152_20230603_215958.jpg

Očima trenérů U 14

MISS3 U14 očima trenérů

Naše nejmladší hráčky kategorie šestkového volejbalu dosáhly na nejvyšší metu a v této sezóně po stříbrné pozici v soutěži přeboru Prahy U14 vybojovaly titul Mistra ČR. Je to výsledek, který klubu možná do budoucna dává naději, že může spoléhat na vlastní odchovankyně.

Některé z hráček, které tyto zlaté medaile vybojovaly v kategorii nejmladších pro Olymp v roce 2018 se sice rozešly do jiných klubů, ale základní „kameny“ tehdejší sestavy navazují na působení v klubu a tyto hráčky jsou pilířem juniorského týmu, získaly v roce 2022 titul Mistra ČR U18 a letos Mistra ČR U20! Na úspěchy a práci se nám daří navazovat. Od současných odchovankyň a pilířů týmu U14 očekáváme a těšíme se, že nám ještě ukáží, že to s volejbalem myslí vážně.

V této kategorii se našemu klubu podařilo neuvěřitelné, účast ve finálovém turnaji 16ti nejlepších týmů ČR si v sérii dvou kvalifikačních kol vybojovaly týmy A i B! Tým A vybojoval zlaté medaile a tým B proklouzl do TOP 10, skončil na celkovém 10.místě.

Představujeme hráčky, které nás reprezentovaly na MČR U14.

Nahrávačky: Háňa Kratochvílová (č. 12)- na začátku srpna 2022 k nám přestoupila z Komety Praha. Nahrávačka, která během sezóny zaznamenala velký výkonnostní posun, zvládla bez problémů změnu systému z dvou nahrávaček na jednu, zejména díky její adaptaci mohlo družstvo A začít hrát „velký volejbal“ systém 5+1. Umí nahrát jako jedna z mála této kategorie do různých zón, je, co se komunikace s trenérem týká, velmi otevřená. Do kolektivu zapadla náramně. Zdobí ji raketový servis.

Janča Tatyrková (č. 8)- nahrávačka B týmu. Její zařazení po bok mladších spoluhráček se podařilo na 100%, odehrála celou sezónu téměř bez střídání. Její výkonnostní růst byl velký a věříme, že bude pokračovat. Byla lídrem mladších spoluhráček na hřišti a v tréninkovém nasazení vzorem. I díky ní se družstvo do finálového turnaje probojovalo, je klidnou silou, ale když se dostane do zápalu boje, je slyšet. Obětavá pro tým.

Majda Frantová (č. 7)- vystihuje ji jedno slovo: DŘÍČ. Majda byla nahrávačkou a nejen nahrávačkou týmu A. Když bylo potřeba, zaskočila na jiných pozicích, její přínos pro tým je největší zejména v její 100% docházce na tréninky a nasazení 120% ve všech trénincích. Žádný trénink ani zápas nevypustí, je příkladem pro ostatní. Má výborný výskok a silové schopnosti.

Terka Mitáčová (č.12) – benjamínek mezi nahrávačkami. Terka je sice nejmladší, ale „služebně“ v Olympu patří k nejzkušenějším. Byla kapitánkou a nahrávačkou týmu B, tréninkový lajdák, který má na čem pracovat. Její přirozené hráčské schopnosti jsou cenné, jako nahrávačka tvořila s Jančou kompaktní dvojici. Výborně čte hru, řeší situace, předností je i dobré podání a přehled na hřišti.

Elí Bečvářová (č.10) – přestoupila do Olympu na začátku roku 2023. Její přestup se hned ukázal jako správný, protože i přes nízký věk ví co chce. V tréninku se staršími a zkušenějšími obstojí a je výbornou tréninkovou parťačkou pro mladší, kde je vzorem nasazením. Elí začala hrát na pozici nahrávačky týmu B a ve finálovém turnaji prošla ostrým testem, kde obstála. S ní na nahrávce družstvo porazilo VK KP Brno v boji o 10.místo. V nadcházející sezóně by měla patřit k pilířům týmu U14.

Útočnice: Amálka Sochrová (č.6) – kapitánka družstva nejen A. Mentální lídr družstva, pravá ruka trenéra. Její předností je výborné čtení hry, dobré zvládnutí herních činností, stabilní podání a přihrávka, šikovná ruka. Ami může střídat za jakéhokoliv stavu a nezklame, její psychická odolnost a nasazení je vzhledem k věku nadstandartní. Během sezóny zvládla občas nastoupit na pozici libera.

Bára Nováková (č.4) – další základní kámen družstva A, levoruký bombarďák. Postupně se zadaptovala na pozici diagonální hráčky, začala soupeřům škodit útokem za hlavou a výborným servisem, pochopila princip blokování. Když je potřeba, zastane i pozici přihrávající hráčky. Je někdy upovídaná až dost, ale spíše mimo hřiště. Tréninkové nasazení je perfektní.

