Související zápas

PVK Olymp Praha

Extraliga ženy

V neúplném 17. kole volejbalistky Králova Pole zaskočily Ostravu, Šternberk v hanáckém derby trápil Olomouc, ale pražský Olymp splnil roli favorita ve Frýdku-Místku, stejně jako brněnské Šelmy v domácím utkání s Přerovem. Zbývá dohrát televizní Dukla Liberec s Prostějovem 18.1. 2024

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK OLYMP PRAHA

V prvním zápase nového roku přivítal Frýdek-Místek pražský Olymp. Delší přestávka byla zapříčiněna kvalifikačními turnaji MEVZA mládežnických reprezentací U20 a U18, které nedopadly podle představ reprezentačních trenérů, přesto obě tato družstva postupují do dalších fází kvalifikačních bojů v dubnu. S delší přestávkou naložila jednotlivá družstva rozdílně, některé prošlo rekondičním obdobím, jiné ji využili k zápasům Chance Českého poháru, některá družstva usilovně doplňují hráčky před blížícím se vrcholem Play-off.

Přes úvodní dlouhé výměny patřilo hřiště hostujícímu celku, který si odvezl tři body.

TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Olymp Praha 0:3 (18:25, 21:25, 12:25)

Rozhodčí: Kubinec J., Peloušek J.

Počet diváků: 120

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Fukalová, Doshkova, Agbolossou, Strušková, Dvořáčková, Petrová, libero Kulová. Střídaly: Böhmová, Michalčíková, Šrámková D.

Hosté: Vlčková, Hodanová, Žáková, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídala: Gajdová

Ohlasy po utkání:

Veronika Fukalová (blokařka TJ Sokol Frýdek-Místek): Špatně jsme vstoupily do utkání, v každém setu jsme vždy ztrácely body zbytečnými chybami, pak jsme to nějakým způsobem dotáhly, ale myslím si, že máme na to hrát lépe.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Za nás dneska obrovské zklamání, protože jsme předvedly naprosto nepochopitelný, neprofesionální výkon ze strany hráček. Budeme se nad tím muset zamyslet, protože celý týden vypadal dobře herně a tento zápas tomu absolutně neodpovídal. Nebyly jsme schopné kvalitně útočit a zaostávaly jsme i na servisu.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Když jedeme do Frýdku, víme, že domácí umí zavařit každému soupeři, proto jsem ráda, že jsme to dnes zvládly 3:0. V každém setu jsme si udělaly minimálně v půlce setu náskok, a pak už jsme si to zvládly dohrát. A v tom třetím už od začátku. Jsem ráda za náš výkon.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Abych pravdu řekl, nečekali jsme tak snadné utkání, protože na horké frýdecko-místecké půdě se nám ne vždy hraje dobře. Nicméně musím naše hráčky pochválit, za to jak to utkání zvládly. Měl jsem trochu obavy, protože jsme v týdnu zvládli postup do finále Českého poháru, očekával jsem slabší koncentraci především v úvodu utkání, ale "kočky" to zvládly na výbornou, proto nás vítězství v poměru 3:0 nesmírně těší". Byli jsme výrazně lépe útočícím družstvem (41%- 27%)., lépe jsme bránili na síti i v poli. Bojujeme na dálku o čtvrtou příčku v extralize s Ostravou, která má lepší los, chceme udržet kontakt a dohled na silnou trojici ( Prostějov, Liberec a Šelmy před námi). Myšlenky a představu máme i o blížícím se F4 Českého poháru".

Popis utkání:

V prvním setu tohoto utkání byly již na začátku k vidění někdy až neskutečně dlouhé výměny. Dal se očekávat vyrovnaný a napínavý souboj. Vyrovnaný byl stav 4:4. Při podání Brancuské dokázal Olymp odskočit o tři body a tento lehký bodový náskok si nenápadně udržoval a domácím se nedařilo ho stáhnout. Frýdku se příliš nedařilo na útoku, protože pražský Olymp dobře bránil a tlačil sokolky k chybám. Ve druhé půlce setu si nechal soupeřky odskočit na 12:16, 13:21 a bylo rozhodnuto. Úvodní sadu prohrály sokolky 18:25.

Druhý set byl podobný prvnímu. Za stavu 3:6 byla nucena trenérka Dedková vybrat svůj první time. Sokolky zanedlouho vyrovnaly na 8:8, ale pražský Olymp však opět dokázal odskočit a vedl 18:12. Při tomto vedení poslala domácí trenérka na hřiště při dvojstřídání druhou nahrávačku Michalčíkovou a univerzálku Böhmovou. Domácí tým se dokázal přiblížit na 18:20, ale dorovnání se nepodařilo a samotná koncovka patřila hostujícím Pražankám, 21:25.

Třetí set byl napínavý pouze do stavu 5:5, poté veškerou iniciativu přebraly hostující hráčky z Olympu a domácí ztrácely (7:9, 9:19, 11:22). Konečný stav třetího setu 12:25, tři body do extraligové tabulky si odváží celek z hlavního města.

Autor: Natalie Radivojevićová, Stanislav Mitáč foto Pavel Netolička