EX UNIQA ženy

Jedinou porážku domácího týmu v 22. kole má na svědomí pražský Olymp

Sobotní čtyři zápasy 22. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 zakončily druhou třetinu dlouhodobé části. Nejvyrovnanější utkání viděli diváci ve Frýdku-Místku, odkud si nakonec výhru v tie-breaku odvezl pražský Olymp a oplatil tak Sokolkám porážku z prvního utkání. V dalších zápasech se z výhry radovaly domácí týmy. Volejbalistky Liberce podle očekávání přehrály Šternberk, Ostrava nezaváhala v utkání s Přerovem a Olomouc si už podruhé v sezóně vyšlápla na Prostějov.

TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Olymp Praha 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 29:27, 12:15)

Rozhodčí: Horký P., Vachutka M.

Domácí: Strušková, Šmídová, Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, libero Teperová. Střídaly: Dvořáčková, Šrámková

Hosté: Kalhousová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Kopáčová, Poloučková, Gajdová

Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Vyrovnaný zápas do posledního bodu, rozhodovaly maličkosti v koncovkách setu. Vítězství by nám dneska slušelo po sérii proher. Musíme makat dále a odnést si ze zápasu jen to dobré, pořád je o co hrát.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):Utkání plné krásných výměn, ale značně hloupých chyb. Myslím, že jsme byly horší na servise. Náš servis soupeři moc neškodil. Se štěstím, ale i bojovností jsme vyhrály čtvrtý set. I bod do tabulky se počítá a my víme, že volejbal hrát umíme.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Jsem ráda za dnešní výhru, sice to bylo 3:2. My jsme měly ve čtvrtém setu nabito, ale bohužel nás naše chyby dostaly až do tiebreaku. Ale jsem ráda, že jsme to tak zvládly a vyhrály a díky tomu jsme si ponechaly osmé místo nad Frýdkem. Věděly jsme, že to bude těžký zápas. Doma jsme s nimi hrály špatně a prohrály. Proto jsem ráda, že jsme to dneska zvládly a vyhrály.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):Dramatické vyrovnané utkání, ve kterém se střídaly pěkné volejbalové rozehry i s řadou chyb. Škoda naší neuhrané koncovky čtvrtého setu, čtyřikrát jsme smečovali na vítězství 3:1 což by znamenalo vítězství za 3. body -(2x Virtová, 1x Kalhousová, 1x Kopáčová). I přes tento nedostatek je to pro nás vítězství a to se počítá.“

Popis utkání:

První set začal lépe pro domácí tým, který se ujal vedení 7:1. Poté Olymp postupně stahoval náskok a dostal se na dostřel, 11:10. Na to Frýdek opět zareagoval a vedl 16:11. Hostující celek se ale opět na domácí Sokol dotáhl, 16:16. Vyrovnaná koncovka však patřila Frýdku-Místku, 25:23.

Druhý set byl mnohem vyrovnanější, k vidění byly pěkné dlouhé výměny a obětavý volejbal na obou stranách. A opět se šlo do vyrovnané koncovky, kterou lépe zvládl Olymp, který zvítězil 25:23.

Třetí set byl opět vyrovnaný a týmy si nedaly nic zadarmo. Vyhrát však dokázal pražský Olymp 25:22 a ujal se vedení v zápase 2:1.

Čtvrtý set byl opět bojovný, spousta dobrých obran v poli i tvrdých útoků. Do tříbodového náskoku se pak dostal tým z Prahy (12:15, 15:18), ale Frýdek zabojoval a dotáhl se na 18:18. Další napínavá koncovka patřila domácímu Frýdku-Místku, který vyhrál 29:27, a diváci se tak mohli těšit na tiebreak.

V tiebreaku se otáčely strany za stavu 8:7 pro domácí. Olymp však otočil a vedl 14:11, druhý mečboll proměnil, vyhrál 15:12 a celý zápas v pětisetové bitvě 3:2.

Autor: Natalie Radivojevićová, foto Pavel Netolička