Vyzývací pohár proti Sneek Friso

Ve večerních hodinách jsme odehráli na soupeřově půdě první utkání našeho letošního evropského vystoupení vítězně.

PVK Olymp Praha – Friso Sneek (NED) 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

Zákl. sestava OLYMP:

Šmídová Nicole, Kalhousová Lucie, Žáková Zuzana, Hodanová Eva, Virtová Veronika, Šimáňová Pavlína - Dostálová Veronika

Střídající: Brancuská Monika, Brichtová Michaela

Základní sestava Friso:

Nynke Oud, Britt Schreurs, Nynke Hofstede, Rosa Entius, Anniek Siebrink, Rixt van der Wal - Geldou de Boer

Střídající: Fleur Wiersma,  Pleun van der Pijl, Iris Oosterbaan, Annika de Goede

Docestovali jsme do malebného městečka Sneek  krátce po poledni. Od 16 hodin byl trénink. K našemu překvapení se trénovalo s míči Gala, protože domácí družstvo ještě nemělo míče z federace ??!! Trénink byl zaměřen na dohrávky v šestkách a chyby, které nás provázely v prvním extraligovém zápase proti Olomouci (2:3). Trénink byl výživný, kvalitní, bez podání a přihrávky .- to necháme až na míče Mikasa na úterní  a středeční dopoledne.

Večeře a odpočinek v hotelu v samotném středu města.

V den zápasu je od 9,30 - 10,30 předzápasový trénink - obrana v diagonálách, útočný úder a především přihrávka se servisem. Porada o soupeři, Friso Sneek jsme měli z přípravných turnajů a z jejich prvního zápasu domácího mistrovství. V prvním zápase naše soupeřky rovněž podlehly 2:3. Friso Sneek je mistr Nizozemí soutěžní sezóny 22/23. Ve svém středu má řadu urostlých hráček nad 190 cm. No uvidíme.

Oběd, odpočinek na lůžku a povinné vyvětrání se na procházce městem spolu s předzápasovou kávičkou. Chlapi se dají do "gala". Jdou v nových oblecích - hrát evropský pohár je i svátkem trenérů. Musím konstatovat a mluvím i za hráčky, že jim to slušelo. Sklidili jsme obdiv. Jen hrát dobře volejbal.

A to se nám v prvním utkání podařilo.

Vyrážíme s dostatečným předstihem, organizace před samotným utkáním může být náročná. Jdeme na to. Předzápasová  porada v šatně, muzika " Kabátů" a bojovná nálada.

Naše základní sestava nebyla typická, zaskočil jsem sebe, Lukáše, ale i hráčky. Možná i soupeře, který na nás byl rozhodně připraven. Abych to uved na pravou míru. Napsal jsem do postavení s číslem 5 místo Moniky - Evu. Na smeči nastoupila Verča - velmi dobře. I přes toto ???? jsme set rozehráli velmi dobře, hráčky soustředěné , plnící pokyny jim zadané. Vítězství v setu hovoří jasně 25 : 14 a mám tu další dilema, ponechat nebo vrátit k sestavě z porady a tréninků.

Do druhého setu jdeme s Mony na "U", set jsme nerozehráli příliš dobře 1:6, 7:8, 9:9), ale od této chvíle opět lépe útočíme a především bráníme. Set opět vcelku snadno získáváme 25:16.

Ve třetím nastává bitva, z domácích asi spadla počáteční nervozita, solí podání, střídající smečařka nás zlobí diagonálním úderem, ale odoláváme, stav je vyrovnaný 12:12, 16:16, pak lehce odskočíme a soustředěně to dovedeme až k vítězství  ( 25:20( a 3:0 na sety.

Je to vítězství celého družstva, hráčky se podílely na zisku bodů téměř rovnocenně ( Eva 12, Mony 11, Kalhy a Šíma 10 - zbytek Niky, Viťas a Zuza).

Dnes večer nás čeká druhé utkání. Od domácích se dá očekávat velký tlak. Pohárová strategie je jasná. Chceme-li postoupit musíme zvítězit nebo uhrát 2 sety. V případě porážky nás čeká "zlatý postupový set".

Možnost sledování  na : You Tube     VC Sneek CEV Challenge Cup ( 11-10-23)

Více informací má Michal Grivalský 739 044 140

S. Mitáč - trenér družstva

Zpráva z CEV..

V úterý odstartoval ročník CEV Volleyball Challenge Cup – Women 2024, první ze dvou po sobě jdoucích duelů mezi PVK Olymp PRAHA a Friso SNEEK je naplánován na 32. finále. Vzhledem k nedostatečné infrastruktuře ve vlastní aréně v české metropoli souhlasil Olymp s odehráním obou zápasů v Nizozemsku. Češi, kteří se po roční přestávce vrátili do evropských pohárů, si nemohli přát lepší způsob, jak oslavit svůj návrat na mezinárodní scénu, když dokráčeli k celkovému vítězství 3:0 (25:14, 25:16, 25:20).

PVK Olymp PRAHA zažívá úspěšný návrat na mezinárodní scénu

Češi rychle udávali tón zápasu, když v úvodu prvního setu vedli 6:0. Dělaly jen velmi málo chyb a svůj náskok udržely nebo dokonce ještě zvýšily (13-5, 19-9) a zajistily si přesvědčivé vítězství 25-14 na sety. Nizozemská strana dobře zareagovala působivým náskokem 6:1 ve druhém setu. S Monikou Brancuskou stojící za servisovou čárou však Olymp rychle vyrovnal (6-6) a otočil skóre (14-9, 18-10), než zdvojnásobil svůj náskok v zápase (25-16).

Třetí set byl od začátku vyrovnanou záležitostí (5:5) a i když si Olymp dokázal zajistit pohodlný náskok (10:6), nizozemské hráčky se nevzdaly a dotáhly zápas do vedení 16:16. Olymp však neztratil klid a výhrou 25:20 na sety uzavřel zápas ve svůj prospěch. Později večer se oba týmy utkají znovu a Olymp potřebuje vyhrát dva sety, aby postoupil do dalšího kola, kde se utká s Pölkky KUUSAMO z Finska nebo francouzskými Neptunes NANTES.