EX U20 v Jablonci

Tento víkend jsme cestovaly opět do Jablonce, kde jsme již jeden turnaj v rámci extraligy U20 odehrály. Tentokrát jsme ale měly tu možnost hrát v sportovní hale

Prvním soupeřem víkendu byl pro nás lídr tabulky Liberec. Tento zápas pro nás bohužel končil porážkou 1:3, kdy celým zápasem kolovala mnohá střídání, která však ke zdárnému konci bohužel nepomohla. Po tomto zápase jsme se vypravily na oběd. Od 16 hodin nás čekal druhý zápas s KP Brno, který byl již od začátku provázen šňůrami bodů z naší strany, ale bohužel i ze strany soupeře. Sety byly vždy velice vyrovnané, ale po celou dobu náš tým provázela smůla v koncovkách. Nedokázaly jsme uzavřít ani jednu koncovku v náš prospěch. Naše nálady se postupem tří setů zhoršovaly a náš projev také za nic moc nestál. Tento zápas jsme tedy bohužel prohrály 0:3. Poté jsme všechny se smutnými výrazy v obličejích odcestovaly na ubytování.

V neděli nás čekal první brzký zápas a všechny jsme věděly, že pokud se chceme udržet v první skupině musíme tento zápas nekompromisně vyhrát. Na pomoc nám také dorazila chybějící blokařka Verča Doudová a nahrávačka Andy Fabikovičová. Takže jsme proti Prostějovu cítily ještě větší šance na výhru. První set se nám v koncovce podařilo vyhrát s pomocí střídání. Druhý set byl pro nás setem velice překvapivým, neboť jsme začaly získávat body až za stavu 6:0 pro soupeře. Tento set jsme bohužel v náš prospěch neotočily, ale další dva sety jsme výborně a s přehledem ovládly a tím se také udržely v první skupině.