EX U20 23/24

O svatomartinském víkendu se odehrála skupina B v západočeské metropoli - Plzni.

V sobotu si můžeme přispat, protože rozlosování k nám bylo přívětivé - začínáme své první utkání až o sobotním poledni. Nastupujeme proti týmu z Kralup.

První dvě rozehry vyhráváme, jenže pak se nám nedaří otočit a trenér bere TO za stavu 2:6. Poté se nám vrátil větší klid na ruce, a daří se nám odskočit do stavu 13:10, kdy zápas zastavuje trenérka Kralup svým prvním oddechovým časem. Poté se hraje vyrovnaně až do dvacátého bodu. Nám se daří odskočit na rozdíl dvou bodů, což je pro zisk prvního setu rozhodující. Vyhraný set nás uklidnil, začalo se nám dařit na podání i následné obraně, a když se k tomu přidal i následný kvalitní protiútok, tak za 20 minut vítězíme ve druhé sadě 25:13. Jak to tak bývá, tak lehce vyhraný set družstvo ukolébá - nejinak tomu bylo i u nás. Začínáme se trápit, nedaří se nám skládat míče na zem a soupeř se rozehrál. Průběh třetí sady je vyrovnaný - v koncovce nám Kralupy odskakují na 20:24, a tak se asi všichni v hale chystají už na 4. set. Díky kvalitní obraně se nám podařilo vyrovnat a psychickou výhodu jsme přenesli až do úplného závěru, kde vítězíme 27:25 a tím i celé utkání 3:0.

Po dlouhé pauze začíná podvečerní utkání proti domácí Plzni v 18 hodin. Toto utkání je pro mnohé holky více zajímavé z důvodu, že na lavičce domácích sedí Jirka Vojík, který ještě Olympské družstvo U20 v loňském roce vedl, a tak holky zná velice dobře. Do samotného utkání vstupujeme velmi dobře, a hned od prvních rozeher si držíme několikabodový náskok, který dokážeme držet až do konce prvního setu. Naše převaha se začíná projevovat hned od úvodu druhého dějství. Sestava Plzně se v průběhu setu totálně změnila, ani to jí nepomohlo a my si připisujeme druhý vyhraný set. Již v průběhu tohoto setu naskakují některé holky z lavičky, které doteď velmi dobře tým podporovaly hlavně svými hlasivkami. Nástup do třetího setu ukazuje, že oba týmy nastupují s úplně odlišnou sestavou, než na začátku utkání - nic se na průběhu nemění. I třetí set jednoznačně vyhráváme a za sobotu si připisujeme druhé vítězství 3:0.

Ještě protáhnout, sprcha a pak do aut a míříme směr domov, kde se holky vyspí a v neděli ráno opět míříme do Plzně, kde od 10 hodin začínáme poslední utkání turnaje proti Českým Budějovicím.

Do zápasu vstupujeme velmi dobře a trenérka Madety si bere za stavu 4:11 time-out. Tím nás trochu přibrzdí, do naší hry se začínají vkrádat zbytečné chyby - soupeř stahuje na 19:17. Tuto těžkou chvíli ale zvládáme a nakonec bereme první set za vítězství 25:18. Průběh prvního setu pro nás slouží jako varování, ale ... Set probíhá naprosto podobně. Na začátku utíkáme ve skóre, pak jsou k vidění dlouhé bodové série na obou stranách - vedeme 21:12 a konečný výsledek 25:23 asi hovoří za vše. Od úvodu třetí sady taháme za kratší konec. V koncovce se nám daří stav srovnat na 22:22, ale opět provedeme dětské chyby a tak prohráváme první sadu na tomto turnaji. Na tento dílčí neúspěch reagujeme velmi dobře, a to povedeným vstupem do čtvrtého setu. Několikabodové vedení držíme po celou dobu a na konci se můžeme radovat z vítězství 3:1.

Cíl, který jsme si před turnajem stanovili - postup zpět do 1. skupiny - máme splněný. A zároveň si všichni uvědomujeme, že máme velké rezervy v předvedeném výkonu, takže máme ještě na čem pracovat, když další turnaj nás čeká už za 3 týdny.