EX U18 a EX U22

Poslední turnaj v dlouhodobé části jsme odehráli kadetky doma, kde jsme postupně přivítali Kralupy, KP Brno a Liberec. Juniorky U22 odehrály utkání v Prostějově.

Úvod turnaje patřil našemu zápasu proti Kralupům. Od začátku hrajeme slušně a udržujeme si bodový odstup. První dvě sady tedy vyhráváme. Ve třetím setu nás přibrzdí zranění, a i když před koncovkou máme čtyřbodový náskok, tuto sadu nakonec prohráváme. Nám se nedaří přibrzdit rozjetého soupeře, a tak nás čeká tie-break. V něm po většinu času taháme za kratší konec, abychom pak v závěru zabrali v obraně na síti a připisujeme si první výhru.

Po delší přestávce nastupujeme od 18ti hodin proti "Kápéčku". Začátek nám nesedl, a první set jasně prohráváme. Další dvě sady si, pro změnu, jednoznačně připisujeme na svou stranu my. V dalším průběhu už je zápas vyrovnanější a koncovku čtvrtého dějství si pro sebe bere nejtěsnějším rozdílem soupeř z Brna. I druhý tie-break v sobotu se nám ale daří zvládnout a máme další výhru.

V neděli jsme nastoupili proti Dukle. V celém zápase je náš výkon nepřesvědčivý, ale proti oslabenému soupeři to stačí na výhru 3:0.

Závěrečný turnaj základní části tedy opanujeme se třemi výhrami. Nic to ale neznamená, protože soupeři nebyli v plné síle. Nás teď čekají 4 týdny přípravy na vrchole soutěže. Finálový turnaj proběhne ve dnech 28.4.-1.5. v Přerově.

V neděli 2. dubna odjely naše juniorky na poslední turnaj kategorie U22 do Prostějova. V prvním utkání nastoupily proti Lanškrounu. Po úvodním, rozkoukávacím setu, bereme otěže do svých rukou a vítězíme 3:1. Po přestávce nastupujeme proti domácímu Prostějovu. Po třech hladce vyhraných setech připisujeme i druhou výhru, tentokrát 3:0.

Obě kategorie mají již rozpis finálových turnajů. Kadetky budou hrát v Přerově (https://www.cvf.cz/souteze/sou...), hráčky kategorie U22 mají své vyvrcholení v Ostravě ( https://www.cvf.cz/souteze/sou... ).