Související zápasy

PVK Olymp Praha
297_20240429_135019.jpg

MČR U22 v Ostravě a jsme stříbrní

Vytváříme nový rekord klubové historie

Všechna naše mládežnická družstva postoupila na své finálové M - ČR , to je v historii klubu poprvé. 

U 22 Ostrava   - stříbrná medaile, tento víkend - píšeme níže 

U 16 Přerov - 3.-6. 5. 

U 20 Ostrava 9.-12.5. 

U 18 Přerov 16.-19.5. 

U 14 Bílovec 17.-19. 5. 

K tomu je potřeba připomenou již skončenou soutěž EX ženy ( 4. místo) i bronzovou medaili žen v Českém poháru. 


Medailové oslavy OLYMPU, je to posun o jednu příčku z loňského roku, vlevo je smutná Zuzka, která hrála velmi dobrý šampionát, dřela se v semi a byla i hybným motorem ve finále proti Dukle. Nicméně stříbrná medaile a výkon našeho družstva ve finále ( bez Monči Brancuské i Martiny Pokorné) byl obdivuhodný a nesmírně bojovný.


Popořadě: 

Ve čtvrtek v 10hod vyrážíme z Prahy dvěma 9místými tranzity . Velitel vozu č. 1 byl Luki a č. 2 Sany sen.  Cesta vcelku ubíhala až na tradiční zácpy v Brně, po průjezdu Brnem stavíme na kávu a občerstvení. Valíme se dál až do Ostravy.  Jedeme přímo do sportovní haly Varenské, kde se šampionát  bude odehrávat.

Změnou oproti loňskému šampionátu je účast šesti týmů ( vloni 8 družstev ve dvou čtyřčlenných skupinách). Letos tedy F6.

Skupina I:  Dukla Liberec (1), Hradec Králové (3) a domácí Ostrava (6)

Skupina II: OLYMP Praha (2), Junior Brno (4) a VK KP Brno (5).

Prvním naše utkání je s Juniorem Brno, soupeřem, který je nesmírně houževnatý, sice menšího vzrůstu, ale se sympatickou rychlou hrou podpořenou nesmírnou bojovností v poli, kvalitním vykrýváním, nebezpečným servisem. V průběhu soutěže jsme s tímto soupeřem hráli dva zápasy, oba skončili nejtěsnějším rozdílem v pátém setu. Měli jsme jedno vítězství a jednu porážku. 

Naše obavy byly na místě. Ale přijeli jsme dobře připravené o soupeři jsme měli dost informací, jejich hru středem načtenu, směry především diagonální hráčky zepředu a z doskoku natrénovány.

OLYMP - Junior Brno   3:1    ( -16, 18,11,17)

V prvním setu jsme měli obrovskou klepačku, nešlo nám vůbec nic, špatný útok, přihrávka, souhra , bojovnost. Strach ze soupeře, tíha šampionátu , prostě hrůza. Ale do druhého setu jdeme s odhodláním, že nejsme špatným družstvem a že jsme tady pro zisk některé z medailí. Družstvo se postupně mohlo spoléhat na nejstarší hráčky se zkušeností z Ex ženy ( Todu, Míšu, Áďu , Zuzka a Káju) , s nimi letí výkon ostatních nahoru. Najednou to vrčí, věříme si a po zbytek utkání soupeř nenašel na naši už jasnou převahu zbraně. Máme vítězství a téměř jistotu bojů o medaile. Uf,uf.

OLYMP - VK KP Brno 3:1   ( 17,-24,19,19)

Druhý den dopoledne hraje VK KP Brno derby s Juniorem Brno . I v tomto utkání je vidět napětí a nervozita VK KP , obava s brněnským rivalem.  VK PP Brno - Junior Brno  3:1 ( 20, 19, -19, 14). Radost KP nezná mezí, toto vítězství slaví jako zisk medaile, ale dá se to pochopit jsou také ve hře o medaili. 

Tak odpoledne jdeme do přímého souboje o to, kdo půjde z lepší pozice. Nám přijíždí dvě posily, do hry Tony Kelnárová a na lavičku Mony Brancuská. Asi tato dvě jména brněnské zaskočila, ale my jsme šli za svým cílem, na poradě jasně zaznělo, tímto utkáním si vybíráte soupeře do semifinále ( Dukla x Ostrava) a bylo jasno. 

Utkání nám vyšlo náramně , hráčky z lavičky pomohly velice, především dvojstřídání ( Andy a Anny).  Ve třech setech vítězíme jasně a s převahou, ve třetím nás soupeřky zaskočili dobrým servisem a agresivní útočnou hrou kůlových hráček. Ale zlepšenou obranou (Zapletalové a Prchalové) jsme měli navrch v protiútocích a ve hře našich středových hráček. Vyhráváme, úkol splněn na jedna, čekáme na večerního soupeře, tím je družstvo Ostravy a to jsme předpokládali.


