Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U20 23/24

Poslední turnaj U20 v roce 2023 mají holky za sebou. V pátek se předvedly v domácí hale a v sobotu odehrály zbylé dvě utkání v Jablonci.

Vzhledem k požadavku Přerova (a jeho oslav 100 let volejbalu ve městě) jsme měly upravený program zápasů, a tak jsme se mohly předvést již v pátek právě proti Přerovu na domácím hřišti.

Do utkání jsme vstoupily odhodlaně s velkou chutí. Soupeře jsme v prvním setu k ničemu nepustily a jednoznačně vítězíme. Ve druhém dějství se hraje zpočátku vyrovnaně. Po desátém bodu ale zase odskakujeme a nakonec vítězíme i ve druhém setu s přehledem. Třetí, a zároveň závěrečný set už je, fotbalovou terminologií - hra na jednu bránu, a tak za 64 minut připisujeme první vítězství v turnaji. Nutno podotknout po podařeném výkonu.

V sobotu nás čeká zápas až od 16ti hodin proti Brnu, tak na zasněženou cestu do Jablonce vyrážíme od haly ve 13 hodin. První set se na hřišti rozkoukáváme a sestava si na sebe zvyká. V koncovce se nám daří stav 21:23 otočit v náš prospěch. Tento zvrat nás nakopl, soupeře zároveň srazil, a zbylé dvě sady už byl průběh jednoznačný.

Průběh turnaje tomu tak chtěl aby poslední utkání s Libercem byl zároveň i utkáním první místo v turnaji. Do zápasu naskočíme se elánem, stejně tak i domácí hráčky. Nám se nedaří dobře odztrátovat ve dvou postaveních a tím je průběh setu daný - prohráváme první set v turnaji. Po změně stran se snažíme trpělivou a dobrou hrou tlačit na soupeře, což se daří. Bráníme velmi dobře, Liberec zároveň chybuje v útoku, a tak před třetí sadou je stav na sety 1:1. Psychická výhoda je na naší straně, přenášíme si to do stavu 7:1 ve třetím setu. Bohužel tam se zasekneme a na stavu 9 už je stav vyrovnaný. Opět se nám nedaří ve dvou postavením brzy otočit, soupeř tedy připisuje výhru ve třetím setu. Čtvrtý set je vyrovnaný, ale domácí hráčky jsou celou dobu o pár bodů nad námi - což se nám nedaří otočit, tak nakonec prohráváme i tento set.

Turnaj končíme s bilancí 2 vítězství a 1 porážky. I do dalšího turnaje, v lednu, vstoupíme ve skupině A.