EX UNIQA ženy P -O čtvrtfinále

Čtvrtfinále žen zahájily výhry domácích týmů První výhru ve čtvrtfinálové sérii si připsaly brněnské Šelmy, i když do utkání lépe vstoupil hostující Olymp.

VK ŠELMY BRNO – PVK OLYMP PRAHA

Jedno ze čtvrtfinále play-off proti sobě svedlo týmy z dvou největších českých měst a také sousedi v konečné tabulce. Pražský Olymp zůstal po základní části UNIQA extraligy pouhý bod za brněnskými Šelmami. Zprvu trápící se tým Stanislava Mitáče díky skvělému finiši v závěru dlouhodobé části sahal i po možnosti začínat 1. kolo play-off doma, Šelmy ale díky výhře v posledním kole na půdě Prostějova uhájily čtvrté místo.

Před zahájením zápasu předaly domácí hráčky šek na 70 000,- Kč brněnskému Klokánku, pro který v rámci projektu „Pomáháme pomáhat“ nafotily již šestý charitativní kalendář.

VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha 3:1 (21:25, 25:21, 25:14, 25:12)

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová Pavla, Kyrychenko, Marková, Havlíčková, Kozubíková, Širůčková, libero Chevalierová.

Střídala: Šotkovská

Hosté: Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, Kalhousová, Gajdová, Brancuská, libera Dostálová, Pešková.

Střídaly: Kelnárová, Poloučková, Žáková

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda za dnešní vítězství, obzvlášť po prvním setu, který byl z naší strany vlažný. Nedařilo se nám na příjmu a ani servisem jsme si moc nepomohly. Ve druhém setu jsme zaply a zbytek utkání zvládly.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): Chvíli nám trvalo, než jsme se rozehráli. Po prvním setu jsme se ale zvedli a ukázali naši kvalitu. Jsem rád, že jsme vstoupili do play-off před domácím publikem výhrou.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Skvěle jsme vstoupily do dnešního utkání. V prvním setu jsme dodržovaly taktické pokyny, dobře jsme podávaly i útočily. Ve druhém setu se nám to zhroutilo, mnohem lépe také začala útočit Aneta Havlíčková, kterou jsme nedokázaly ubránit. Ve čtvrtém setu jsme se trochu nadechly, na obrat už to nestačilo. Připravíme se na úterní zápas v Praze a věřím, že jej zvládneme lépe.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): Gratulujeme domácím hráčkám a trenérům k vítězství, dnes byli opravdu lepší týmem. Nám se vydařil vstup do utkání - v prvním setu jsme dokázali zaskočit domácí servisem a statečným útokem. Zápas se rozhodoval ve druhém setu, který byl sice ve všech číslech vyrovnaný, my jsme v něm udělali větší počet chyb, což rozhodlo o výsledku tohoto setu. Zkušené Šelmy se zklidnily a začaly předvádět dobrý a spolehlivý výkon založený především na dobrém podání a následnou obranou především na síti. My jsme tomuto tlaku postupně podléhali. Zkušenost je na straně domácích. Některé naše hráčky hrají své první zápasy v sérii Play-off a asi to bylo vidět. Doma budeme rozhodně lepší ."

Doma budeme rozhodně lepší i s podporou našich Fan.."

Popis utkání:

Nervózní začátek k play-off patří. Byť Šelmy hrály na domácí palubovce a mají zkušenější hráčky, tak Olymp vstoupil do zápasu lépe. Prosazovala se především mládežnická reprezentační univerzálka Monika Brancuská, která společně se smečařkou Lucií Kalhousovou nasbíraly deset bodů. Útočně sice Šelmy nebyly výrazně horší, ale více chybovaly. Domácím pomohlo střídání Kyrychenko - Šotkovská, po kterém snížily z 12:19 na 19:22. Po dalších chybách na útoku Brna vyhrála Praha první set 21:25.

V druhé sadě začaly svěřenkyně Ondřeje Bouly méně chybovat, razantněji útočit a přidaly i bodový blok. Hned zkraje setu si vytvořily čtyřbodový náskok, který se jim dařilo držet až do konce setu. Na vedení domácích reagoval hostující trenér střídáním, do hry se dostala Antonie Kelnárová. Na méně než dva body se ale Olymp nedostal a Brno po chybě Brancuské srovnalo na 1:1.

Skvěle vlétly domácí hráčky do třetí sady, k prvnímu oddechovém času došlo již za stavu 5:0. Tři bodové bloky Olympu daly sice hostům lehce nadechnout, Brno si ale vedení pohlídalo. Rozdíl v útoku více než 40 % byl znatelný, domácí Šelmy navíc nechybovaly. Dvě esa v koncovce z ruky univerzálky Havlíčkové definitivně ztvrdily výhru domácích - 25:14.

Olymp naopak skvěle začal ve čtvrtém setu, vedl 2:5. Následoval oddechový čas Brna, po kterém se servisu ujala Hanna Kyrychenko a skóre se otočilo, 11:7. Následně si Šelmy navyšovaly trpělivou a bezchybnou hrou vedení. Závěr patřil opět domácí smečařce Kyrychenko, která si za stavu 20:12 vzala míč na podání a dál už jej nikomu nesvěřila. Po bloku Anety Havlíčkové Šelmy vyhrály 25:12 a celý zápas 3:1 na sety.

Odvetné utkání bude v Praze v úterý od 18 hodin.