Související zápas

PVK Olymp Praha

EX UNIQA ženy

V 11. kole ženské extraligy šokovaly přerovské Zubřice výhrou v Liberci a OLYMPAČKY v Olomouci za 3:0

Po sobotních zápasech 11. kola extraligy žen si Prostějov upevnil průběžné první místo. Nejenže ze souboje s brněnskými Šelmami odešel jako jasný vítěz, ale navíc Liberec vyšel bodově naprázdno v utkání s Přerovem. Díky překvapivému vítězství pod Ještědem se tak Přerov odpoutal z úplného dna extraligové tabulky, kam se díky prohře na palubovce volejbalistek Králova Pole propadl Sokol Frýdek-Místek. Plný počet bodů do tabulky si připsaly hráčky Ostravy, když v domácím prostředí přehrály Šternberk, a i pražský Olymp, který v Olomouci zvládl všechny koncovky setů lépe než celek domácích.

VK ŠANTOVKA OLOMOUC UP – PVK OLYMP PRAHA

VK Šantovka Olomouc UP – PVK Olymp Praha 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Rozhodčí: Peloušek J., Kubinec J.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Shevkenek, Šotkovská, Nowak, Artyshuk, Farská, Nečasová -  Chaloupková.

Střídaly: Fedchuk, Pluhařová

Hosté: Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Šmídová - Dostálová, Mitáčová

Střídala: Brichtová

Ohlasy po utkání:

Michaela Nečasová (kapitánka VK Šantovka Olomouc UP): „Oproti minulým zápasům jsme více bojovaly a dotáhly jsme to do těsných koncovek, ale zase nám tam chybělo pár bodů, hlavně v útoku, kde to zase nebylo dost agresivní a zbytečně jsme vymýšlely a dělaly hodně zbytečných chyb. Nefunguje nám útok a musíme s tím něco dělat. Obrana dnes docela šla, až na některé natažené útoky Olympu, ale ten má kvalitní hráčky. Obrana dnes šla.

Jan Drešl (trenér VK Šantovka Olomouc UP): „Všechny tři sety byly jako přes kopírák, bohužel jsme ani jeden nedotáhli k našemu vítězství, nepodařilo se. Jsem rád, že dnes podal tým bojovný výkon. Nám se dnes nedařilo soupeře zatlačit servisem, soupeřky si výborně nahrávaly a Brancuská to zakončovala dobře.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „S výsledkem jsme dnes moc spokojeny, bereme tři body ve třech setech, každý set měl téměř stejný průběh. Udělaly jsme si náskok, ale asi jsme chtěly ukázat divákům drama a nechaly domácí stáhnout naše vedení do koncovky, ale vždy jsme to zvládly bojovností a dotáhly sety do vítězného konce.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsme spokojení s vítězstvím 3:0. Utkání bylo velmi těžké, protože v každém setu končilo o bod 25:23. Nicméně jsme v každém setu dokázali vést o čtyř až šest bodů, ale vždy jsme si to sami zdramatizovali, když jsme nechali domácí přiblížit se na rozdíl dvou či bodu, ale takový volejbal je. Vítězství je pro nás na olomoucké horké půdě velmi cenné, vrátili jsme jim porážku z úvodu sezóny. Musím pochválit výkon rozhodčích, byl téměř bezchybný. “

Náš výkon byl o poznání lepší čtvrtečního v Přerově. Lepší byla distribuce nahrávek, do každého setu jsme vstoupili s náskokem, který jak bylo řečeno jsme postupně ztráceli, ale vždy to stačilo k vítězné koncovce.

Úctyhodných 23 bodů za tři sety zaznamenala Monika Brancuská (19 útokem, 3 blokem a 1 na podání). O něco hůře jsme útočili 33% proti 36%, ale výrazně lépe servírovali a především blokovali (Brancuská, Šimáňová a Žáková po 3, Šmídová 1x , celkově 10:3).

Popis utkání:

Zápas začal vyrovnaně, ani jeden tým nechtěl soupeře pustit do trháku. Domácí Šantovka se zatím vyrovnala Olympu agresivitou v útoku. Po esu Šimáňové však už získal Olymp tříbodový náskok (10:7) a dobrá obrana Olympu navýšila náskok na pět bodů. Olomouc bojovala a po krásné výměně snížila na 14:17, na což trenér pražského celku Mitáč reagoval time-outem. Domácí držela v útoku Artyshuk, snižovala na 16:19. Potom snížíla střídající, hrající asistentka trenéra, Pluhařová esem a Šotkovská srovnala na 20:20. Reprezentantka Hodanová ale dvakrát našla díry na olomouckém bloku a Olymp zase získal náskok. Domácí se nevzdaly, Nečasová podávala a opět bylo srovnáno 23:23. Po esu Hodanové vyhrál nakonec set Olymp 25:23.

Druhý set byl ze začátku opět bojem o každý míč. Olymp získal blokem Šmídové se Žákovou vedení 8:5, po smeči Hodanové vedl už 12:6. Když se Hanačky nadechovaly k většímu snížení, pražský tým zlepšil obranu a nepustil je do hry. Střídající Fedchuk dvěma body z podání snížila na 14:18. Domácí volejbalistky se rvaly, kapitánka Nečasová opět při svém podání snížila na 18:20. Rozhodující body hostí pak dělala další reprezentantka Brancuská. Olymp vyhrál 25:23.

Třetí set začal Olymp od začátku budovat náskok, vedl 7:3 a domácí trenér Drešl si vzal oddechový čas. A Hanačky se dostaly zpět do utkání, kapitánka Michaela Nečasová snižoval na 14:16, Nowak snižovala smečí na 17:18. Byl to boj o každý míč. Po útoku Farské to bylo 21:21. Dva mečboly si ale vybojoval hostující celek a druhý využil. Olymp vyhrál na Hané 3:0.

Příjemná, ale dlouhá byla cesta do Prahy, mladé hráčky si příliš neodpočinou, protože v neděli hrají v Hradci Králové. Začátek utkání v Olomouci v 19:00 hod, konec téměř ve 20:40. Návrat do Prahy v 01:30. Budíček některých kolem 6:15 a odjezd do Hradce od haly 07:30, těžké, ale nějak se s tím popereme.

V pondělí je pohřeb naší " legendy" Zdeňka Groessla v 10:00 ve Velké obřadní síni ve Strašnicích.

Odpoledne pouze posilovna a regenerace ve Stromovce a týden přípravy na VK Prostějov. Utkání bude v sobotu 2.XII. 2023 od 17:00 hodin. Prostějov je první v tabulce a vcelku přesvědčivě porazil v tomto kole brněnské Šelmy 3:0.

Autor: R. Heloňa, S.Mitáč