ŠternberkOlymp
1:3
so 4. 11. 2023 17:00 @ Dvorská 2515, Šternberk, Extraliga, 7

EX UNIQA ženy

Stoupající formu potvrdil i pražský Olymp dalším vítězstvím, tentokrát ve Šternberku. Povinné vítězství ve Šternberku.

TJ SOKOL ŠTERNBERK – PVK OLYMP PRAHA

Pohledné utkání, ve kterém nakonec Olymp splnil roli favorita a odváží si ze Šternberka i přes statečný výkon domácích všechny tři body.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 1:3 (20:25, 10:25, 27:25, 24:26)

Rozhodčí: Novák M., Peloušek J.

Počet diváků: 119

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Přibylová, Deptuch, Laskowska, Kloda, Weidenthalerová, Cohen, libero Vyjídáková. Střídala: Kurerova

Hosté: Šmídová, Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libera Dostálová, Mitáčová. Střídaly: Brichtová, Vlčková, Průšová

Ohlasy po utkání:

Aneta Weinenthalerová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Myslím si, že první set se nám dařilo předvádět vyrovnanou hru a pohledný volejbal. Ve druhé sadě jsme nepřeváděly naši hru, ale pak jsme se nastartovaly a dokázaly jsme vyhrát třetí set. To nás nakoplo, snažily jsme se tak přejít do čtvrtého setu. V něm jsme ale v koncovce nedokázaly dojít do vítězného konce, ale myslím si, že od nás to byl velmi bojovný výkon, gratuluji soupeřkám.“

Miroslav Jehlář (trenér TJ Sokol Šternberk): „Začátek zápasu se nám moc nepovedlo, museli jsme stahovat mírný náskok soupeřek. Ve druhém setu nás Olymp zatlačil servisem a dařilo se mu i v útoku a na bloku, potvrdil svoje kvality. Ve třetím setu dokázaly naše holky tlačit servisem, dostat pod tlak soupeře a vývoj zápasu byl úplně jiný, takže ten set jsme získali. Čtvrtý set byl opravdu hodně napínavý, byl podobný jako třetí set, ale koncovka se nepovedla, víceméně i zřejmě díky špatným rozhodnutím rozhodčího v koncovce. Ale to už je za námi, už se k tomu nevrátíme, takže soupeř vyhrál těsným výsledkem, je to škoda. Děkuji divákům, výborná atmosféra.“

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Utkání jsme měly vlastně pod kontrolou, především v druhém setu. Takhle jsme doufaly, že to bude celý zápas a v tom třetím setu jsme doufaly, že se to dohraje asi samo. Nechaly jsme Šternberk rozehrát a potom jsme se nakonec i bály o koncovku čtvrtého setu, ale tři body jsou naše.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „My jsme chtěli potvrdit dobrou sportovní formu z televizního utkání proti Dukle Liberec, což se nám v prvním, a především v druhém setu dařilo. Ve třetím setu jsme si to zkomplikovali, dali jsme příležitost hráčkám z lavičky, protože je v dalších těžkých zápasech budeme potřebovat, a nedohráli jsme dobře rozehranou koncovku, ve které jsme vedli 21:17 a domácí hráčky jsme posadili na koně, jak se obrazně říká. Začaly hrát vabank, hrály až do konce velmi dobře s námi vyrovnanou partii. Nicméně my jsme ten konec zvládli, sice s rozdílem pouhých dvou bodů, ale z vítězstvím pro naši stranu vezeme ty tři body, pro které jsme jeli a to je v této chvíli to nejdůležitější.“

Popis utkání:

V prvním setu se dařilo hráčkám Olympu udržovat mírný náskok, především díky dobrému servisu Šimáňové a Hodanové. Domácí hráčky ale srovnaly na 16:16. Za stavu 16:18 a 18:22 domácímu týmu nepomohly oddechové časy, soupeřky opět odskočily a set získaly, 20:25.

V druhé sadě se dařilo soupeřkám od stavu 7:11 odskočit až na stav 7:21. Domácím hráčkám se nedařilo vzdorovat, nepomohly ani oddechové časy. Naopak Olymp hrál výborně na servisu, v útoku i na bloku (Žáková, Brancuská) a set skončil velkým rozdílem 10:25.

Ve třetím setu se domácí sokolky zlepšily ve všech fázích, hrálo se vyrovnaně 9:9, pak získaly body soupeřky (12:17), ale domácím hráčkám se podařilo vyrovnat a set nakonec získat v dramatické koncovce set 27:25.

Podobný obraz hry se opakoval i ve čtvrté sadě, Šternberk dotahoval mírný náskok soupeřek (17:17, 17:19). Koncovka setu byla velmi dramatická a nervózní. Za stavu 24:24 rozhodli rozhodčí sporný míč ve prospěch Olymp a set nakonec skončil 24:26 v jejich prospěch.

Pohledné zajímavé utkání ve výborné atmosféře diváků.

V neděli se hrál turnaj EX u22 v Praze. První výkonnostní skupina měla složení Dukla Liberec, Olymp Praha a Ostrava. Tyto družstva si v loňském roce rozdělily medaile v závěrečném mistrovství.

Výsledky :

OLYMP - Dukla Liberec  3:2

DUKla - Ostrava 3:1

OLYMP - Ostrava 3:1

Celkově je to první místo v turnaji, těší nás především vítězství nad Duklou Liberec, která přijela v silném složení, pro nás to byla příprava před EXu20 a příprava hráček,které jsou v družstvu žen a nedostávají tolik herních příležitostí.

N - Fabikovičová, Vlčková

L - Mitáčová

U - Pokorná, Šestáková

B - Doudová, Drahorádová, Semanová

S - Průšová, Kindlová, Tomasová a Divišová

Večer odjíždí družstvo žen na soustředění před utkáním Challenge Cupu do Kutné Hory. Hraje se ve středu od 18:00 hodin.

Autor: L. Svoboda a S. Mitáč