PVK Olymp Praha

EX UNIQA ženy

V 10. kole vítězí pražský OLYMP v Přerově

VOLEJBAL PŘEROV – PVK OLYMP PRAHA

V 10. kole extraligy žen přivítal Volejbal Přerov PVK Olymp Praha. Vyrovnané utkání, kde rozhodovaly koncovky všech setů, nakonec pro sebe získal PVK Olymp Praha.

Volejbal Přerov – PVK Olymp Praha 0:3 (22:25, 22:25, 24:26)

Rozhodčí: Ostranský Tomáš, Peloušek Jiří

Počet diváků: 215

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hůsková, McClellan, Tinklová, Vajdová, Kohoutová, Kovačić - Kulová.

Střídaly: Oujezdská, Lazárková

Hosté: Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Šmídová - Dostálová.

Střídaly: Průšová, Brichtová

Ohlasy po utkání:

Veronika Tinklová (kapitánka Volejbal Přerov): Pro diváky hezký zápas, ale pořád se motáme v kruhu. Pořád naše koncovky od stavu dvacet. To už není asi o umění, ale udržet to v hlavách.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluju Olympu k vítězství. Díky neuhraným koncovkám jsme nevyhráli ani set.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsme rády za výhru 3:0, v každém setu to byl velký boj o každý míč, hlavně v těch koncovkách. Je to vidět i na tom skóre. Jsem ráda, že si z venkovního utkání odvážíme tři body.“

Stanislav Mitáč(trenér PVK Olymp Praha): „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Z obou stran to bylo na začátku nervózní, protože domácí jsou pod tlakem vyhrát nějaké utkání a my máme horší sérii díky porážkám v EP a na Šelmách. Tak jsem měl z tohoto utkání obavy, ale musím uznat, že jsme to zvládli, protože vezeme tři body. Ráz tohoto utkání určil první set, kde domácí tým hodně chyboval, pokud se nemýlím tak zkazil dokonce 7 servisů a 5-6 krát útočil do autu. Nám tak stačilo usmečovat pouhých 8 míčů k vítězství.  Vítězství prvního setu nám dalo potřebný klid do další, ale velmi těžké fáze zápasu. Postupně jsme lépe přihrávali a především bránili na síti ( 9 bloků) a v poli. Naše přihrávka byla o poznání lepší domácích. Nicméně bitva byla vyrovnaná do konce.“

Popis utkání:

Do zápasu vlétl Přerov tlakem na útoku a na servise a od začátku šel do vedení. Až do stavu 7:3. Poté se karta obrátila a Přerov začal chybovat, což vedlo k vyrovnání stavu. Vyrovnaný stav vydržel až do koncovky, ale bohužel poslední tři míče byly připsány hráčkám Olympu, které zvítězily 25:22. V koncovce se blýskla přímým bodem z podání střídající Kristýna Průšová z pražského Olympu.

Úvod druhého setu šel Olymp důrazným útokem do vedení. Přerovským hráčkám se dařilo bodové manko stahovat hlavně dobrým útokem až od stavu 14:21, ale náskok byl příliš veliký a Olymp si vítězství v druhém setu pohlídal a zvítězil 25:22.

Třetí set byl nejvyrovnanější, plný skvělých zákroků v obraně. Nerozhodný stav trval až do koncovky, kde Olymp proměnil druhý mečbol a zvítězil 26:24 a celkově 3:0 na sety.

Nejvíce bodující hráčky:

Olymp - Šimáňová 11, Brancuská 11 , Hodanová 9

Přerov - Kovačič 16,  McClellan 10, Husková 9

V souboji nahrávaček Šmídová 5 bodů - Tinklová 4 body.

V Liberci se hrál vyrovnaný pětisetový zápas ve kterém Ostrava sahala po vítězství. Šťastným servisem ukončila utkání nahrávačka Pragerová  ( 3:2 - 21:19).

Prostějov nezaváhal ve Frýdku Místku, to se dalo očekávat.

Odvetu s velkým "V" zvládly ve Šternberku domácí hráčky ( 3:2) proti obhájkyním titulu VK KP Brno.

Televizní utkání, druhé v soutěžním ročníku se hrálo v Olomouci. Rozjeté brněnské hráčky jim nepovolily ani set (0:3).

Dalším naším utkáním je sobotní v Olomouci a na domácí palubovce nás můžete spatřit 2.12. 2023 od 17 hodin s vedoucím týmem soutěže VK Prostějov.

Autor: J. Licek, S. Mitáč  foto J. Pořízek