VK Madeta České Budějovice – TJ Sokol Šternberk 3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:14)

Po dlouhé době může naše nejvyšší soutěž žen přivítat další tým z Čech Že by ??? Tak uvidíme? Šternberk nebo České Budějovice ?

Po dvou domácích porážkách barážové série o volejbalovou extraligu žen 2024/25 s Madetou České Budějovice odjely volejbalistky Sokola Šternberk na jih Čech zabojovat o zvrat v sérii. Stejně jako v předchozích duelech vyhrály i v tom třetím úvodní set, ale i tentokrát se opakoval navlas stejný scénář: Madeta zápas otočila, zvítězila 3:1 a opanovala barážovou sérii celkově 3:0.

VK Madeta České Budějovice – TJ Sokol Šternberk

3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:14)

stav série 3:0

Rozhodčí: Činátl, Marschner

Počet diváků: 320

Sestavy:

Domácí: Harrisová, Šmejkalová, Havlíková, Ungrová, Beránková, Semerádová, libero Drábková. Střídaly: Šimánková, Bambasová, Nová

Hosté: Kurerova, Pluhařová, Kořínková, Kłoda, Weidenthalerová, Cohen, libero Vyjídáková. Střídaly: Látalová, Dudková

Trenér Šternberka Miroslav Jehlář po utkání: „Začali jsme dobře, plnili jsme si taktické pokyny, bojovali jsme. Ale stejně jako v domácích duelech se nám hra po chvilce v druhém setu rozpadla, soupeř naskočil na vlnu a už nás na ni nepustil. My jsme pak byli pod tlakem, na nahrávce jsme vymýšleli složité věci a přestalo nám to fungovat. Soupeř vyhrával už v první lize od února, pokračoval bojovně i v baráži a musím uznat, že ji vyhrál zaslouženě. Riskoval, v obraně hrály jedna hráčka za druhou, pomohli jim dnes i diváci. My jsme dohrávali psychicky i fyzicky opotřebovaní.“

Sokol nastoupil do zápasu s jednou změnou v sestavě, když Nikolu Látalovou nahradila Tereza Pluhařová. První set Šternberku opět vyšel, stejně jako v minulých zápasech. Za stavu 10:10 se dostal do vedení a už ho nepustil. První set vyhrál Sokol 25:22.

V druhé části hry byl úvod jasně pro Madetu, která vedla 7:1, Sokol marně hledal recept na servis a útok domácích. Náskok si Jihočešky držely po celý set (11:3, 17:8, 21:13) a set zůstal doma po výhře 25:15.

Třetí set byl vyrovnanější, ale Madeta od začátku lehce vedla, a náskok dokázala navýšit před koncovou třetího dějství. Vedla 15:10 a 19:14. A byť se Sokol dostal v závěru na tři body, tak domácí volejbalistky si vedení již uhájily a zvítězily 25:21.

Ve čtvrtém setu šla Madeta za třetím vítězstvím v utkání i v sérii, od začátku měla náskok a Šternberk už nedokázal zareagovat a prohrál 25:14, v utkání 3:1 a v celé sérii 3:0.

Autor: Adam Fritscher