ŠTERNBERK - OLYMP

Pětisetová bitva opět se Šternberkem

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha

2:3 (23:25, 25:21, 22:25, 27:25, 7:15)

Domácí: Přibylová, Chaloupková, Kořínková, Kochetkova, Látalová Z., Piantkovska, libero Denina. Střídala: Látalová N.

Hosté: Šmídová Nicole, Brichtová, Gajdová, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídaly: Kalhousová, Kelnárová, Šmídová Natálie, Poloučková

Ohlasy po utkání:

Barbora Chaloupková, (kapitánka TJ Sokol Šternberk): V dnešním utkání jsme nastoupily s novou hráčkou Annou Přibylovou, absolvovaly jsme před utkáním jen tři tréninky, ale náš výkon byl bojovný, nedělaly jsme tolik nevynucených chyb jako v předešlých utkáních. Jsme rády, že jsme získaly aspoň bod.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Dnešní utkání bylo jak na houpačce. Tady v tomto pohledu jsme vyrovnaný tým. Musím holky pochválit za odehraný zápas, hlavně Zuzku Látalovou. Celý tým podal bojovný výkon pod novou kapitánkou. Škoda jenom toho tiebreaku, ale máme aspoň další bod do tabulky.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsem ráda, že jsme zápas tady vyhrály, byl to velice těžký zápas. Bohužel to bylo z důvodu toho, že my jsme nehrály tak, jak bychom si představovaly, soupeř nás tlačil, Myslím si, že my jsme udělaly v dnešním zápase strašně moc nevynucených chyb, obzvlášť potom v koncovce druhého setu. Mohly jsme mít určitě na vítězství 3:0 nebo 3: 1, ale bohužel jsme to z nějakého důvodu nezvládly a je to tedy výhra jenom za dva body, která nás vlastně v té tabulce teď směrem k play-off může jó hodně mrzet.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Očekávali jsme, že to tady bude těžké utkání, protože družstvo Šternberka není zrovna z družstev, které by nám příliš sedělo. Už v prvním kole se hrálo hodně těžké utkání v Praze, které jsme vyhráli rovněž v poměru 3:2, nicméně ty poslední výsledky nás opravňovaly, abychom pomýšleli na tři body, které jsme mohli vcelku bez problémů získat.

Po vyhraném první setu, ve kterém se opět příliš nedařilo kůlovým hráčkám,  jsme ve druhém setu vedli 19:16, zde jsme chvilku usnuli na vavřínech, špatně jsme útočili, proto prohráli, Podobný průběh měl i set čtvrtý, ve kterém jsme měli dostatečný náskok.  Už, už to vypadalo na zisk tří bodů, ale zbytečné až laciné chyby, které k mladým hráčkám patří nás stáli koncovku 25:27.

Mohli jsme zde vyhrát 3:0, i 3:1 , nakonec z toho byl další pětiseťák.

O to víc mě samozřejmě těší, že jsme dokázali zmobilizovat síly a celkem bez problémů vyhráli pátý set, takže zaplať pánbůh za vítězství a za dva body, které vezeme do Prahy.“ V tabulce se rozhodně posuneme o dvě příčky, ale jsme jediným týmem, který družstvu Šternberka daruje body.

Po skončeném utkání se ukázalo, že srážka v rozcvičce " preťekára Verči" spolu s Pájou Šimi byla příčinou lehkého otřesu mozku, tak skláním před bojovností Verči , že dokázala zápas dohrát až do samotného konce.