EX U18 v Jablonci

Poslední extraligový turnaj kadetek (U18) v roce 2022 nás zavedl do Jablonce nad Nisou (pořadatel Liberec) s páteční předehrávkou na domácím Olympském hřišti.

Páteční domácí předehrávku jsme začali proti Plzni v 18 hodin. Na soupeře jsme vletěli a postupně jsme si vytvářeli velký náskok, který se zadrhl až za stavu 24:14, kdy soupeř 6ti bodovou šňůru snížil na 24:20. Poslední slovo jsme měli opět my a vítězíme v prvním setu. Ve druhé sadě se hra vyrovnala, díky tomu, že jsme začali dělat spoustu zbytečných chyb. V koncovce se štěstí přiklonilo k soupeři a stav setů se vyrovnal na 1:1. Ve třetím a čtvrtém setu jsme se vrátili k zodpovědnější hře a soupeře jsme už drželi stále pod sebou. Vítězíme tedy 3:1.

V sobotu ráno vyrážíme směr Jablonec, kde nás od 10ti hodin čekala Dukla Liberec. První dějství kopíruje páteční utkání a jednoznačně vyhráváme. Přišlo povolení koncentrace a ztráta ve druhém setu. Další dva sety byly opět jak na houpačce, kdy třetí set šel na naší stranu a čtvrtý na stranu Liberce. V rozhodujícím setu ještě vedeme 12:11, ale v koncovce uděláme 4 chyby, které výsledek překlápí na stranu Dukly, která vyhrává 3:2.

Po obědě nás čeká poslední utkání proti Havlíčkovu Brodu. Od začátku do konce se nám daří na servisu, kdy soupeř se z vysokých nahrávek do kůlu nemůžu prosadit proti naší obraně. Vítězíme po jednoznačném průběhu 3:0 a v celém turnaji získáváme 7 bodů a to nám stačí na celkové 2. místo.

Velký dík patří rodičům, fanouškům, kteří po oba dva dny (jak v Praze, tak Jablonci) podporovali tým k lepším výkonům.