126_20230317_115334.jpg

UNIQA EX ženy 22/23 TJ SOKOL ŠTERNBERK – PVK OLYMP PRAHA

Rozjetý Olymp nedal domácím hráčkám Sokola šanci vzdorovat po celou dobu utkání a odváží si ze Šternberka po zásluze plný počet bodů.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (14:25, 19:25, 11:25)

Domácí: Piantkovska Yana, Přibylová Anna, Heilborn Calley, Kořínková Eliška, Látalová Nikola, Látalová Zuzana, libero Barbora Chaloupková. 

Střídaly: Denina Inna, Truksová Lucie

Hosté: Šmídová Nicole, Kalhousová Lucie, Gajdová Karolína, Brancuská Monika, Virtová Veronika, Šimáňová Pavlína, libera Dostálová Veronika, Pešková Veronika. 

Střídaly: Brichtová Michaela, Poloučková Karla

Ohlasy po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas se nám velmi povedl, my jsme si jely pro výhru za tři body, protože ještě dneska se vlastně rozhoduje o tom, kolikáté skončíme v tabulce. Proto jsme dneska chtěly ve Šternberku zamakat. Věděly jsme, že to bude těžký zápas, protože jsme se Šternberkem hrály dvakrát tie-break v této sezóně. Měly jsme z toho určitě respekt. Dneska jsme to zvládly úplně přepychově za tři body na 3:0 a je to paráda, takhle jsem si to představovala.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsme spokojení především s vítězstvím za tři body v poměru 3:0, protože jsme byli jeden z týmů, na kterém Šternberk v průběhu sezóny body získával( 2:3 a 2:3). Závěr dlouhodobé soutěže nás zastihl ve velké formě, toto je již sedmé utkání v řadě, které jsme vyhráli.

 Toto vítězství nás neustále drží v naději i na čtvrté místo v tabulce. Čekáme, jak dopadnou další dnešní utkání Prostějov-Šelmy a Olomouc-Královo Pole.“

Výsledky posledního kola základní části

Prostějov - Šelmy z Brna 1:3

VK KP Brno - olomouc 1:3

Frýdek Místek - Přerov 3:1

Dvojice do 1. kola Play - off

1- 8    Dukla  Liberec - Sokol Frýdek Místek

2-7     VK KP Brno - TJ Ostarva

3- 6    VK Prostějov - VK UP Olomouc

4 - 5   Šelmy z Brna - OLYMP

Nám se závěr dlouhodobé soutěže nesmírně vydařil, tabulkou jsme postoupili až na páté místo. Před námi je " nová soutěž" - tou je Play-off.

Srdečně Vás zveme na tyto zápasy, budou vyvrcholením soutěže. Hrajeme 25.3. 2023 v Brně od 16,30 a potom na domácí půdě v úterý 28.3. 2023 od 18 hodin. 

S. Mitáč - trenér družstva