EX UNIQA ženy P-O čtvrtfinále 2. utkání

Srovnat krok ve čtvrtfinálové sérii se podařilo pouze pražskému Olympu

Druhé zápasy čtvrtfinále play-off UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 jsou minulostí. Vyrovnat stav série se podařilo pouze Olympu, který až nečekaně hladce přehrál na domácí palubovce Šelmy Brno. V ostatních zápasech zvítězily hostující týmy. Liberec, Prostějov a Královo Pole tak dělí jedna výhra od postupu do semifinále.

PVK Olymp Praha – VK Šelmy Brno 3:0 (25:19, 25:15, 25:14)

stav série 1:1

Rozhodčí: Činátl René, Hladišová Michaela, delegát Škoda Zdeněk

Počet diváků: 220 - snad i víc , zdála se mi plná hala, praskala ve švech

Sestava domácích:
 Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, Kalhousová, Žáková, Brancuská, libera Dostálová, Pešková.

Střídaly: Kopáčová, Poloučková

Sestava Šelem:

Šmídová Pavla, Kyrychenko, Marková, Kocmanová-Havlíčková, Kozubíková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Šotkovská, Benediktová, Dubianska, Beránková

Ohlasy po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „My máme obrovskou radost, že jsme sérii zvládly tady u nás vyrovnat. Je pravda, že jsme nečekaly takto hladký průběh, a že vyhrajeme 3:0. Čekaly jsme větší vzdor, ale dnes jsme velmi dobře servírovaly a tím jsme soupeři znemožnily hrát rychlou hru, kterou hrál doma, a která nám nesvědčila. Dnes jsme se na Šelmy velmi dobře připravily a doufám, že na této vlně zůstaneme a zvládneme je porazit i u nich doma.

Pája Šimi v souboji s brněnskou nahrávačkou Šmídovou- Vincourovou Pájou

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Jsem nesmírně spokojen s vítězstvím 3:0. Teď musíme hráčkám dostat do hlavy, že můžou vyhrát i na půdě soupeře. V dnešní hře byl náš tým lepší na servisu  ( 11 přímých bodů proti 4 soupeřů)  a v obraně na síti ( 13 vítězných bloků proti 5 soupeřů), k tomu nesmírná bojovnost obětavost ve hře v poli, kde vládnou obě Veroniky (Dosty a Pešu)  v útočné fázi jsme byli trochu lepší.  Nicméně už s jistotou víme, že doma budeme hrát znovu příští pondělí. Vše je pro nás stále otevřené. A myslím si, že můžeme i směle pomýšlet na úspěch.

Markéta Chlumská (asistentka trenéra VK Šelmy Brno): „V prvé řadě musím pogratulovat Olympu k vítězství. Dnes to s námi měly hodně jednoduché, nejspíš to nečekaly ani ony, ani my. To, že se ani v jednom setu nedostaneme přes patnáct bodů, to jsme opravdu nikdo nečekal, ale takové je play-off. My se z tohoto zápasu určitě poučíme a připravíme se na páteční zápas zpátky v Brně.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):Mám pocit, že my jsme do Prahy možná přijeli tak trochu na výlet. Po třetím a čtvrtém setu v domácím zápasu jsme měli pocit, že se soupeř zlomil, a že to tak půjde dál. Soupeř se ale začal bránit a my jsme začali panikařit a vůbec jsme nevěděli, co na hřišti děláme. Nebyla jediná šance, kdy bychom se mohli chytit a soupeři to ztížit.

Popis utkání:

Od začátku zápasu panovala v hale bouřlivá atmosféra. Olymp začal suverénně na útoku a dostal se do vedení 5:1. Šelmy se však domácích nezalekly a bodový stav rychle dotáhly. Úspěšný útok a následná obrana dostává Olymp do pětibodového vedení 12:7 a trenér hostí vybírá první time-out. I Brno začalo tlačit servisu a bodový rozdíl stahovalo. Poctivá obrana na síti začala Šelmy trápit a Olymp se ujímá vedení 21:16. Trenér domácích pro jistotu vybírá první oddechový čas za stavu 21:17. Koncovku setu si již Olymp pohlídal a vítězí v prvním setu 25:19.

Šelmy do začátku druhého setu nastupují s větším nasazením a ujímají se vedení 0:3, proto bere domácí trenér time-out. Rázem kapitánka domácích, Pavlína Šimáňová, srovnává bodové skóre. Kapitánka domácích si zapsala celkem 6 přímých bodů na podání. Bojovný volejbal zdobil obě strany a skóre se pravidelně přelévalo. Hostujícím Šelmám začaly hráčky Olympu utíkat a brněnský trenér bere oddech za stavu 9:11. Do útoku se na straně domácích zapojila i nahrávačka Nicole Šmídová a opět s účinným podáním Šimáňové se dostávají Olymp do pětibodového náskoku. Brno už vysoký bodový rozdíl nedotáhlo a domácí blokařka Žáková ukončuje tento set esem a připisuje výhru druhého setu svému týmu 25:15.

Od začátku třetího setu se týmy rvaly o každý bod. První oddechový čas vybírá hostující trenér za stavu 7:5 pro Olymp. Skvělá domácí atmosféra, silné podání a dobrá obrana na síti dostává domácí celek do vedení 16:9. Šelmy často chybují na podání ba i smečují do autu. Olymp na servisu naopak boduje a vede 21:12. Síla servisu znovu rozhoduje o konci třetího setu. Bodovými bloky Olymp ukončuje zápas za stavu 25:14. V obou těchto činnostech byl Olymp lepším týmem ( celkem 11 přímých bodů z podání a k tomu úctyhodných 13 vítězných bloků určily ráz tohoto úspěšného utkání. Tímto vítězstvím vyrovnává stav série na 1:1.

Oba týmy mladších žákyň OLYMPU postoupily o víkendu do další fáze M ČR - OLYMP "A" z prvního místa ve skupině  a OLYMP "B" ze druhého místa ve skupině, která se hrála v Novém Boru. Jsme jediným  klubem, který má v této fázi soutěže dvě družstva - blahopřejeme hráčkám i trenérům. Tak nám přišly zafandit a oslavují vítězství spolu s námi. Díky všem za podporu.