Agi Mitáčová (č.9) – přihrávající smečařka, která zvládla finálový turnaj MČR na výbornou i přes zdravotní indispozici. Byla po zásluze vyhlášena nejlepší smečařkou turnaje. Agi je komplexní hráčkou kategorie U14, nemá výrazně slabší stránky, dobře přihrává s ukázkovou technikou, úderově je variabilní. Zdobí ji i dobré a jisté podání.

Anet Živcová (č.15) – nastupovala v týmu A na pozici středové hráčky. Je všestranná, zvládne přihrávat, pozičně bránit v poli, na síti díky velkému výskoku je hrozbou pro soupeřky na bloku i v útoku. Má výborné podání, na finále MČR byla vyhlášena nejlepší podávající hráčkou. Ve vypjatých momentech družstvo podáním podržela. Dobře trénuje, klidná síla.

Šárka Ležatková (č.10) – klidná síla na středu v týmu A. Je zejména obrannou oporou týmu A. Má radost z každého souboje na síti, kde soupeřkám zatápí a dominuje. V každém zápase boduje blokem. V útoku hledá všechny možnosti úderu, je učenlivá a každým tréninkem se zlepšuje. Tréninkové nasazení je příkladné, ví, co chce a je hráčkou, která má potenciál do budoucna se všemi předpoklady.

Kajda Vráblíková (č.4) – jeden z benjamínků Olympu. Přestoupila v květnu 2022 z beache. Hráčka s výbornými dispozicemi s neuvěřitelným fyzickým fondem i díky atletice, kterou souběžně s volejbalem zvládá. Rychle se zlepšuje ve všech volejbalových dovednostech, začíná se prosazovat v blokování, útočně táhla družstvo B svými nevyzpytatelnými útoky ze středu sítě celou sezónu. Až se naučí útok z „jednonožky“, žádná obrana soupeře ji nezastaví.

Elen Holoubková (č.6) – herní „týpek“ s občas lajdáckým přístupem v tréninku. V trénincích je poloviční, ale když přijde zápas, naskočí jí jiskry v očích a v klíčových momentech trenéry nezklame. Je zdravě drzou hráčkou, která vytáhne úder, který nikdo nečeká. Přestoupila z beache v květnu 2022 a od té doby zaznamenala velký výkonnostní posun. Je mluvčím družstva, komunikativní a otevřená. Potřebuje stále pracovat na technice úderové paže, výskoku, technice přihrávky. Ve spojení s její hráčskou náturou a zlepšení techniky všech činností bude výbornou smečařkou.

Anička Schoříková (č.11) – druhá „věž“ na středu sítě v týmu B. Během sezóny nastupovala i ve třech soutěžích včetně trojkového volejbalu, kde trpělivě pomáhala mladším spoluhráčkám. V šestkovém volejbale podávala spolehlivé výkony celou sezónu jak na síti, tak v poli. Má přehled ve hře a raketové podání. Neuvěřitelně jí vyšlo druhé kolo MČR, kde táhla družstvo za postupem.

Babu Dali (č.2) – Babu jsme vybrali k doplnění týmu A, protože má příkladné nasazení a chuť poměřovat se s nejlepšími. Během sezóny sbírala cenné zkušenosti v šestkovém volejbale, které určitě příští sezónu zhodnotí. Má dobrý útok, podání a na pozici útočnice se rychle lepší.

Maki Setunská (č. 13) – motorová myš v poli a na přihrávce, někdy je k nezastavení a chce hrát všechno. Během roku se výrazně zlepšila na útoku a prosadila se z pozice libera na smečařku, která chce útočit a dávat body. Když je potřeba, zastane výborně i pozici libera. Má příkladné tréninkové nasazení, její pozitivní přístup mají všichni rádi.

Elsa Krčová (č.2) – Eliška se po přestávce vrátila do řad Olympu a rychle zapadla. Je dobrou útočnicí, stabilní v přihrávce, nebojí se postavit ráně. Její silnou zbraní je výborné podání, kterým během sezóny rozhodla několik setů. Zvládá dobře vypjaté herní situace, je klidná a zodpovědná síla na hřišti.

Julča Vokounová (č.1) – smečařka družstva B, je jednou z mladších hráček, která se v šestkovém volejbalu rozkoukávala. Její skokanské dispozice a útok levou rukou určitě do budoucna zhodnotí. Juli je dalším příslibem do kategorie U14, kde se začíná adaptovat na šestkový volejbal. Zlepšila se ve všech činnostech.

Klauďa Peldová (č.14) – akvizice z Rudolfova, která jezdila na část tréninků našeho klubu, rychle mezi holky zapadla jak herně, tak kamarádsky. Zdobí ji výborná přihrávka a razantní útok, svým podáním z výskoku škodila soupeřům nejen na MČR, ale i během celé sezóny v PP, kde u nás hostovala. Klauďu jsme si vybrali, aby posílila náš útok a tento cíl určitě splnila. Bylo nám ctí ji mít v našich řadách.

                                            Jana Mitáčová, Pavlína Bečvářová, Radek Sochr