143_20230415_214548.jpg

Pražský přebor U14 finále v Břežanech

Je před námi druhý pražský vrchol volejbalových nadějí

Tentokrát je to finálový turnaj U14, který je opět v Břežanech. Před 14 dny se zde rozdávaly medaile v kategorii U16              (starších žákyň). Pro informaci -  naše družstvo OLYMP " A" skončilo v dlouhodobé soutěži na 4. místě. V závěrečném turnaji ještě mohly naše hráčky zabojovat o bronzovou medaili. To se však nepodařilo. OLYMP "B" mladší žákyně skončily na celkovém 9. místě.

Dnes byl na řadě poslední turnaj mladších žákyň U14. Potěšitelné je, že naše obě družstva OLYMP "A" (složený převážně z ročníku 2010) i OLYMP "B" ( složený převážně z ročníku 2011) jsou v nejsilnější pražské skupině a usilují o medailové umístění. Turnaj je zároveň poslední herní přípravou před druhým kvalifikačním turnajem o postup na M -ČR U14 (mladších žákyň) pro obě naše družstva.

Turnaj začíná opět v 9:00 ráno. Ale obě naše družstva budou hrát proti sobě v 10:00. Orion je pořadatelem tří skupin. V první lize je Olymp "A" a "B" , Orion, Mikulova B. Ve druhé lize ( Střešovice, Kometa , Lvi a Braník). V sedmé lize Horní Počernice, Orion "B", Kometa "B" a Studio Sport. Bude to dlouhý volejbalový den, podobný tomu včerejšímu ve kterém LVI Praha porazili Karlovarsko a postoupili do finále UNIQA EX 22/23.

 OLYMP"A - OLYMP "B"    2  - 0

V tomto prvním zápase pro nás "derby" utkání proti sobě nastoupila naše tréninková skupina mladších žákyň. Áčko je složené převážně z hráček ročníku 2010, béčko z ročníku 2011. Překvapivě do utkání lépe vstoupily mladší, ale postupně byla znát převaha dříve narozených a i zkušenějších hráček, které měly velmi dobře organizovanou obranu a útok. Béčko v tomto zápase dobře bránilo v poli, ale následně se nedařilo z protiútoku dobře zaútočit.

Zajímavostí jistě může být i skutečnost, že proti sobě, poprvé v kariéře nastupují v rolích trenérů, zasloužilý to trenér Olympu Standa Mitáč na straně jedné, proti němu jeho manželka, zasloužilá to hráčka (členka síně Slávy ČVS), ale v současné době vedoucí trenérka VCM Olympu Jana Mitáčová.

Ohlasy po utkání : 

Kapitánka "A"  Amálka Sochrová 

Předvedly jsme dobrý výkon, myslím si však, že umíme hrát i lépe. Na úvod turnaje je to dobrý.

Trenérka "A"   Jana Mitáčová

"Jsem potěšena vyrovnaností obou týmů, což se ukázalo především ve druhém setu. Starší družstvo nastoupilo v pozměněné sestavě a mladší je dokázaly potrápit ( 2:13, 16:19)".

Kapitánka "B"  Terka Mitáčová 

"Bránily jsme dobře v poli, trenér nás chválil. I jsme dobře servírovaly". 

Trenér "B"   Standa Mitáč

" Bylo to pěkné, pohledné utkání, které se divákům-rodičům muselo líbit. Rodiče měli možnost vidět jaký kus volejbalové práce jejich děti spolu s trenéry za rok dokázaly. Zvítězilo stabilnější družstvo a tím bylo Áčko".OLYMP "B" - Mikulovka    2 - 0

První utkání nás dobře rozcvičilo a my jsme po rychlém občerstvení chtěli pokračovat v dobrém výkonu. To se nám podařilo. Hráli jsme dobře a příležitost ke hře dostaly všechny hráčky. Zaútočili jsme si více než v prvním zápase, středem i z hlavního kůlu. Byl k vidění i vítězný blok.

  Karolína Vráblíková:

" Měly jsme lepší servis i útok než Mikulovka, proto jsme vyhrály".

