EX UNIQA ženy P -O čtvrtfinále

Složení semifinále UNIQA extraligy žen stále není kompletní Pouze tři čtvrtfinálová utkání stačily volejbalistkám Liberce, Králova Pole a Prostějovu k postupu do letošního semifinále UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23. Mezi nejlepší čtyřku letošního extraligového ročníku se snaží proniknout i brněnské Šelmy a pražský Olymp.

VK ŠELMY BRNO – PVK OLYMP PRAHA

Třetí vzájemný duel brněnského a pražského týmu sliboval vyrovnaný duel. Oba týmy si v dosavadním průběhu udržely domácí tvrz v poměrně jednoznačných zápasech. Stejně tomu bylo i v dnešním utkání.

VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha 3:0 (25:8, 25:15, 25:14)

stav série 2:1

Rozhodčí: Peloušek J., Koutník P.

Počet diváků: 175

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová Pavla, Kyrychenko, Marková, Havlíčková, Kozubíková, Širůčková, libero Chevalierová.

Hosté: Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, Kalhousová, Žáková, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Kelnárová, Poloučková, Gajdová, Brichtová

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Dnes jsme byly ve všech činnostech lepší, k tomu jsme přidaly bojovný a agresivní projev, který předvedeme i v dalších zápasech. Chválím holky, že se zvedly a předvedly výrazně výkon než v úterý.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):Jsem nadšený s jakou intenzitou a soustředěním jsme nastoupili do dnešního zápasu. První set dal jasně ráz celému zápasu, který jsme následně jednoznačně zvládli.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Nenavázaly jsme na dobré utkání v Praze, v některých chvílích mi přišlo, že nám došly síly. Dnes jsme to absolutně nezvládly, Šelmy ale ještě musí přijet k nám a doufám, že jim to takto snadno nedáme. Budeme chtít tu sérii ještě prodloužit a zdramatizovat.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): Blahopřeji soupeři k jednoznačnému a zaslouženému vítězství, my jsme to dnes nezvládli v hlavách, podobně jako Šelmy u nás. Snažili jsme se připravit na to, že brněnské hráčky budou dobře připravené a budou nám to chtít vrátit. Myslím, že ty zápasy byly dost podobné, akorát dnes jasně vyhrálo Brno. Nán se dnes nedařilo téměř nic, ráz utkání určila první rotace , na podání Šmídová-Vincourová a rázem byl stav 11:0 pro Brno. Jistá šance nám svitla v průběhu druhého setu 10:10, 13:11 a 13:16 , ale tlak domácích byl velký a my mu postupně podléhaly. Stres a panika byly tentokrát na straně naší. Se špatnou přihrávkou a následně chabým útokem se nedá uspět. Máme šanci v Praze.“

Popis utkání:

Když kapitánka domácích Ivona Marková při losování vybrala servis, asi netušila, že to bude tak klíčové rozhodnutí prvního setu. Za koncovou čáru se postavila nahrávačka Pavla Šmídová, která šla do pole až za stavu 11:1. To už byl hostující trenér bez oddechových časů a Šelmy si šly suverénně pro první set. Více než polovinu bodů Olymp získal díky chybám Šelem, které vyhrály 25:8.

I v druhém setu byl domácí celek lepší, byť po třech chybách v řadě se dostal Olymp poprvé do vedení (5:7). Do skvělé formy se ale opět dostala domácí smečařka Hanna Kyrychenko a Šelmy vedly 16:10. Po třech chybách v úvodu setu Brno chybovalo pouze jednou, a to při svém setbolu. Ten ale za stavu 24:15 proměnila Kyrychenko.

Domácí Šelmy do třetí sady opět vlétly – vedly 6:1. Brnu se dařilo vše, na co sáhlo a šlo si pro vedení v sérii. Skvělá Aneta Havlíčková spolu s Hannou Kyrychenko táhly Šelmy za vítězstvím, přidala se i Marie Kozubíková. Trenér hostujícího Olympu Stanislav Mitáč prostřídal téměř celý tým, ani to nezvrátilo výhru Brna 25:14. Po hodině hry tak Šelmy získaly druhý čtvrtfinálový bod a v pondělí na Olympu mohou postoupit do semifinále.

Autor: Matouš Müller