307_20240609_171123.jpg

Víkend v Kutné Hoře

Víkend na Klimešce – volejbalový kemp po Italsku a dětský florbalový turnaj

Víkend na Klimešce – volejbalový kemp po Italsku a dětský florbalový turnaj


Víkend na Klimešce – volejbalový kemp po Italsku a dětský florbalový turnaj

Letošní červen na Klimešce patří k velmi náročným, pestrým a sportovními akcemi nabitým měsícům a i jeho druhý víkend přinese do kutnohorské sportovní haly skvělé události.

Už dnes v pátek začíná pilotní projekt v režii volejbalového PVK Olymp Praha, který na svůj třídenní kemp pozval trenérskou star – Roberta Farinelliho. Celou sobotu i neděli vyplní hlavní halu florbalový dětský turnaj Silver Cup pod hlavičkou domácího FBC. A v neděli v poledne přijede na svůj druhý červnový pobyt na Klimešce basketbalová reprezentace hráčů do 20 let.

Pod záštitou starosty města Kutná Hora Mgr. Lukáše Seiferta pořádá Volejbalové centrum mládeže Olymp Praha (VCM) opravdu mimořádný volejbalový kemp a pro jeho konání v termínu 7.-9.6.2024 si vybralo naši sportovní halu. Kemp je určen pro dívky ročníků 2008-10 a krom trenérů ženského extraligového PVK Olymp Praha a VCM Olymp Praha bude kemp zastřešovat Ital Roberto Farinelli. Ostřílený kouč s velkým množstvím zkušeností z Turecka, z Mekky italského volejbalu – Perugia, šéftrenér mládeže při Italské volejbalové federaci nebo od roku 2021 hlavní kouč volejbalové reprezentace žen Gambie si páteční dopolední prohlídku Klimešky velmi pochvaloval a těší se na trénování nadějných českých volejbalistek včetně vzdělávací kliniky pro dvacítku trenérů. Před samotným začátkem kempu ještě stihl prohlídku kutnohorských pamětihodností.

PVK Olymp Praha pokračuje s velmi dobrou spoluprací s Klimeškou, skvělá zpráva je že v tomto týdnu přihlásil Evropské poháry a domácí souboje by chtěl odehrát na Klimešce podobně jako v listopadu 2023 proti francouzskému Nantes.

Již tento víkend 8. – 9. 6. 2024 vypukne v kutnohorské sportovní hale Klimeška florbalový mládežnický turnaj SILVER CUP – stříbrný pohár stříbrného města. Čtvrtý ročník tohoto oblíbeného turnaje se hraje systémem 3+1, v kategoriích Přípravky, Elévové, Mladší žáci a Starší žáci (děti od 6 do 15 let). Během celého víkendu se představí 52 družstev a odehraje se necelých 150 zápas s účastí bezmála 400 hráčů a hráček. Tento turnaj jako každý rok bude především spojovat. Potkají se totiž týmy z různých regionů a hráči/hráčky tak budou moct porovnat své schopnosti i s jinými týmy než během celé sezóny.

Pátým červnovým pobytem na Klimešce je 4-denní kemp basketbalistů Česka do 20 let. Jedná se už o druhý pobyt „dvacítky“ na Klimešce v červnu (ten první proběhl v termínu 2-6.6.) a opět bude ve znamení dvou přátelských zápasů. Tentokráte si hlavní trenér Lukáš Pivoda pozval Nizozemí, s jehož výběrem se naši utkají v úterý 11.6. od 17 hodin a ve středu 12.6. od 10 hodin. Přijďte naše hráče podpořit!

Reprezentačnímu výběr do dvaceti let si po loňském triumfu na šampionátu divize B zahraje v létě 2024 proti elitě v divizi A. Naši borci se od 13. do 21. července poperou v polské Gdyni v základní skupině postupně s Izraelem, Německem a Itálií.

Michal Vavák