302_20240514_141400.jpg

Informace z FIVB

Los MS U17 a nový webový nástroj

Los mistrovství světa kategorie U17 2024 - volejbal

Muži U17 Pořadatel: Bulharsko, Sofie, 24. 8. – 31. 8. 2024

Ženy U17 Pořadatel Peru, Lima, 17.8. – 28. 8. 2024


Nový webový nástroj VNL, který přináší předzápasovou transparentnost bodům světového žebříčku FIVB
Týmy i fanoušci nyní mohou vidět, jak různé možné výsledky v nadcházejíc hře ovlivní body v žebříčku. Dostupné body světového žebříčku zviditelněné v plánu VNL před každou hrou. Nový nástroj přidává více transparentnosti a vzrušení do závodu o zbývající volná místa na olympiádě.
Na web Volleyball Nations League (VNL) byl přidán nový užitečný nástroj, který týmům i fanouškům pomůže zjistit, jak šest možných různých výsledků v nadcházejícím zápase ovlivní body týmů ve světovém žebříčku FIVB volejbalu.
Vzhledem k tomu, jak zásadní bude Světový žebříček hned po skončení přípravné fáze VNL pro obsazení zbývajících volných míst na volejbalový turnaj olympijských her v Paříži 2024, tento nástroj přidá do kvalifikačního procesu větší transparentnost a více vzrušení.
Záložka World Ranking Points bude přidána pod každý zápas v rozvrhu VNL, jakmile budou známy body, o které se bude hrát. To je bezprostředně po dohrání předchozích zápasů obou zúčastněných týmů, protože výsledky těchto zápasů ovlivňují skóre světového žebříčku a tím i body do žebříčku související s nadcházející hrou. Karta je již k dispozici pro náhled bodů spojených s těmito zápasy, které otevřou kampaně všech týmů VNL 2024.
Kliknutím na novou kartu se otevře tabulka, která ukazuje aktuální pozici každého týmu ve světovém žebříčku, aktuální skóre v žebříčku a body žebříčku, které by získaly nebo klesly, pokud by vyhrály 3-0, 3-1 nebo 3-2 nebo prohrát 3-2, 3-1 nebo 3- 0, jako v příkladu níže:

Po hře budou body světového žebříčku vyhrané a prohrané oběma týmy zvýrazněny v závislosti na skutečném skóre zápasu. Skóre světového žebříčku a pozice týmů budou také aktualizovány po zápase. Záložka také obsahuje odkaz na webovou stránku světového žebříčku příslušného pohlaví.

Autor: FIVB, překlad: Jiří Řebíček