OLYMP - TJ Ostrava  3:0 ( 23, 26, 19)

V sobotu jsou na pořadu 3 zápasy, dopoledne utkání o 5.-6 místo , v něm vítězí Junior Brno nad Slavií Hradec Králové, což je asi překvapením, protože Slavia byla v dlouhodobé soutěži na třetím místě. 

Odpoledne jdeme do boje , a že to byl boj jak se patří. Volejbal nebyl příliš kvalitní, šlo o bitvu nervů. O postup do finále. První set byl oboustranně pouze o kvalitě podání , šňůry z jedné i druhé strany , obě družstva útočí kvalitně středem , ale nemají přihráno, dlouhé výměny střídají i ty velmi krátké zakončené rychlou chybou. Šťastně urveme konec prvního setu. Vedeme 1:0, druhý ještě napínavější 28:26 - vedeme 2:0 a pak domácím docházejí síly, jsme nad nimi celý set a dohráváme ho vítězně - jsme ve finále, odveta za minulou sezónu- tam to skončilo přesně opačně je dokonána. 

Opět se nám vyplatila dvojstřídání a v závěru i změna Týnky za Elišku. Je to úspěch celého družstva, včetně RT ( Luki, Standa, Kuba a Mony). Na oslavy není čas, jdeme na večeři, krátké zhodnocení dne, zápasu, dopolední program včetně porady a jde se spát ??

V semifinále si nejdříve vítězstvím 3:0 pohlídala postup do finále favorizovaná Dukla Liberec, domácí děvčata potom neuspěla proti Olympu Praha. První dva sety byly velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách, třetí set již domácí Ostravě došly síly, takže prohrála 0:3. V utkání o třetí místo si poradila TJ Ostrava celkem hladce s Brnem 3:0, jen třetí set se rozhodoval až v koncovce.   

OLYMP - DUKLA  ( -16,22,-12, 21, -7)

Fantastická, dramatické, pohledné vhodné prohlédnout si na VOLEJ.TV


Nás reprezentovaly tyto hráčky:

N - Míša Vlčková a Andy Fabikovičová

L - Áďa Mitáčová a Róza Dvořáková

B - Kája Gajdová, Zuzka Žáková a Lucie Drahorádová

S - Týna Průšová, Tony Kelnárová, Elda Kindlová

U - Maja Divišová a An Semanová 

Za poctivou a vzornou reprezentaci jim patří naše poděkování .

S. Mitáč - trenér družstva žen


Momentka z finálového utkání Kája Gajdová, přihlíží Míša Vlčková a Eliška Kindlová


Závěrečné foto medailistek M-ČR 23/24 U22 ( na medailových pozicích jsou jako v loňském roce Dukla Liberec, která obhájila titul.

Na stříbrné pozici je pražský OLYMP, který přeskočil domácí Ostravu.

Závěrečného ceremoniálu se zúčastnil za Český volejbalový svaz šéftrenér mládežnické reprezentace Jan Václavík, za pořadatele ředitel Tělovýchovné jednoty Ostrava Miloš Matula. Kromě předání medailí byly vyhodnoceny i nejlepší hráčky turnaje. Pozoruhodné....

Celkem bylo odehráno 11 utkání, vše se vysílalo na volej.tv. V rámci turnaje byl také na vedlejší hale uspořádán turnaj v barevném minivolejbale. Děti i jejich rodiče se tak mohli přijít podívat a podpořit své favority.

V Ostravě mohli diváci opět spatřit volejbal nejvyšší úrovně. V mnoha družstvech nastupovala děvčata, která již pravidelně hrají v extralize dospělých, a většinou jsou v mládežnických reprezentacích ČR. Vrcholem turnaje byla zcela nepochybně utkání mezi družstvy, která se nakonec umístila na medailových pozicích. I ostatní družstva ale podávala fantastické výkony. Atmosféře turnaje přispěla také velká účast rodičů a fanoušků hráček, kteří se sjeli ze všech stran republiky. Bylo i na nich vidět, že si čtyřdenní pobyt v Ostravě opravdu užili.

Brejlouni po akci---

Konečné pořadí turnaje:

1. VK Dukla Liberec

2. PVK Olymp Praha

3. TJ Ostrava

4. SG Ludvíka Daňka Brno

5. TJ Junior Brno

6. TJ Slavia Hradec Králové


Nejlepší hráčky turnaje:

  • nejvíce bodující hráčka: - Josefína Smolková (VK Dukla Liberec)
  • nejlépe přihrávající hráčka - Barbora Chaloupková (VK Dukla Liberec), která hrála na přihrávce pouze finálové utkání
  • nejlepší smečařka - Antonie Kelnárová (PVK Olymp Praha)
  • nejlépe podávající hráčka - Adéla Chládková (TJ Ostrava)
  • nejlepší blokařka - Karolína Gajdová (PVK Olymp Praha)
  • nejlepší nahrávačka - Anna Pragerová (VK Dukla Liberec)
  • osobnost turnaje - Veronika Fukalová (TJ Ostrava)

Související odkazy