142_20230414_131343.jpg

Vítejte v SUPERFINÁLE

Poprvé v historii CEV Women's Champions League to bude čistě turecké finále

které uzavře sezónu v nejvyšší evropské úrovni.  Družstvo Igor Gorgonzola Novara ( ITA) mělo poslední možnost, jak  by se Itálie dostala do superfinále v Turíně, ale v odvetě s Eczacibasi Dynavit Istanbul nemělo šanci. Tým kolem trenéra Ferhata Akbase, předvedl vynikající výkon v rozhodujícím semifinálovém střetnutí na Burhan Felek Voleybol Salonu ISTANBUL, Maje Ognjenovič a především  Tijana Boskovič, která nasbírala v tomto odvetném utkání 21 bodů, byly hlavními pilíři v cestě za vítězstvím a postupem do finále W-CHL 22/23.


Eczacibasi Dynavi ISTANBUL vs Igor Gorgonzola NOVARA

                                        3 – 0 ( 22, 12, 21)


Fenerbahce Opet ISTANBUL vs VakifBank ISTANBUL

                                        0 – 3 (-22, -14, -22) zlatý set 12:15


Úřadující #CLVolleyW šampioni VakifBank Istanbul předvedli skvělý comeback na půdě soupeře v semifinále proti městským rivalům z Fenerbahce Opet, když vyhráli 3-0 a vyšli vítězně ve Zlatém setu 15-12. Hráčky ( Gabi, Egonu a další) hlavního trenéra Giovanniho Guidettiho prohrály první semifinále 0:3, ale v rozhodujícím zápase prokázaly velkého sportovního ducha a mentální sílu, trpělivou hrou, podpořenou kvalitní obranou na síti a obětavou hrou v poli, s nekompromisním útokem výše jmenovaných hráček v rozhodujících úsecích -koncovkách setů, a tak si zajistili místo na #SuperFinalsTurin.
VakifBank, který loni získal trofej po výhře 3:1 nad A. Carraro Imoco Conegliano, bude mít šanci obhájit titul 20. května, kdy se střetne s dalším tureckým gigantem - Eczacibasi Dynavit Istanbul, který právě  o den dříve porazil Igora Gorgonzolu Novara na cestě do superfinále.