Související zápasy

PVK Olymp Praha

MČR U20 v Ostravě

Poslední zápas v sezóně juniorky vyhráli - slaví bronz

Juniorky dva týdny po stříbrném mistrovství republiky U22 nabírají opět směr Ostrava, aby bojovali o cenné kovy v kategorii U20. Výprava od haly odjíždí ve čtvrtek 9.5. pár minut po poledni. Do místa konání akce přijíždíme po 5ti hodinové jízdě, ale s dostatečným předstihem před prvním utkáním.

Do turnaje vstupujeme od 19ti hodin proti domácí Ostravě. Po poradě a rozcvičení jdeme na to. Na začátku je vidět nervozita z obou stran, ale nám se daří rychleji oklepat se a dostáváme se do vedení 12:6. Dobrý rozjezd bohužel spíš přispěl k ukolébání se a domácí nás před koncovkou bodově dostihli aby samotnou koncovku setu zvládli lépe. Ve druhém setu držíme od začátku drobné vedení, které se nám daří dotáhnout do zdárného konce a vyrovnáváme. Po vítězném setu přichází rychlé "vystřízlivění" - nepomáhají ani brzké time outy 1:5, 4:9. Průběh setu se nám nedaří otočit a jednoznačně prohráváme. Čtvrté dějství je vyrovnané do své poloviny, kde se domácím daří zatlačit na servisu a odskočí nám na rozdíl 4 bodů. Tento náskok nedokážeme srovnat, a tak prohráváme celé utkání 1:3. Zápas se nám hodně nepovedl a tak i vypadala nálada u následné večeře.

Druhý den máme naplánovanou týmovou procházku, kdy jsme prošli nedaleký park křížem krážem, a poté jsme šli sledovat našeho dalšího soupeře KP Brno. To prohrálo svůj první duel s Ostravou, a tak bylo jasné, že v našem vzájemném souboji půjde o to, že vítěz postoupí do semifinále (s Libercem) a poražený celek bude hrát jen o 5. místo.

Od začátku utkání je znát, že v tomto utkání jde oběma týmům o hodně. Je vidět hodně chyb a vyrovnaný průběh. Až v polovině první sady se nám daří soupeři odskočit a pak již relativně v klidu dojít pro vítězství v prvním setu. Náš rozlet pokračuje i ve druhém setu - odskakuje do vedení 7:1, 12:3, 16:4. Druhou část zbytečně komplikujeme a necháme Brno snížit, ale nakonec dotáhneme i tento set k vítězství. Bohužel projev na hřišti se nemění ani s dalším setem a dostáváme do ztráty 5:9, 11:14. Naštěstí se nám daří soupeře zlomit a vývoj otočit a dovést celý zápas do vítězného konce. Zápas to byl ubojovaný, ale vítězný a znamená postup do semifinále a boje o medaile.

V sobotu je v plánu naše semifinále od 13 hodin. Tak holky mají možnost dlouho spát a před utkáním dáme jen polévku, přípravu a jde se na to. Začátek je vyrovnaný, oba týmy dobře útočí. Lehce navrch má Liberec 4:6, 9:11, 13:15 a do samotné koncovky vstupujeme - 2 body, 16:18. Závěr se nám vůbec nedaří, nejsme schopni složit balón, případně si pomoc na obraně, a tak prohráváme úvodní set jednoznačným výsledkem 17:25. Druhý set je kopií toho prvního - do stavu 15 se oba týmy drží bodově u sebe. Od té chvíle ale soupeř nechybuje, my naopak kupíme chybu za chybou a i druhý set končí porážkou 17:25. Bohužel ani vstup do třetí sady nevypadá lépe - 1:5. Pak se na chvíli ještě nadechneme - snížení na 7:9, ale pak opět taháme za kratší konec. Výsledkem je porážka, kdy se dostaneme jen na 18 bodů. Bohužel semifinále se nám vůbec nepovedlo. Nezbývá než se soustředit na boj o bronzové medaile, kde bude možnost vrátit Ostravě porážku ze skupinu (ta trochu překvapivě prohrála své semifinále proti Přerovu).

Do zápasu o 3. místo jdeme v neděli od 10 hodin. V rámci porady připomínáme holkám, že bojovat a táhnout za jeden tým je potřeba (vzor nacházíme i v sobotním utkání našich hokejistů - kde prohráváme 1:3, abychom nakonec vyhráli 6:3).

První set je jako na houpačce jak ve skóre, tak v projevu na hřišti - 1:5, 11:10, 11:14, 22:18. Set se nám daří dohrát a vedeme 1:0. Jako by tento set předestřel, jak bude celé utkání vypadat. Druhý set je zpočátku vyrovnaný až do stavu 13:13. Tam se nám daří udělat náskok tří bodů. V úplném závěru ho ještě dokážeme zvýraznit a po výhře 25:18 jdeme do vedení 2:0 na sety. Do třetího setu jsme si vybrali oddech, a nechali jsme soupeře vytvořit si náskok, který udržel až do samotného konce a snížil na 1:2. Z nepříznivého stavu jsme se dokázali oklepat. Rozjezd do dalšího setu se nám daří a dokonce se dostáváme do vedení 15:11. Do koncovky ale jdeme za stavu 18:18. Závěr se nám nedaří a necháme Ostravu vyrovnat na 2:2. Boj o bronz tedy rozhodne tie-break. Nám se daří soupeře hned na začátek zatlačit na přihrávce a měníme strany za stavu 8:0 !!! I přes tento náskok se domácí nevzdávají a snaží se utkání zvrátit - sníží na 6:12. Závěr ale zvládáme a po autu domácích si připisujeme patnáctý bod a tím vítězství.