149_20230515_103802.jpg

Finálový turnaj M ČR U14 -mladší žákyně

Opět to CINKLO a tentokrát ZLATĚ

Cinklo to zlatě a to nás nesmírně těší.


Co tomu předcházelo. Předně rozklad mládežnické základny Olympu Praha. Z klubu odešla trenérka, která uvěřila projektu jiného klubu a skupina trenérů, která nehodlala respektovat nastavený trend přípravy mládežnických kategorií.

Naše mládežnická základna se téměř rozpadla, zbylo v ní sotva 30 hráček ve věku přípravky, mladších a starších žákyň. Ale jméno OLYMPU je silné a téměř všichni zainteresovaní věřili v brzký návrat mezi elitu.

Příchod Radka Sochra do pozice „manažera“ mládežnické složky se ukázal jako správný krok. V pozici hlavní trenérky mládeže je Jana Mitáčová, která tvoří spolu s Radkem výraznou dvojicí, která obstarává chod mládežnické složky. V současné době máme přes padesát dětí a zájem neustále roste. V pozicích trenérů jsou výrazné osobnosti.

Struktura OLYMPU je pevná

  1. Vrcholová složka – ženy, juniorky, kadetky (soutěžní kategorie Ženy,U22,U20,U18)
  2. Mládežnická složka – přípravka, mladší a starší žákyně (U16,U14,trojičky a minivolejbal)

Dva roky tvrdé práce bez silného vlastního zázemí nás zocelila. Zřízení VCM (Volejbalové centrum mládeže OLYMPU Praha) na Praze 5 Radlická bylo završením naší představy v práci s talentovanou volejbalovou mládeží.

Pracovní mikrocykly jednotlivých věkových skupin (přípravka 2x týdně, mladší a starší žákyně 3x týdně, sport rodičů a především zavedení „zdokonalovacích tréninků“. Ty jsou pravidelně každou středu, jsou okamžitě po vypsání plně obsazeny. Navštěvují ho hráčky pražského Olympu, které mají splněnou tréninkovou docházku a jsou otevřeny pro hráčky, trenéry i rodiče ostatních pražských družstev i blízkého okolí. Toto jasně ukazuje o dobré kvalitě našich i externích trenérů, kteří se v tomto projektu objevují. Zájem o náš klub projevují rodiče a jejich dětí, kteří se chtějí ubírat cestou k reprezentaci a vrcholovému sportu.

Prostě jsme udělali velký kus práce a ta nám přináší ovoce. Jsme nejlepším družstvem mládeže v Praze a určitě jeden z nejlepších v republice. Zde jsou výsledky v soutěžním ročníku 2022/23.

Ženy 3. ČP, 5. M ČR

U22 3. M ČR

U20 1. M ČR

U18 3. M ČR a 1. U20 ČP

U14 1. M ČR

Nejnovější je právě zisk Mistrovského titulu v kategorii U14 - mladší žákyně.

Šampionát se odehrál v Krnově. Ve čtvrtek po tréninku vyráží první skupina dětí a trenérů. Šampionát je rozvržen do tří hracích dní. Ale cesta auty je daleká, zhruba 3 – 4,5 hodiny podle stavu na dálnicích a odvaze řidičů. Postupně přijíždí i další potřební.

Jedeme ...


Jsme na místě - může se začít

Objednali jsme chalupu ve Starém městě asi 20 minut jízdy od Krnova pro celý Olymp – 20 hráček, 4 trenéry a zbytek je doprovod z řad rodičů. Ti nám pomohli i s dopravou (Katka, Simona, Mirek, Míla). Celkem nás bylo téměř 40. O stravu – snídaně, večeře a svačiny do haly i pitný režim se staraly maminky (Olga, Petra) a trenéři (Jana, Pavlína, Radek), např. noky s kuřecím masem, špagety, grilované maso,tousty a pod.. Proviant nakoupil Radek s Janou už v Praze.

O regeneraci bylo postaráno doplněnými „medikl bagy“, kompresními kalhotami a „ledovačem“ pro bolístky kolen, ramen a kotníků. Sauna, vířivka byla součástí ubytovacího zařízení. Odbornou lékařskou pomoc zastala Simona Vráblíková. Protože viróza a žaludeční nepohoda nás provázela po celou dobu šampionátu.