Trenérka "B"   Jana Mitáčová

" Každé vítězství našeho Béčka v této první pražské lize je nesmírně cenné. Je to příslib do budoucna. Družstvo je v přípravě na další kvalifikační turnaj M-ČR U14".OLYMP " A"  - ORION "A"   1 - 2

Utkání dvou nejlepších družstev Prahy tohoto soutěžního ročníku. Orion vždy vítězí. O to více jsme v tomto posledním utkání chtěli zvítězit. Vstup do utkání se nám nevydařil. Snad respekt k Orionu, horší orientace v hale. Brzy prohráváme o několik bodů. nejde nám příjem - celkem nám soupeř udělil 12 přímých bodů, přímo z podání. V závěru prvního setu je to o poznání lepší. Důrazným upozorněním trenérů jdeme do setu druhého. Chytili jsme se hned na začátku. Držíme se naším servisem a útokem. Lépe přihráváme. vedeme o tři, pak dokonce o šest bodů a je vidět, že i Orion se dostává pod tlak a vytváří chyby. Set se nám podařil a jde se do zkrácené hry. Tady je to boj o každou rozehru až do stavu 13:13, Orion se štěstím vyhrává rozehru u sítě, my útočíme do autu. V hledišti je to i bitva dvou táborů - fanoušků rodičů Olympu vs. Orionu.

  Agáta Mitáčová:

"Začátek se nám vůbec nevydařil, nemohly jsme to přihrát. Pak už jsme se rvaly".

trenérka "A"   Jana Mitáčová

"Škoda, byla to vyrovnaná bitva. V začátku soutěže jasně prohráváme, v posledních turnajích hrajeme vyrovnaně, v soutěži starších žákyň toto družstvo i porážíme. Před kvalifikací na MČR je to velmi důležité. K vidění jsou dlouhé rozehry, útoky i dobrá obrana v poli".


OLYMP "A"  - Mikulovka    2 - 0

Pro naše družstvo po krátkém odpočinku po zápase s Orionem, síly ubývají, koncentrace také. Není to tak pohledné utkání. Trápíme se v něm. Do hry se zapojují všechny hráčky. I přes tyto skutečnosti dokážeme zvítězit a v turnaji obsazujeme  opět druhé místo.

Trenér "A"   Radek Sochr

"Nebyla to nijak spanilá jízda, ale vítězství je cenné a počítá se. Chválím družstvo za výkony v turnaji. I horší výkon, který vede k vítězství hráčky potřebují".

  Bára Nováková:

"Nešlo nám to, ale dokázaly jsme vyhrát a to je nejdůležitější".


OLYMP " B"  - ORION "A"    

Poslední utkání před předáváním medailí. Věděli jsme, že budeme hrát proti silnému soupeři, který doma neprohrává. Tomuto jsme i podlehli. Schází pohyb, nemůžeme přihrát a naše útoky na dobře organizovanou hru soupeře nestačí. Chvilkami se něco podaří, ale Orion je nad síly našeho mladšího družstva. 

Trenér "B"  Standa Mitáč 

Z předešlých turnajů víme, že v posledním zápase už holkám nechodí nohy. Jsou unavené. Přesto umístění na třetím místě v závěrečném turnaji je příslibem  družstva do dalšího soutěžního ročníku 23/24, budou hrát v téměř stejném složení, možná i posílené o nově příchozí hráčky.


  Jana Tatyrková:

"  Soupeř měl velmi dobré podání. Nešlo nám to". 


OLYMP"A" reprezentují:  Amálie Sochrová, Agáta Mitáčová, Šárka Ležatková, Klaudie Peldová, Aneta Živcová, Hanka Kratochvílová, Anna Matoušková, Barbara Dali, Bára Nováková, Magdalena Frantová

OLYMP "B" reprezentují: Terka Mitáčová, Jana Tatyrková, Karolína Vráblíková, Anna Schoříková, Markéta Setunská, Elen Holoubková, Elizabeth Bečvářová, Julie Vokounová, Eliška Krčová

Trenérské obsazení pracuje ve složení: vedoucí trenér Jana Mitáčová, Petr Matoušek, Kateřina Cihlářová, Pavlína Bečvářová, Petra Živcová, Dorota Rybová  a externě spolupracují  Standa Mitáč, Michal Grivalský, Lukáš Miček a Tomáš Pomr, ti všichni jsou pod vedením manažera VCM OLYMPU Radka Sochra.

Přestože je za námi teprve první část letošního soutěžního ročníku, tou jsou soutěže pražského přeboru, chtěl bych tomuto týmu trenérů poděkovat za odvedenou práci a držím palce v kvalifikačních turnajích M-ČR U14.

Celkové výsledky Pražského přeboru U14  22/23 (mladší žákyně - ročníků 2010 - 2011)

1. místo                     Orion "A"

2. místo                    OLYMP " A" 

3. místo                    Tatran Střešovice

4.místo                      Kometa 

5. místo                    OLYMP "B"

Za nepřítomnosti vedoucí soutěže U14 ani žádného z členů Komise mládeže PVS ceny, poháry a medaile předával předseda klubu TJ Orion Praha.