MČR U18 - kadetky

Mistrovský titul si odváží z Přerova družstvo OLYMPu

Do dějiště finálového turnaje - Přerova - vyrážíme ve čtvrtek v 10 hodin od haly. Naše výprava zatím čítá 14 hráček, 2 trenéry a "týmového psychologa" - Maru. :-)

Poklidnou jízdu se zastávkou na oběd zvládáme a před 14tou hodinou už parkujeme před halou. Následuje ubytování holek a ve 14,45 porada před prvním utkáním s Libercem. Na poradě je vidět napjatá atmosféra a jde vidět, že už nastal ten turnaj, pro který jsme celý rok makali. Standardní rozcvička a v 16 hodin začíná zápas. Vstupujeme do něj dobře - vedení 9:5, 12:5, 19:14. Před koncovkou se nám rozklepali kolena - začínáme ztrácet. V závěru nás poznamenalo ještě zranění na straně soupeře, a koncovku nezvládáme. Do druhého setu vstupujeme úplně stejně jako do prvního - vytváříme si několikabodový náskok, který v závěru setu ještě zvyšujeme a vyrovnáváme na 1:1. Další set je jako přes kopírák. Nám se daří po celý set a v pohodě jdeme do vedení. Čtvrtý set jsme celou dobu o 3-4 body za soupeřem. V koncovce se nám daří k Liberci bodově dotáhnout. V koncovce jsme úspěšnější my a v celém utkání vítězíme 3:1 na sety. Následuje večeře a odpočinek spojený s přípravou na druhý den, kdy nás čeká již od 10 hodin utkání.

Ráno v 7:45 snídaně, v 8:45 porada a v 10 začátek utkání proti Brnu. Nástup je nervózní, trochu se hledáme. Uprostřed setu soupeři odskakujeme a zvládneme set dohrát do vítězného konce. Druhý set nám hned na začátku ujíždí 0:4, 9:14. Před koncem se ještě Brnu přibližujeme na bod, ale to nestačí, a soupeř srovnává stav setů. Brno se rozehrálo k dobrému výkonu a my se ho snažíme držet. Celý třetí set prohráváme o několik bodů. Do závěru setu vstupujeme za stavu 18:21. V závěru zachováváme chladnou hlavu a stav otáčíme a jsme to my, kdo jde do vedení 2:1 na sety. Tento obrat zřejmě na brněnské holky dolehl, protože další set už jednoznačně patří nám. Po vítězství 3:1 máme jistotu prvního místa v tabulce, a teď budeme jen sledovat se kterým soupeřem se střetneme v semifinále.

Průběh druhé skupiny nám do cesty staví celek Ostravy. Přípravy na semifinálový den si trenéři zpříjemní v pátečním podvečeru fotbálkem. Za účasti hráček (hlavně Olympu a Ostravy) je k vidění kvalitní sport - propocená trička všech účastníků hovoří za vše. :-) Poté společně usedáme ke sledování hokeje.

V sobotu hrajeme od 13ti hodin, tak máme volnější dopolední režim. Snídaně v 9, polévka před zápasem v 11 hodin. Před zápasem se na poradě zaměříme na silné stránky soupeře, abychom ho dokázali eliminovat. Na hráčkách je vidět nervozita s kterou se každá pere po svém. Jde se do boje. Začátek je dobrý, daří se nám odskočit do vedení 10:5. Ostrava bojuje a otáčí průběh setu 15:17. Před koncem opět otáčíme na 20:17. Úplný závěr setu zvládáme a jdeme do vedení 1:0. Druhý set lépe začíná soupeř a vytváří si tříbodový náskok - 8:11. Poté nám začne dobře létat servis a soupeře tlačíme. Daří se nám uhrávat dlouhé bodové série, které vedou až k vítězství i v setu druhém. Pohodu z konce předchozího setu si přenášíme i do začátku třetí sady, kdy se ujímáme vedení o 5 bodů - 7:2. Ostrava neskládá zbraně a snižuje na rozdíl jednoho bodu 11:10. To byl poslední moment, kdy jsme soupeře nechali se k nám přiblížit. Dobrým výkonem odskakujeme ve skóre a závěr už můžeme dohrát v klidu. Po vítězství 3:0 postupujeme do finále (jak se z druhého semifinále ukazuje, tak proti Liberci).

Po zápase zasloužená odměna v podobě oběda. Sledujeme vývoj druhého semifinále a připravujeme se na závěrečné utkání v sezóně.

Nedělní program máme totožný jako den předtím. Na poradě si připomeneme důležité věci ve hře soupeře, připravujeme holky na změny, které Liberec udělal během semifinále. Ve 12:15 začíná rozcvička, před začátkem utkání nástup jako při extralize žen, hymna a jde se do prvních výměn. Od začátku utkání jsme v mírném vedení, které se nám daří navýšit v prostřední části setu. Dokážeme se vypořádat i se sestřelením Lůcy, kterou velmi dobře nahradila Julča. Konec setu zvládneme a ujímáme se vedení 1:0. Úvod druhého dějství nám trochu utíká - 1:5 přichází time-out. Prohráváme ještě 4:9, aby se nám podařil skvělý kousek, a to odskočit během tohoto postavení až do vedení 17:9. Nám to roztáhlo (herní) křídla a daří se nám hrát velmi dobrý volejbal. Holky jsou rozjeté a nehodlají povolit v nastaveném trendu. Hned od začátku třetí sady opět tlačíme útočně, daří se nám bránit a přidává se i velmi dobrý servis (který jsme po část turnaje hledali). Holky si užívají podporu z hlediště a dopřávají všem divákům radost ze hry podpořenou téměř bezchybným volejbalem. Po úspěšném útoku za stavu 24:14 vypuká čirá radost na naší straně a jsou na holkách vidět i slzy štěstí a dojetí. Mistrovský titul v kategorii U18 míří na OLYMP!!!

Hodnocení trenéra: "Sezóna to byla hodně těžká. Složitě jsme sestavovali tým a začátek soutěžního roku tomu odpovídal. Ale tréninkové nasazení holek bylo příkladné, a tak jsme se postupnými kroky dostávali do pater, kde jsme chtěli být. Mladší hráčky super zaskočili zraněné. A finálový turnaj byla jen taková třešnička na dortu. To, že teď máme na krku zlaté medaile je krásná odměna. Holky mají super partu, a i když před závěrem sezóny přišlo pár holek, které s námi nebyli celou dobu, tak vytvořili neskutečnou partu a tým. Pak bylo vidět na hřišti i mimo, že tým je to nejdůležitější. V průběhu turnaje jsme se zlepšovali zápas od zápasu a semifinále a pak hlavně finále bylo za mě super výkon. Holky si to zaslouží a teď ať si to užívají. Obrovský dík patří i rodičům, kteří holky podporují a na finálovém turnaji jich bylo plno a vytvořili skvělou atmosféru. Díky vám všem za úžasnou sezónu."