170_20230730_081547.jpg

Žákyně na turnaji v Klagenfurtu

Ve dnech 22.6. - 25.6. 2023 se naše děvčata účastnila UNITED WORLD GAMES v Klagenfurtu

Den první začal brzy ráno. Cesta byla dlouhá a chtěli jsme být v místě konání co nejdříve aby jsme po náročné cestě měli čas na aklimatizaci. Naším dočasným domovem se stal penzion CARINA v malebném městečku St. Kanzian am Klopeiner See a naše děvčata hned vyzkoušela místní jezero.

Den druhý byl prvním hracím dnem základních skupin a také dnem slavnostního zahájení. Naše děvčata nastoupila v kategoriích U11, U13 2x a U15.Hrálo se celkem na šesti adresách v osmi halách a některé místa byla až 25 km od Klagenfurtu. Slavnostní zahájení se konalo večer na Wörtersee stadionu kde byl také po celou dobu konání UWG velmi bohatý FOOD COURT - saláty, pasta, pizza, giros, burger, řízek.

Třetí den byl jak na kolotoči, vlastně nejen jako.

Zápas, přejezd do jiné haly, fandit spoluhráčkám, jídlo, regenerace a tak pořád dokola. Pro většinu děvčat byl tento turnaj první příležitostí konfrontace se světovým volejbalem a to mimo jiné rovnou s týmy jejichž reprezentační výběry dominují světovému volejbalu.

??
??
??
??
??
??
??

Klagenfurt je znám jedním z nejhezčích Rakouských jezer Wörtersee a naše děvčata okusila jeho vody při návštěvě místní městské plovárny. A jako duševní regeneraci vzal realizační tým děvčata na opravdový kolotoč který poskytnul nádherný výhled na město, jezero a hlavně na muzeum miniatur.

Čtvrtý den byl náš posledním dnem v Klagenfurtu na UNITED WORLD GAMES. Neděle byla finálový den a hrála ho jen družstva která se probojovala do semifinále a následně do finále což byly všechny naše týmy. 

Tým U11 celkově desáté místo 

Tým U13 vítěz PLACE 3 celkově třetí místo

?

Tým U13 vítěz SMALL FINAL celkově deváté místo

?

Tým U15 vítěz SMALL FINAL celkově sedmnácté místo

?


Před cestou domů jsme se ještě zašli osvěžit na místní městskou plovárnu u Wörtersee.A HURÁ domů

Jsme na naše děvčata pyšní protože tento náročný turnaj zvládli na výbornou

PS: velký dík patří rodičům kteří byli platným členem realizačního týmu DĚKUJEME

❤️