EX U22

EX U 22 2. Turnaj – skupina A (Olymp, VK Brno, Lanškroun)

Podařený turnaj v Praze

Hráčky juniorského věku družstva žen spolu s hráčkami naší juniorky včera hrály další turnaj Extraligy U22.

Pro hráčky družstva žen to byla jedna z příprav jak si zahrát kvalitní zápasy, protože tolik šancí v EX ženy nedostávají a potřebujeme je mít rozehrané v dalším náročném týdnu. Pro hráčky juniorek to byla příprava na další jejich turnaj, který budou hrát 12. a 13. 11. v Jablonci, ve své kategorii U20.

PVK Olymp Praha - VO TJ Lanškroun 3:0 (13,17, 22)

Základní sestava: Kelnárová, Gajdová, Brancuská, Poloučková, Žáková, Brichtová – Mitáčová

Střídaly: Běliková, Filipová, Bohuslavová

Do utkání jsme šli s jediným cílem, vyhrát a hlavně držet týmového a bojovného ducha v průběhu celého zápasu, což se celkem dařilo. V posledním třetím setu koncentrace uvadala, agresivita a výše uvedená bojovnost s herním projevem rovněž. To je slabinou této volejbalové skupiny. Důrazným připomenutím  i toto postupně naskočilo.

V průběhu zápasu jsme byly lepším týmem, s lepšími hodnotami především na útoku.

VO TJ Lanškroun – VK KP Brno 0:3 (23,12, 19)

PVK Olymp Praha – VK KP Brno 3 : 1 (15,16, -18, 17)

Základní sestava: Kelnárová, Gajdová, Brancuská, Poloučková, Žáková, Bohuslavová – Mitáčová

Střídaly: Běliková, Filipová, Doudová, Brichtová

Brněnské hráčky celkem snadno zdolaly Lanškroun a tak jsme v nedělním pozdním odpoledni hráli společně o první místo v turnaji. Na poradě jsme si připomenuly nedostatky z rána, hlavní směry útoku kůlových hráček z Brna (Prchalové, Rožnovjakové a Vítkové). Kudy vést útoky (ráno jich bylo málo středem) a které hráčky držet pod tlakem na příjmu.

V prvních dvou setech jsme dominovaly, hra byla kvalitní s dobrým podáním, obranou a následným protiútokem. Prostřídaly jsme sestavu, přestalo se dařit na přihrávce ( M.Brichtová – kterou pro její útočné kvality potřebujeme nechávat hrát na pozici smečařky). Tak set prohráváme a do dalšího jdeme s osvědčenou základní sestavou. Restart se podařil. Předvádíme hru pohlednou, která vede k celkovému vítězství 3:1 a k prvenství v turnaji. Ze druhé skupiny postupuje opět liberecká DUKLA, tak máme příště na co těšit.