EX UNIQA ženy

Na Olympu se odehrálo utkání devátého týmu současné tabulky proti pátému. Domácí tým nastoupil s odhodláním přerušit smolnou sérii čtyř porážek. Před domácím publikem se jim daří porážet i tabulkově výše postavené celky. Olomoucké vysokoškolačky přijely povzbuzeni poslední výhrou nad Frýdkem-Místkem, která ukončila jejich řadu čtyř porážek.

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc 3:1 (25:17, 25:20, 16:25, 25:21)

Rozhodčí: Olt Jiří, Marschner Roman, delegát Švejda Jaroslav

Počet diváků: 150

.

Domácí: Virtová, Šimáňová, Šmídová Nicole, Kalhousová, Žáková, Brancuská, libera Dostálová, Pešková. Střídaly: Poloučková, Kopáčová, Kelnárová, Gajdová

Hosté: Borovcová, Mostsitska, Rajlič, Herdová, Körmendyová, Galvao, libero Slavíková. Střídaly: Šepeľová, Weidenthalerová, Kneiflová

Ohlasy po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):„Jsem ráda, že jsme vyhrály. Dneska jsme si to určitě zasloužily, protože jsme do zápasu vstoupily velice nebojácně. První set jsme soupeřky tlačily a hrály jsme lépe. Druhý set už byl vyrovnanější, ale zvládly jsme to. Ve třetím setu nám Olomouc bohužel hned na začátku utekla a vyhrála o sedm bodů, které jsme nestihly stáhnout. Ve čtvrtém setu jsme do toho znovu daly vše a ukázaly jsme si, že taky umíme vyhrávat, chce to jen hodně bojovnosti a méně chyb.

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Toto utkání mělo velmi dobrou kvalitu pro diváky, protože bylo vyrovnané a nesmírně bojovné, trvalo téměř dvě hodiny, jako ostatně všechny předchozí.

Jsme rádi za tříbodové vítězství, protože jsme na něj čekali hodně dlouho. V prvním setu nám Olomouc utkání lehce usnadnila několika zkaženými servisy za sebou. Ale tím nechci snižovat náš výkon, protože jsme do zápasu šli dobře připraveni. Třetí set nám utekl hned na začátku, v polovině setu jsme se sice nadechli k dotažení, ale už se to nepodařilo. Ve čtvrtém setu jsme v závěru začali chybovat, ale jsem rád, že se nám podařil uhrát a nešli jsme do tiebreaku.

Byli jsme lepší na útoku (opět téměř 40% celého družstva) a to je činnost, která z pravidla vede k vítězství, vítězných bloků jsme měli více. Stejně jako naše dnešní bojovnost. Bylo to vítězství celého kolektivu, včetně střídajících hráček“.

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc): „První set se nedá ani hodnotit. Měly jsme špatný servis, hodně vyhozených útoků a špatnou přihrávku. Třetí set jsme vedly o devět bodů a čtvrtý najednou prohráváme 1:7. Dělaly jsme hodně chyb v sérii a s tím se nedá vyhrát.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc):To utkání bylo ze strany Olympu odbojované a ony si ho za tu bojovnost zaslouží. Z naší strany byla ta druhá polovina taky bojovná. Nicméně k zamyšlení stojí, jakým způsobem vstupujeme do zápasu. Hned na začátku zkazíme první čtyři servisy. Nahrávky a smeče se snažíme hrát kosmickou rychlostí, kterou nejsme schopni uhrát a výkon naší univerzálky nestojí ani za komentář. Nicméně si myslím, že jsme se někam posunuli a vyzkoušeli si jinou sestavu. Ty hráčky, které do zápasu přišly, byly oživením, ale na bojující Olymp to dnes nestačilo.“

Popis utkání:

Na předzápasové poradě byl s námi  "na dálku" přítomen i ředitel OLYMP CS MV Michal Volf, který celé družstvo podpořil z dalekého Španělska v boji proti olomouckým hráčkám, zdůraznil velkou dávku bojovnosti za naší značku OLYMP, která povede k zaslouženému vítězství a v obrat do dalších zápasů.

Do zápasu domácí hráčky vstoupily sebevědomě s odvahou vyhrát. Hned od začátku si dobrým útokem a obranou na síti získaly šestibodový náskok. Výrazné vedení se jim dařilo držet celý set. Olomoucké hráčky kazí především na podání a s obětavou obranou na sítí (Šimáňová) i v poli (Pešková) domácích si nevěděli rady. Domácím se tak dařilo až do konce prvního setu, který skončil za stavu 25:17. Průběh 1. setu: 8:3, 16:13, 20:16, 22:16, 25:17.

Druhý set se dařilo více Olomouci, ale domácí hráčky dokázaly i nepříznivý stav (až do druhé poloviny setu stále prohrávají o 1- 3 body) obrátit k jejich prospěchu, opět především dobrým útokem (Žáková, Brancuská), zlepšenou přihrávkou (Dostálová).

A tak zakončily set vítězstvím 25:20. Průběh 2. setu: 5:8, 16:13, 20:15, 22:15, 25:20.

Třetí set začal stejně jako předchozí. Olomouc získala až moc velký náskok, který olympské hráčky už přes všechny své síly nedokázaly obrátit. V tomto okamžiku nepomáhá ani dvojstřídání, přestože si Kopáčová drží vysoké procento na útoku. Olomouc vyhrála 25:16.

Průběh 3. setu: 3:8, 6:16, 12:20, 13:22, 16:25.

I přes nevydařený třetí set se hráčky Olympu vrátily zpět na hřiště s touhou po vítězství a s pozměněnou sestavou (Kelnárová nahrazuje Virtovou a Kopáčová střídá Brancuskou).  Od začátku setu si připisovaly jeden bod za druhým. Ke konci sady se domácí lehce zadrhly a dovolily hostujícím snížit. Závěr zápasu, ale zase patřil domácímu týmu, a proto tento zápas za stavu 25:21 skončil a OLYMP tak celkově vyhrál 3:1.

Průběh 4. setu: 8:3, 16:8, 20:16, 22:18, 25:21.

Autoři: Tereza Půčková, Jakub Zeman, foto Juro