Související zápas

PVK Olymp Praha

Extraliga ženy Sokol Frýdek Místek - OLYMP

Zázrak se nekonal, osmou pozici do play-off extraligy žen udržel Přerov Čtvrteční zápasy 27. kola uzavřely základní část volejbalové extraligy žen. Volejbalistky Přerova i přes porážku s brněnskými Šelmami uhájily poslední postupové místo do play-off před dotírajícím Sokolem Frýdek-Místek. Ten totiž nestačil na pražský Olymp a sezona pro něj skončila. Oslabený Prostějov nedopřál v posledním utkání před baráží výhru volejbalistkám Šternberku. Vítězství na palubovce Králova Pole zachraňovala liberecká Dukla až v napínavé koncovce zkrácené hry a Ostrava bez ztráty setu přehrála Olomouc.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK OLYMP PRAHA

V posledním kole základní části ženské extraligy přivítal domácí Frýdek-Místek tým z hlavního města, Olymp. Domácí hráčky se snažily odvrátit konec sezóny a bojovaly ještě o naději postoupit do play-off, ale hráčky Olympu Praha byly proti. Po jednoznačném výsledku 0:3 končí Frýdek na 9. místě.

TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Olymp Praha 0:3 (21:25, 14:25, 17:25)

Rozhodčí: Kavala T., Ištvanech M.

Počet diváků: 80

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Montoya Murillo, Fukalová, Doshkova, Agbolossou, Strušková, Michalčíková, libera Kulová, Šrámková.

Střídaly: Böhmová, Motalová, Krejčí, Petrová

Hosté: Šmídová, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová, libero Dostálová,Mitáčová

Střídaly: Virtová, Brichtová, Vlčková, Žáková

Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Trochu mě mrzí, že jsme tady nepředvedly lepší výkon, diváci neviděli kvalitní volejbal, protože první set jsme nehrály vůbec špatně. Ale pak už nebylo o co hrát, a to se hraje špatně, alespoň si mohly zahrát holky z lavičky. Výkon nelze moc hodnotit.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set byla vidět bojovnost a to, že chceme do play-off a dnešní zápas vyhrát. Nicméně se stalo to, co se stalo. Ten set jsme prohrály a k dalšímu průběhu už není co hodnotit. Karty byly jasně rozdány.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Tak od nás dneska dobře zvládnutý zápas, až na nějaký malý výpadek v prvním setu, kdy jsme si Frýdek nechaly dotáhnout, ale za celý zápas chválím celý tým a těšíme se na play-off.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Pro nás to bylo nečekaně snadné utkání. Očekávali jsme od Frýdeckých výrazně větší tlak po velmi dobrém utkání v Liberci. Nicméně my jsme v poklidném tréninkovém tempu a s tím, že si dokázaly zahrát všechny hráčky, zvítězili 3:0 a budeme se připravovat na středeční první kolo play-off.“

Popis utkání:

První set začaly lépe hostující děvčata, Frýdek brzy prohrával 1:4, 2:7. Na tento stav reagovala trenérka domácích oddechovým časem, ale ani poté se Frýdku příliš nedařilo stahovat skóre. Nicméně tento okamžik nastal, když po úspěšném bloku Fukalové svítil na ukazateli stav 10:10. Následovala však série podání hráčky Olympu Gajdové, při jejímž servisu Frýdek nebyl schopen získat bod a po druhém time outu musela sáhnout trenérka Dedková (11:15). I poté to vypadalo, že hráčky Olympu mají vše pod kontrolou, když vedly 18:13. Frýdek pod vidinou vyhraného setu zabojoval a dotáhl se na 20:20. Dokonce ještě vedl 21:20 a přiměl hostujícího trenéra k time. Po tomto oddechovém čase na hřišti bodovalo však jen jedno družstvo, a tím byl pražský celek. Frýdek-Místek prohrál tento set 21:25.

Druhý set byl vyrovnaný jen do stavu 4:4. V dalším průběhu setu domácí hráčky, viditelně zklamané, se snažily bojovat, ale příliš se jim to nedařilo. Prohrávaly 4:8, 6:11, 7:19, 11:22 a set skončil 14:25.

Třetí dějství vypadalo podobně. Sokolky prohrávali 1:5, 9:14, 11:17, 13:19. Nadále nemohly nalézt recept na v poklidu hrající družstvo Prahy. Na hřiště se postupně dostávaly hráčky obou laviček. Set vyhrál Olymp 25:17.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička

Skončila tak základní část EX ženy 23/24, a příští týden začne nová "samostatná soutěž" s názvem PLAY_OFF.

V ní se potkají družstva:

1-8   Brno šelmy - Přerov

2-7  VK Prostějov - Olomouc

3-6 Dukla - VK KP Brno

4-6 OLYMP - Ostrava     - 1. P-O utkání je 13.3.2024 od 18 hodin.

My jsme obsadili v základní části 4. místo, v jednotlivých třetinách soutěže jsme držely krok s předními družstvy - Prostějova, Dukly a Šelem, které jsme dokázali i porazit nebo s nimi bodovat, bohužel jsme "klopýtli" s VK Kp Brnem a Olomoucí. V Evropském poháru jsme na 50 % (2x vítězství, 2x porážka), máme bronzovou medaili z Českého poháru 23/24.

Sezóna 2023/ 2024  - základní část

družstvo     1. kolo       2. kolo         3. kolo            Celkem:

Přerov             3                 3                   3  body              9

Olomouc        1                  3                   3 body               7

Prostějov       0              0                1 bod               1

VK KP Brno   3                  0                  3  body               6

Ostrava           1                  3                  2 body                 6

Dukla             3               0               1   bod              4

Šternberk      3                   3                 3  body                9

Frýdek M.      3                   3                 3 body                 9

Brno Šelmy   0                3               0 body             3

-------------------------------------------

17b.            18b.          19b.     Celkem   54 bodů - 4. místo

Nejhorší bilanci máme s Prostějovem a Šelmami z Brna - ty jsme ale dokázali vyřadit v postupu do F4 Českého poháru.