Extraliga U18 skupina A

Extraliga U18 pokračovala druhým turnajem skupiny A v Plzni, v hale sportovního gymnázia za účasti domácího týmu, Olympu Praha, Dukly Liberec a KP Brno.

Druhé extraligové turnajové kolečko nás poslalo do Plzně. A právě s domácím týmem jsme v sobotu dopoledne začali naši cestu turnajem. V úvodním setu jako bychom ještě byli na cestě, a po necelých dvaceti minutách končíme s ostudou na 9 bodech. V dalším průběhu jsme se zlepšili, vyhráli jsme následující 2 sady. Špatný start do čtvrtého setu určil chod v celém průběhu, a tak se šlo do tiebreaku. V něm jsme byli stále o krok nahoře, a i přes výkyv vítězíme 3:2.

Druhé utkání začíná v půl šesté proti Liberci. První set se opět rozjíždíme velmi pomalu - 13 vlastních chyb určuje ráz setu, který prohráváme. Další set se nám daří dodržovat taktické pokyny, výkon se zlepšil a po 45ti minutách je srovnáno 1:1 na sety. Pauza mezi sety nás asi rozhodila natolik, že náš výkon šel rapidně dolů. Po prohraném třetím setu přichází ještě horší výkon ve čtvrtém, ve kterém naše hrozné představení vrcholí a znovu končíme set na 9ti bodech. Po takovém bezkrevném výkonu následuje několika minutová "sprcha" hráček v šatně.

Po nákupu večeře a snídaně v nedalekém Lidlu se ubytováváme. Následuje společná poznávací hra zábavnou formou.

Na neděli nám zbylo utkání proti Brnu. Soupeř dorazil s výrazně omlazeným týmem. Začátek byl oboustranně nevyrovnaný a na hřišti se objevilo spousta chyb. V pozdějším průběhu se náš výkon trochu zlepšoval a ve třetím setu se dostaly na hřiště i všechny hráčky.

Turnaj končíme, stejně jako minule, na druhém místě za Libercem. Avšak je třeba důrazně říct, že předvedená hra neodpovídala představám trenéra ani hráček, a tak máme před sebou spoustu práce, která by měla vést ke zlepšeným výkonům.