EX U22 v Ostravě

V neděli 15.1. 2023 se hrálo další kolo EX U22 tentokrát v Ostravě, která postoupila do nejvyšší ligy na úkor seskupivší Dukly Liberec.

Naše družstvo naskočilo v 8:00 hod. do tranzitu a osobního vozu (řidiči Lukáš a Standa), aby po krátké zastávce „ Na Rohlence – káva, čaj, toust“ dojelo do Ostravy.

Zde již bylo rozehrané utkání VK KP Brno – VK Ostrava, překvapivě pro nás vítězí Ostrava, která byla posílena hráčkami prvního družstva,  Eliškou Výtiskovou a Adélou Chládkovou, které v odpoledních hodinách byly v nominaci trenéra Zdeňka Pommera k utkání proti ukrajinskému Dnipru (0:3).

Pražský Olymp žen dokázal v sobotním těžkém utkání porazit favorizovanou Olomouc 3:1, tak Monika Brancuská dostala volno k odpočinku, Kája Poloučková a Michaela Brichtová si plnily studijní povinnosti (jedna předmaturitní, druhá zkouškové období na VŠ).

Trenéři: Lukáš Miček a Standa Mitáč

VK Ostrava – VK KP Brno 3 : 1 ( -20, 22, 21, 14)

PVK OLYMP Praha – VK KP Brno 3 : 0 ( 20, 21, 22)

Do prvního utkání jsme nastoupili v této základní sestavě:

Vlčková, Virtová, gajdová, Filipová, Kelnárová, Žáková – Mitáčová

Střídající: Bohuslavová

Brněnské družstvo po prohraném prvním utkání vypadalo unaveně, částečně bez zájmu a elánu. To však nic nemění na našem dobrém výkonu i herním projevu, který této skupině chybí. Hlavním hnacím motorem a burcujícím elementem byla přítomnost v roli kapitánky Verči Virtové. Dařilo se nám na přihrávce, dobře a takticky jsme podávaly na určené brněnské hráčky, Míša na nahrávce dobře plnila zadané úkoly trenérů- především v zapojení středových hráček. Dokázali jsme vyautovat ústřední brněnské hráčky Rožnovjákovou a Kamasovou. Vítězný první set nás dostal do pohody, neustále jsme byli v mírném vedení, což nám dávalo klid a potřebnou odvahu i sympatický volejbalový projev, s touhou porazit tohoto silného soupeře. V jeho řadách jsou i hráčky družstva žen ( Kamasová, Rožnovjaková, Pelikánová, Prchalová), podobně jako v družstvu našem (Virtová, Žáková,Gajdová, Kelnárová), všechny i s „puncem reprezentantek“ jednotlivých reprezentačních výběrů ( RD 02, 04, 06).

PVK OLYMP Praha – VK Ostrava 3 : 1 ( 17, - 23, 24, 7)

Základní sestava: Vlčková, Kelnárová, Doudová, Filipová,Bohuslavová, žáková – Mitáčová

Střídající: Virtová, Gajdová

Mezi zápasy jsme zašli společně na polévku a kousek pečiva, vesměs bramborový a špenátový krém a zeleninový salát. Povzbuzeni teplem v žaludku jdeme do utkání s domácí Ostravou.

První set byl zcela v naší režii, ostravské hráčky hrály s respektem. Ale od počátku setu druhého se osmělily a začaly nám zatápět. Především obětavou hrou v poli a mnoha technickými údery, které jsme nedokázali dobře řešit. Roli sehrálo i částečné podcenění i myšlenky s tím že TO SNAD UŽ PůJDE SAMO??? A ouha NEŠLO. Projev byl na bodu mrazu. Verča na lavičce a už se nedaří. Nastalo trápení 2. a 3. setu. Ten třetí jsme i se střídáním „ tak-tak“ vyhráli o dva body. Čtvrtý už byl jasně v naší režii i se smečařským koncertem Verči, která se vrátila do zápasu, na místě univerzální hráčky se více dařilo Báře Bohu, která na pozici smečařky nepřesvědčila.

Radkovi Brzobohatému – trenérovi Ostravy jsme tak přerušili vítěznou trenérskou sérii, která trvala dlouhých 22 zápasů.

Končí turnaj , rychlá večeře, nástup do aut a hurá do Prahy. Zítra do školy.