Výsledky :

Pátek: OLYMP „A“ - Lvi Praha 2:0, Nymburk 2:0, KP Brno 2:0

Sobota: OLYMP „A“- Kometa 2:0, Letohrad 2:0, Nymburské bomby 2:0

Neděle: OLYMP „A“- Jirkov 2:1(semifinále) a Orion Praha 2:1 (finále) jsme MISTŘI

Určitě jsme měli ambice na jednu z medailí, ale šampionát byl dlouhý, hrálo se celkem osm zápasů, úzký kádr jsme měli z důvodu nasazení dvou družstev. Skupinou jsme prošli bez zaváhání, obavy ze silného Brna brzy vzaly za své. Sobotní derby s Kometou jsme rovněž zvládli. Vyrovnaný byl pouze první set. Kometa byla družstvem, které nás tolik potrápilo v Bílovci. Takže i sobotní den byl bez porážky. Přichází sobotní večer a noc (teploty a žaludeční nevolnosti) – to byla noc, trenérky a maminky si zažívají bezesnou noc. Ráno nálada nic moc, ale jdeme do toho. Pro naše „A“ začíná šampionát právě teď. Večer jsme nad tímto dlouho při poradě trenérů diskutovali. Zápas s Jirkovem nám dal za pravdu. Hráčky byly svázané, měli obavy i strach z možného úspěchu, ale zvládli jsme to i díky podařené sérii v závěru utkání A. Živcové. A jde se do finále. Ve druhém semifinále bojuje pražský ORION s Nymburkem, vítězí 2:1 a je tu pražské finále. V mistrovských zápasech Pražského přeboru jsme Orion v této sezóně neporazili, ale dnes to byl náš den. V prvním setu nestačíme na velmi kvalitní, ostré podání soupeře. Od druhého setu jsme lepším, kompaktnějším družstvem bez větších chyb, bylo to pěkné a pohledné utkání, důstojné této události. Radost je nepopsatelná.

OLYMP“A“: Sochrová A., Mitáčová A., Živcová A., Peldová K., Nováková B., Kratochvílová H., Ležatková Š., Frantová M., Dali B.

Trenéři: Mitáčová, Sochr

Oceněné hráčky podle jednotlivých specializacích a mezi nimi i Aneta s Agátou.

Pátek: OLYMP „B“ - Děčín 2:0, Lanškroun 1:2, Jirkov 0:2

Sobota: OLYMP „B“- Mikulovka 0:2, Karlovy Vary 0:2, Orion 1:2

Neděle: OLYMP „B“- VK KP Brno 2:1 a Mikulovka 0:2 celkem 10. Místo

Mladší skupina reprezentující Olymp „B“ (sestavená především z ročníku 2011), nás mile potěšila v postupových turnajích a vlastním postupem na M ČR. Kočky sbírají zkušenosti, které předpokládáme, zúročí v další sezóně. Už po prvním zápase ( 2:0) je nám jasné, že nebudou hrát skupinu útěchy a budou součástí prolínacích bojů. Ještě dokážou zabojovat proti Lanškrounu. Druhý den je náročný, nestačili jsme na Mikulovku ani Karlovy Vary, ale podařil se nám zápas s Orionem, zde těsně prohráváme 13:15, snad i tato těžká výhra nad naším „B“ nahlodala jinak suverénní Orion. V neděli bez nemocné Jany a Maki jdeme na Brno, pěkný zápas s vítězstvím nám umožní zabojovat o 9. nebo 10. místo. Pro klub to znamená, že bude mít dvě družstva v TOP 10. Skvělé. V posledním zápase už kočky melou nohama, je jich málo, nemůžeme si pomoci střídáním. Prohráváme, ale se ctí a jdeme fandit našemu „A“ v boji o titul a jsme sakra slyšet. Jsme jedna tréninková skupina a výsledek je snažením nás všech.

OLYMP“B“: Mitáčová T., Vráblíková K., Tatyrková J., Holoubková E., Krčová E., Schoříková A, Setunská M., Bečvářová E., Vokounová J.

Trenéři: Mitáčová, Bečvářová

Obrovská radost všech

foto