávačku z Turecka, na pozici univerzální hráčky je hráčka z USA. Středové hráčky jsou z Polska a Srbska, smečařka je z holandského národku a další dvě ze základní sestavy už jsou skutečně francouzsky. Ale takový je současný evropský klubový volejbal. Naplněná hala „Klimeška“ měla možnost vidět kvalitní volejbalovou podívanou, která bohužel byla nad naše síly.

My jsme vyjeli do kutné Hory již v neděli po sobotním vítězství ve Šterberku, abychom měli náskok dvou tréninků před soupeřem a alespoň trochu si zvykli „ na domácí prostředí“ haly Klimešky.

PVK OLYMP PRAHA / CZE/ – Neptunes Nantes / FRA/

0 : 3 ( -20, - 21, -20)

Kutná Hora dne: 8.11. 2023 v hod.:18:00

Rozhodčí: Hesse Jennifer, Jambor Tamás

Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová , Šmídová – libero Dostálová

Střídaly: Brichtová, Vlčková, Doudová, Vlčková, Pokorná

Hosté: Karasoy (TUR), Rotar ( FRA), Lukašik (POL), Mims (USA), Jasper ( NIZ), Kurtagic ( SRB) – Rakootzafy (FRA)

Střídající: Ratahiry, Respaut

Domácí: Veronika Dostálová (kapitánka domácích):

Z porady jsme věděli, že nás čeká silný soupeř s velmi dobrou univerzální útočnicí Mims. Na smeči reprezentantky Nizozemí Jasper a Francie Rotar. Nepřijela kapitánka družstva – reprezentační libero Francie. Máme dobrou obranu v poli, což se v zápase ukázalo, ale nedokázali jsme se prosadit v útoku na bod. Mrknem na to a v odvetě rozhodně nemáme co ztratit.

Stanislav Mitáč (trenér domácích): Od prvních rozeher úvodního setu bylo patrné, že budeme čelit velice kvalitnímu servisu soupeře. To se také stalo. Kvalitní servis určil charakter zápasu, těžko jsme v některých chvílích přihrávali a pak jsme se nemohli úspěšně dostat do prvního útoku po příjmu. Ale dokázali jsme se v přihrávce postupně stabilizovat a přibližovat se k soupeři na rozdíl 1-3 bodů. První i druhý set měl téměř stejný průběh.

Největší příležitost v utkání jsme měli v průběhu třetího setu, ve kterém jsme vedli 13:10 a ještě 16:14, ale postavení s nahrávačkou v zóně II nás přibrzdilo a do koncovky už šly s náskokem soupeřky.

Těm blahopřejeme k vítězství, protože byly lepším družstvem. Především lépe útočily 45% k našim 34%, blokovaly v poměru (12:3) a agresivněji servírovaly. Souboj univerzálek vyzněl lépe pro Mims (22 bodů), Brancuská (15 bodů).

Diváků, kterých přišlo hodně, děkujeme za podporu. Dětem a rodičům Olympu rovněž. Víme na čem pracovat, co dokážeme zlepšit a budeme se připravovat na odvetu s francouzským soupeřem, protože takto kvalitní soupeř nás může posouvat dál.

Popis utkání:

První i druhý set měl podobný průběh.

1. Set 7-8, 12-16, 16-21 a 20:25
  2. Set 7-8, 14-16, 16-21 a 21:25

My jsme neustále museli dotahovat mírný náskok soupeře. Stále jsme byli pod tlakem dobrého soupeřova podání a kvalitnímu útoku kůlových hráček 10 Mims a 9 Rotar. Především univerzální hráčka nám dělala největší problém- její útoky z velké výšky a razance byly obdivuhodné. Útoky z „pipe“ byly nechytatelné. Avšak zbraně jsme neskládali, příkladně bojovali, především v obraně. Herní situace ve hře na bod jsme někdy využili, někdy bohužel ne. Soupeř nám vždy uskočil v druhé části setu a šel do koncovky s mírným vedením, který dokázal zužitkovat.

Třetí set jsme rozehráli nejlépe:

1. Set 8-5, 16-14, ale 17:21 a 20:25

Stav se příznivě navršoval až do stavu 13:9 a ještě 16:14, ale postavení s nahrávačkou v zóně II nás přibrzdilo, soupeř šel nad nás a s přehledem i celkovému vítězství 3:0.

Odveta ve Francii  bude v úterý 14. 11. , mezitím domácí utkání s Frýdkem Místkem. Odlétáme v pondělí.

Dnešní los Chance Českého poháru  OLYMP - Šelmy Brno...