EX Uniqa ženy

VK KP Brno - OLYMP 3:1 OLYMP - Přerov 3 : 0

VK KRÁLOVO POLE – PVK OLYMP PRAHA

Ve čtvrtek se v hale na Vodově střetlo KP Brno v odloženém druhém extraligovém kole s pražským Olympem. V základní sestavě domácích nastoupily po nemoci znovu kapitánka Daniela Digrinová i Tereza Hrušecká a po prvních dvou setech nenechaly nikoho na pochybách o tom, že si chtějí na konto konečně připsat plný počet bodů. Olymp sice odpověď na brněnskou hru v jedné sadě našel, na víc ale nestačil. Ve čtvrtém setu se rozpoutala bitva, ale pouze do stavu 17:17. Závěr vyšel lépe brněnským hráčkám. Ty zvítězily v poměru  3:1 ( 17,12, -16,20).

Informace po utkání od kapitánky a trenéra:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Na dnešní zápas jsme dorazily kvůli dopravním problémům až těsně po páté, a i náš rozjezd v utkání byl bohužel pomalejší. Ve třetím setu jsme ale dokázaly zabojovat a je škoda, že se nám před koncovkou čtvrtého nepodařilo obrátit stav.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):Naše výkony jsou jako na houpačce, dokážeme snadno vyhrát i prohrát set. Stejná věc se nám bohužel stala i v Prostějově. V zápasech špatně útočíme, na tom pracujeme v tréninku a snad se to postupně bude zlepšovat. Těší mě, že neskládáme zbraně, a i po hodně prohraném setu se pouštíme do dalšího boje, což se dnes potvrdilo ve třetím setu. V tom dalším jsme dokázali vyrovnat na 17:17, ale pak jsme udělali chyby, které nás stály koncovku. Náš tým je mladý a teď bohužel i hodně nemocný ( téměř každá hráčka se potýká s nějakou formou nachlazení, teplotou a pod., a proto jsem rád, že dokážeme být i nepříjemným soupeřem i na půdách soupeřů. Domácí zápasy nám jdou lépe, už teď musíme být myšlenkami k zápasu s Přerovem a doma bodovat“.

PVK OLYMP PRAHA – VOLEJBAL PŘEROV

Olymp na domácí palubovce předvádí velice slušné výkony, takže i po dvou prohrách na palubovkách soupeřů si věřil na vítězství. Přerov ve čtvrtek porazil za tři body ambiciózní Frýdek-Místek. Utkání tedy slibovalo zajímavý a dramatický duel. Diváci viděli solidní a pohledný volejbal, Olymp potvrdil svou lepší hru na domácí palubovce i lepší postavení v tabulce a zaslouženě zvítězil za tři body 3:1  (-17, 17, 16, 22).

Ohlasy z domácího tábora z tiskové konference po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):Jako již klasicky v posledních zápasech jsme nastoupily do prvního setu poněkud vystrašené. Ale je pravda, že Přerovu se v prvním setu dařil servis a tím nás odtáhly, načež my jsme nebyly schopné zaútočit. Naštěstí jsme se po tom nevydařeném prvním setu zkoncentrovaly a dokázaly jsme se nastartovat a myslím si, že zbytek zápasu byl už víceméně v naší režii. Došlo samozřejmě k lehčím zvratům, protože naše hra je někdy nahoru dolů, ale potom se náš volejbal začal zlepšovat, byl bojovný a jsme ráda, že jsme dokázaly vyhrát za tři body.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Myslím si, že dnešní vítězství bylo z naší strany  vybojované, ale i zasloužené. Bohužel nastupujeme do posledních zápasů v nepohodě, téměř každý první set prohráváme. Myslím, že dnes to bylo jednoznačně velice kvalitním a riskantním podáním na hranici rizika k zadní lajně a určitě jsme párkrát brali i aut. Následně jsme nedokázali ani pořádně zaútočit.

Postupně jsme se pak rozehrávali, přebírali iniciativu a ke cti nám slouží nesmírná bojovnost druhého, třetího a především čtvrtého setu. Někdy nedržíme systémové zákonitosti v obraně, nicméně dnes byla bojovnost i nad některé tyto zákonitosti.

Byli jsme lepší v útoku, to i nahrávačka Nikča, která dokázala zatížit soupeře 8 útočnými body, k ní se připojila i kapitánka Pája (48 %). Ale vítězství bylo dílem celého ne příliš zdravého kolektivu, zaslouží si pochvalu, podobně jako diváci, především z řad rodičů a mládežnické základny VSC, kteří tvořily třetinu diváků v hale. Odměnou nám byl i jejich vítězný tanec, ke kterému se zdárně zapojily i Verča s Gajdou.

Jsme rádi, že jsme dnes zvítězili za tři body, což nás drží těsné blízkosti středu tabulky, kam chceme rozhodně patřit.

Příští utkání hrajeme ve Šternberku a nově mezi svátky 28.12. s Šelmami z Brna.

Všem našim příznivcům tímto přejeme KRÁSNÉ a POHODOVÉ prožití VÁNOČNÍCH SVÁTKů.