Finálový turnaj MČR U22

Do závěrečných bojů zasáhlo i družstvo U22, a v Ostravě to opět CINKLO, tentokrát bronzová medaile.

Po čtrnácti dnech se vracíme pro nás do „zlaté“ Ostravy. Zde jsme dokázali ve strhující bitvě porazit při M ČT U20 libereckou Duklu a získali jsme titul Mistra ČR v sezóně 22/23.

V kategorii U22, která byla nově vypsanou kategorií ČVS, jsme v průběhu sezóny neustále figurovali v popředí tabulky a tak jsme očekávali zisk některé z medailí.

Tato nově vytvořená kategorie mládeže umožňovala start hráčkám, které příliš nehrají Extraligu že, dále juniorkám a nejlepším kadetkám.

Hrálo se turnajovým způsobem, zpravidla jedenkrát do měsíce, vždy v neděli dvojzápasem.

B: 1. Liberec, 2. Hradec Králové, 3. Brno, 4. Lvi Praha

Výsledky našeho družstva: V základní skupině vcelku hladce porážíme Prostějov v poměru 3:1 na sety. Trochu jsme zaváhali ve třetím setu po jasných dvou vyhraných. Ale ve čtvrtém jsme již byli na svých místech a pozornou hrou jsme dotlačili zápas do vítězného konce. To byl pro nás jediný zápas prvního dne. V sobotu jsme ráno hráli s Lanškrounem a vůbec to nebylo snadné utkání. Lanškroun zahrál asi nejlepší utkání šampionátu, pral do nás servis za servisem, tak –tak jsme ustáli přihrávku, která nebyla dobrá, a těžce jsme se prosazovali prvním útokem. Tlak druhého setu, ve kterém jsme prohrávali až o 6 bodů, jsme však zvládli a postupně i celý zápas 3:0. Odpoledne budeme hrát s Ostravou o první pozici ve skupině a o nasazení do „křížů semifinále“.

Mezitím se zdramatizovala druhá skupina, které jasně vévodí liberecká Dukla, která neprohrála jediný zápas. Ale Lvi Praha porážejí Hradec Králové, avšak Hradec Králové na oplátku poráží VK KP Brno, a to je velké překvapení. Aby to nebylo jednoduché, tak Brno poráží Lvi. Závěr je takový, že z prvního místa jdou liberecké hráčky, ze druhého Hradec Králové a brněnské VK KP Brno a ni v tomto turnaji nezíská žádnou z medailí. To je velké překvapení letošních mládežnických soutěží, ale klub VK KP Brno se může pyšnit medailí z nejcennějších – titulem „Mistra ČR v kategorii žen.

Odpolední utkání proti domácí Ostravě mělo náboj ve skutečnosti, vítězné družstvo bude mít lepší pozici v postupu do finále. Obě družstva se budou snažit vyhnout liberecké Dukle. Ostrava nás porazila 3:0, přestože výsledek je jasný, byla to strhující bitva do koncovek jednotlivých setů. Výrazný rozdíl byl opět v kvalitě servisu a jeho přihrávky. Eliška Vytisková byla lepší nahrávačkou v distribuci než naše Kája.

V semifinále tak nastupujeme proti Dukle. Dala se předpokládat velká bitvy a tak se také stalo . První set končí 32:30, měli jsme i setboly, které jsme nevyužili, což se ukázalo osudným. Druhý set jsme nepodlehli panice, což se nám občas s Duklou stává a byli jsme lepším týmem. Stav 1:1 na sety a opět jsme rozehráli třetí set lépe. Vedeme o 3-5 bodů do 17:14, pak se to zasekává, přesto jsme i ve vedení v samotné koncovce 23:21, tu nehráváme především na útoku. Škoda 1:2, bojujeme dál, srovnáváme na 2:2. Zkrácená hra Tb nám nevyšla: Za stavu 3:1 děláme dvě zbytečné chyby, abychom se dostali do problému s přihrávkou. Nejsou síly na korekci. Porážka 2:3 nás odsuzuje do utkání o třetí místo.

Přes porážku chválíme družstvo za předvedený výkon a bojovnost. Výkon celého družstva se zápas od zápasu zlepšoval. Byla vidět počáteční nesehranost a nerozehranost jednotlivých věkových skupin, (hráčky družstva žen, hráčky U20 a hráčky U18), šampionáty šly rychle po sobě.

Neděle odpoledne:

Utkání o 3. Místo M ČR U 22

PVK OLYMP Praha – Slavia Hradec Králové 3 : 0

Opět těžké utkání, po snadném vítězství v prvním setu v poměru 25:12 , se trápíme, ale vybojujeme koncovku setu druhého 28:26, abychom si dokráčeli pro bronzovou medaili a Monika Brancuská pro ocenění nejvíce bodující hráčky tohoto turnaje.

Sezóna žen, U22, U20 a U18 je za námi, ve všech kategoriích získáváme jednu z medailí, mohli bychom tuto sezónu nazvat „ Sezónou BRONZOVĚ zlatou“ .

3. místo ČP ženy a 5. M ČR ženy

3. místo M ČR U16

1. místo M ČR U20

3. místo M ČR U18 a 1. místo ČP U20

Karolína Gajdová má medaile ze všech věkových skupin, členka družstva žen, ale zároveň ústřední hráčka U18.

Michal Grivalský je držitelem všech pěti medailí v roli trenéra nebo asistenta.

Všem rodičům a divákům, příznivcům klubu děkujeme za podporu v hledišti i na dálku u obrazovek.

Fan - klubu patří speciální poděkování, jdu na ušní.