192_20230921_103924.jpg

EX U22 v rozřazovacím turnaji

Včerejší neděle byla ve znamení volejbalové soutěže EX U22. Na pořadu byly čtyři rozřazovací skupiny po třech účastnících. Skupinu 1.C jsme pořádali na VCM Radlická.

Zde je základna naší volejbalové mládeže – VCM ( volejbalové- vrcholové centrum mládeže PVK Olympu Praha) dětí do 15 let. Prostředí je krásné, vyzdobené logy všech našich partnerů, k dispozici byl i bufet, o který se postaraly dětí mládežnické složky. Čisté prostředí s dostatkem šaten, kvalitní servis pořadatelů. Výkony rozhodčích a podpora diváků. Menší vadou na kráse byl jen prostor (12 + 12 dospělých děvčat zaplnilo prostor haly) za základní čarou pro kvalitní smečovaný servis či naskočenou plachtu, ale i s tímto drobným handicapem se všechny hráčky dokázaly vypořádat.

Naše představa o pořádání dvou kvalifikačních – rozřazovacích turnajů byla jiná, ale nepochodili jsme u představitelů klubu (Nečesaný a Plašil) SVBC. Chtěli jsme hrát turnaj EX U18 v Přípotoční v pátek a sobotu, nedělní EX U22 by se hrál rovněž v Přípotoční.

Striktní rozhodnutí, že SVBC nemůže, hrát v pátek od 19 hodin nás zaskočilo, nicméně je to v jejich kompetenci, souhlasit musí všechna družstva (ani České Budějovice či Střešovice s naším požadavkem neměly problém, naopak obě družstva nám chtěla vyjít vstříc.


Olymp - Plzeň 3:0 (22, 16, 16)

Základní sestava: Vlčková, Průšová, Doudová, Pokorná, Kindlová, Drahorádová – Dvořáková

Střídající: Gajdová

Trenéři: Miček L. , Mitáč S.

Vyrovnaný byl pouze první set. Pravděpodobně pod taktovkou Jirky Vojíka a tlakem kvalitního servisu do našich hráček (hráčky), byl dlouho osud setu na vážkách. Koncovka se nám podařila, dobrou obranou a následným protiútokem. Od tohoto okamžiku se dá říci, že jsme přesvědčivě dokázali vyhrát, byli jsme neustále ve vedení o více než 3-5 bodů a to stačilo k jasnému vítězství. Velmi dobré volejbalové momenty střídaly i momenty chyb, víme na čem pracovat dlouhodobě i k příštímu turnaji EX U20 za týden. Některé hráčky měly v nohách i těžký přípravný turnaj s družstvem žen v Bratislavě (Míša, Martina, Týna, Kája, Adéla a Zuzka).

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhodnocena nahrávačka Míša Vlčková, odnáší si ocenění a drobnou pozornost sponzorského LevelSportKonceptu- Mizuna.

Plzeň - VK KP Brno 3:0 (19, 16, 13)

Ve druhém utkání dne si plzeňské hráčky přesvědčivě poradily s brněnským KP.

Nejvíce bodující hráčka Beranová Markéta si odváží drobný dar našeho sponzora.


VK KP Brno - Olymp 0:3 (-23, -19, -11)

Základní sestava: Bělíková, Průšová, Doudová, Kindlová, Tomasová, Drahorádová – Mitáčová

Střídající: Divišová, Žáková, Pokorná, Vlčková, Žáková

Trenéři: Miček L., Grivalský M.

Výrazně jsme zamíchali se sestavou oproti rannímu zápasu. Výsledek Brna s Plzní nás asi trochu ukolébal, dlouho jsme nebyli v zápasovém tempu jak výkonem, tak především projevem. Na tom budeme muset s některými typy zapracovat (Verča , Natka i Maja působí až příliš chladně a téměř bez projevu), to ubírá síly všem ostatním.

Ale podobně jako v prvním zápase jsme ustáli tlak, tentokrát při útoku brněnských děvčat. Vyhraná koncovka brněnským hráčkám přistřihla křidélka, nám se začalo více dařit především v útoku a v obraně na síti. Obrana v poli má nedostatky, podobně jako příjem podání, na tomto „mákneme“ v individuálních trénincích i v rámci další herní přípravy. Hrály převážně všechny hráčky, které nastoupí příští týden v „rozřazováku“ EX U2O. Tento turnaj se bude hrát v Přípotoční.

Cenu nejlepší hráčky si odnáší Martina Pokorná.

Vyhlašování nejlepších, nejužitečnějších, nejvíce bodujících hráček je tradicí pořadatelství OLYMPU v soutěžích Prahy. V letošním roce se hráčky mohou těšit mimo jiné především na přihrávací rukávy – a to se rozhodně hodí.


Nasazení do dalších turnajů: 

Skupina 1.-3.     OLYMP, DUKLA, Hradec Králové

Skupina 4.-6.    Ostrava, Plzeň, Junior Brno

Skupina 7.-9.      Střešovice , Lvi, Šternberk

Skupina 10.-12.   SG LD Brno, Přerov, Nymburk



S. Mitáč – trenér družstva žen