Pražský přebor U16 2023/2024

a naše 2., 5. a 14. místo

Vrchol sezóny v Pražském přeboru za sebou mají po tomto víkendu dívky kategorie U16.
Soutěže se zúčastnilo rekordních 39 týmů z 19 oddílů!

My jsme po loňské zkušenosti nasadili do této soutěže 3. družstva, promíchali jsme starší a mladší žákyně do tří družstev, tak aby starší byly nositelkami výkonnosti a ti mladší se měly od nich co učit a měly zároveň zkušenosti ze soutěže starších žákyň, které se rozhodně budou hodit v kvalifikačních bojích o postup na M-ČR U14. První kvalifikační turnaj mají U14 za sebou, vyhrály skupinu v Plzni a čeká je 2. kvalifikační turnaj, který se bude hrát v Karlových Varech je v termínu 27.-28.4. Jak bylo zmíněno výše (Přeborník Prahy) naše mladší žákyně získaly titul Přeborníka Prahy.

Starší žákyně U16 ( ročníky 09/10) loňské přebornice M-ČR (U14) byly výraznými hráčkami v soutěži U16 ( "A" vždy v 1. lize) , "B" zpravidla ve 2.lize, ale i s vybojovanou účastí 1. ligy, a  "C" začínalo ve 4. lize, aby se postupně zabydlelo ve 3. lize), s reprezentací všech družstev i jejich umístěním jsme náramně pokojeni a děvčatům i jejich trenérům, rodičům za to děkujeme a blahopřejeme.

Turnaje které přiděloval PVS, jsme pořádali v Mizuno aréně na Radlické. Organizace (pod ostřížím okem Radka Sochra) a prostředí byla na velice dobré sportovní úrovni podle všech zúčastněných. Nepřekonatelný je náš bufet s dobrotami maminek jednotlivých hráček a " pitného režimu" našich sponzorů. Ve všech zápasech ( v Mizuno aréně - OLYMP) byla ohodnocena vždy nejlepší hráčka zápasu, která si odnesla sportovní cenu Mizuna (nákolenky, rukávy, trenky, triko, potítko) spolu s diplomem nejužitečnější hráčky. Stejně dobře je hodnocena i možnost pořízení si sportovních pomůcek všem hráčkám pražských klubů.

A teď to všechno promícháme a vytvoříme silné družstvo pro postupové boje na M -ČR této věkové kategorie.

CELKOVĚ VÝSLEDKY:

1. místo - TJ Orion Praha

2. místo - PVK Olymp Praha A

Trenéři: Jana Mitáčová - Radek Sochr

Hráčky:  Hanka Kratochvílová, Jana Tatyrková, Agáta Mitáčová, Amálie Sochrová, Bára Nováková, Šárka Ležatková, Veronika Sedláková, Veronika Nečásková, Julie Štatská, Tereza Mouchová, Aneta Živcová

3. místo - SK Kometa Praha

Družstva na 1.-3. místě v Pražském přeboru postupují do kvalifikačních bojů o účast na M- ČR.  V prvním kole kvalifikace je to celkem 28 družstev (vždy 1. a 2. z jednotlivých krajů a další čtyři místa jsou vybojovány družstvy z Českého poháru na 1.-4. místě, proto jdou z Prahy tři družstva . Postupové místo pro Prahu získalo družstvo Orionu. Kvalifikační turnaj bude hrát naše U16 ve Svitavách 20.-21.4.

4. místo Mikulovka "B"

a jsme na 5. místě a tam je naše "B"

Naše Béčko skončilo v posledním turnaji na druhém místě ve skupině B (5.-8.místo). Turnaj vyhrály hráčky Španielky, které podávaly velmi dobré výkony, škoda pro ně, že už nemohou postoupit do nejsilnější volejbalové skupiny.

Celkově obsadilo naše "B"  krásné 5. místo.

Trenéři : Mitáčová Jana, Mitáč Stanislav - Radek Sochr

Hráčky:  Laura Mattson, Karolína Vráblíková, Tereza Mitáčová, Magdaléna Frantová, Lilien Heřmanská, Natka Kukolová, Eliška Krčová,  Bára Vachušková, Anna Schoříková

pokračujeme až ke 14. místu

Céčko obsadilo v posledním kole také druhé místo ve své skupině - D. Celkové umístění pro tento rok - 14. místo.

Trenéři :  Pavlína Bečvářová, Michal Poft - Radek Sochr

Hráčky:  Elizabeth Bečvářová, Julie Vokounová, Elen Holoubková, Markéta Setunská, Bára Dali, Elen Janků, Laura helbichová, Julie Smělá, Ema Hérová, Bára Cihlářová a Emili Polanská

Kompletní výsledky najdete na našem webu ZDE.