Finálový turnaj MČR U20

Nejlepších 8 týmů po dlouhodobé části nastoupilo ve finálovém turnaji MČR U20 v Ostravě

Naše výprava směr Ostrava vyrazila busem ve čtvrtek v 7:30 od haly a čítala 14 hráček a dva trenéry. Po cestě a půlhodinové pauze přijíždíme před 13tou na koleje, kde budeme následující 3 noci spát. Krátké ubytování a pak cesta směr hala.

První náš soupeř je Plzeň. Po důkladné poradě nastupujeme s energií a elánem. První dva sety i díky velkému počtu chyb soupeře vyhráváme jednoznačně. Ve třetím je průběh vyrovnanější, ale před koncovkou soupeři utíkáme ve skóre a tak si připisujeme první výhru na turnaji 3:0.

Druhý den nás čekají dva zápasy. V poledne nastupujeme proti domácí Ostravě. V bouřlivé atmosféře, která hnala oba týmy se hrál velmi dobrý volejbal. Každý set se rozhodoval až v koncovce, kdy za zmíňku stojí hlavně závěr třetí sady, kterou jsme pro sebe urvali po boji výsledkem 35:33. Povedlo se nám vyhrát i následující sadu a tak i ve druhém zápase vítězíme, tentokrát 3:1.

Mezi zápasy zajíždíme na oběd a zase zpět na halu, kde se připravujeme na poslední zápas skupiny proti KP Brno. Začátek utkání nám utekl, a hned v počátku nabíráme až čtyřbodovou ztrátu. V dalším průběhu už se náš výkon zlepšuje a přebíráme plně otěže utkání do svých rukou. Soupeř po prvním dějství odpadl a příležitost na hřišti u nás dostal téměř celý tým.

Výsledky skupin nám přisoudil jako semifinálového soupeře Prostějov.

V sobotu v 17:30 startuje boj o finále. Začátek utkání je velmi nervózní a tak se kupí chyby na obou stranách. Daří se nám bod po bodu soupeři utíkat a do cíle prvního setu se dostáváme se čtyřbodovým náskokem. Vyhraný set nás uklidnil, a tak ve druhém dějství to byla naše spanilá jízda. Jak se dalo čekat, soupeř ještě zabojoval a opět to byl boj o každý míč. S přibývajícím časem se opět body častěji připisují na naší stranu a tak se po vítězství 25:21 a celkové výhře 3:0 radujeme z postupu do finále. V něm nás čekala Dukla Liberec.

Nástup do utkání nás nezastihl v nejlepším rozpoložení a první dvě sady jsme jen partnerem pro spanilou jízdu Liberce. Ještě první polovina třetí sady vypadá podobně - 7:12. Od té chvíle se úplně změnilo rozložení sil na hřišti. Za mohutné podpory fanoušků, rodičů, mažeme náskok soupeře a do koncovky jdeme za vyrovnaného stavu 20:20. Od té doby soupeři nedovolujeme uhrát ani míč a tak získáváme třetí set na naší stranu.

Soupeře se nám tímto návratem do zápasu podařilo dostat dolů. My začínáme hrát s minimem chyb a i když se Liberec snaží míchat se sestavou, vítězíme ve čtvrtém dějství tohoto zápasu 25:16. A čeká nás tím to správné vyvrcholení finálového utkání v podobě tie-breaku.

Začátek se nám daří - trenér Liberce si bere TO za stavu 5:2 pro nás. Následně se stav vyrovnává a změna stran je za stavu 8:7 pro Olymp. Průběh je strhující - 10:8 vedeme, 10:12 prohráváme, 12:12 vyrovnané, 12:14 prohráváme a soupeř má 2 matchbally. Urputnou obranou a odvahou na útoku se nám daří vyrovnat na 14:14. Po skvělé koncovce jdou i poslední dva míče na naší stranu a tak se můžeme radovat z vítězství 16:14 a tedy 3:2 na sety.

Po emotivních oslavách ihned po skončení utkání následuje krátké uklidnění před předáváním týmových a individuálních ocenění.

Nejlepší nahrávačka - Andrea Fabikovičová

Nejlépe přihrávající hráčka - Antonie Kelnárová

Osobnost turnaje - Monika Brancuská

Trenér vítězného družstva - Jirka Vojík

Svojí vlastní kapitolou jsou rodiče a rodinní příslušníci, kteří jsou zároveň největší podporovatelé hráček. Všem mockrát děkujeme za fantastickou a hlučnou podporu po dobu celé sezóny a hlavně na finálovém turnaji v Ostravě.