EX U18 skupina A

Čtvrté pokračování měla kadetská extraliga na programu druhý lednový víkend...

Po delší pauze jsme se potkali s celým týmem na extraligovém turnaji. Některé holky byly v přípravě na Mevzu, další zase s našimi juniorkami, a tak jsme očekávali, v jakém stavu se předvedeme.

Turnaj pro nás začal již v pátek večer, kdy jsme od 18ti hodin přivítali na domácí palubovce Havlíčkův Brod. Úvod utkání naznačoval, že to bude vyrovnaný souboj a úspěšnější bude ten, kdo přihraje lépe soupeřovo podání. První sada se protáhla a končila až 31tým naším uhraným bodem. Po zvládnutém začátku jsme se trochu uklidnili, hostům naopak přestal jít tolik servis a tak jsme další dvě sady zvládly již s větším klidem a rozdílem ve skóre.

V sobotu nás čekal jen jeden zápas, a to od 14ti hodin proti Liberci. Od začátku hrajeme dobře a vypracovali jsme si několikabodový náskok. Ještě do koncovky vstupujeme s vedením 20:16. Od této chvíle se nám přestalo dařit bodovat a soupeř výsledek prvního setu otáčí ve svůj prospěch. Druhý a třetí set jsou jako přes kopírák. Liberec si od samého začátku postupně budoval náskok a nám se je již nepodařilo přitlačit a zápas zvrátit.

Poslední utkání v turnaji nás svedlo proti týmu z Kralup. Úvod je vyrovnaný, ale v prostřední části setu se nám daří soupeři o pár bodů uniknout a tento náskok jsme dokázali udržet až do konce. Od druhého setu se začínáme trápit na podání. Nedaří se nám soupeře zatlačit a navíc děláme spoustu chyb. Takže další dvě dějství na soupeře nestačíme. I přes nepříznivý vývoj bojujeme (hlavně sami ze sebou). Ve čtvrtém setu nás nakopne výbuch našeho trenéra na rozhodčího, protože se mu nelíbí několik jeho rozhodnutí. A po vítězství ve čtvrté sadě nás čeká tie break. V rozhodujícím setu se to tahá bod za bodem. Bohužel pro nás za stavu 8:7 se nám nedaří potrestat soupeře jednoduchým úderem. To nás asi vykolejí natolik, že zbytek setu se trápíme a celý zápas nakonec prohráváme.