EX U18 v Ostravě

Po sestupu v minulém extraligovém kole nás čekala skupina B v Ostravě, kde kromě domácího celku nás čekal tým z Českých Budějovic a Havlíčkova Brodu.

V 6:45 naskakuje nejpočetnější skupina hráček do auta u haly a v 10:15 vystupuje "Na Jízdárně" - hale, kde odehrajeme víkendové zápasy. Holky prozkoumají halu, neodpustí si několik poznámek na zdejší prostředí, ale to rázem utne trenér na předzápasové poradě, která se vrací k videopřípravě, která proběhla k prvnímu soupeři z Českých Budějovic den předem.

Cíl před turnajem zazněl jasně - 3x vyhrát a postoupit zpět do skupiny A.

Úvod zápasu je, jako již tradičně u nás, volnější a soupeře necháváme před koncovkou odskočit na rozdíl 7 bodů. I přes zlepšený závěr se nám již otočka nepovedla, a tak musíme otáčet. Druhý set probíhá podobně. Půlka setu je vyrovnaná, jen s tím rozdílem, že před koncovkou odskakujeme ve skóre my a tento náskok se nám daří udržet až do konce. Od začátku třetího dějství už máme navrch, za zmínku stojí hlavně devítibodová série kapitánky Elišky na servisu. Vlastně třetí i čtvrtý set jsou si dost podobné - soupeř začal více chybovat, my se uklidnili a stavy setů skončili velkým rozdílem. Máme tedy v kapse první výhru 3:1.

Před dalším utkáním proti domácí Ostravě stíháme oběd, ubytování se a krátký odpočinek. V 17 hodin na poradě už nastavujeme mysl na utkání. Nicméně vstup do něj je pro nás typický - 0:5. Po time outu se nám daří servisem přibrzdit tlak domácích a vytváříme si až sedmibodový náskok, který se nám daří udržet až do konce. Po změně stran se bodový přísun přesouvá ze strany na stranu až do stavu 8:8. V té chvíli se nám daří obrana a soupeři lehce uskakujeme ve skóre. To nás uklidnilo a ve zbytku setu jasně přebíráme otěže zápasu. Pod dojmem vedení 2:0 máme opět lehce problémy se začátkem třetí sady, a to zejména kvůli kvalitnímu servisu ostravských hráček. Naštěstí time out za stavu 6:10 opět změní poměr sil na hřišti a na patnáctce už je srovnáno. Ve zbytku setu děláme méně chyb, a tak se můžeme radovat z vítězství 3:0 a díky souhře ostatních zápasů i z jistého postupu zpět do vyšší skupiny.

Na neděli nám los nachystal tým z Havlíčkova Brodu. Jeden z cílů už máme splněný, ale druhý - 3 vítězství - nás držel v mírném napětí. To opadlo po prvním setu, kde jsme soupeře jednoznačně přehráli výsledkem 25:9. Po drobné změně v sestavě se ale naše hra zhoršila - nebyla to chyba nových hráček na hřišti. I přes zlepšení v závěru nám druhý set protéká mezi prsty, a tak za stavu 1:1 začínáme od znovu. Jak ve třetím, tak ve čtvrtém setu je to boj o každý míč, ani jednomu celku se nedaří utéct a tak vždy rozhoduje až koncovka. V obou případech se nám daří závěr setu zvládnout a uhrát. Po vítězství 3:1 tedy máme splněný i druhý nastavený cíl v tomto turnaji.

Děkujeme rodičům za podporu holek během i mezi utkáními. :-)

Poslední turnaj dlouhodobé části je na programu o víkendu 1.-2. dubna, kdy bychom snad měli přivítat soupeře v naší hale na Olympu. A poté nás už bude čekat finálový turnaj na přelomu dubna a května.