Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U18 23/24

Sedmý, a zároveň poslední, turnaj dlouhodobé části U18 hostil Jablonec nad Nisou, kde se konala "naše" skupina A

Před závěrečnými boji v rámci všech skupin kategorie U18 bylo asi nejzajímavější rozluštit tajenku, který tým se jako poslední dostane do Final 6 - KP Brno nebo Kralupy. Nakonec to díky souhře výsledků dokázal celek z moravské metropole.

My jsme do posledního turnaje vstupovali poprvé v sezóně v plné sestavě, včetně hráček, které se během sezóny připravovali v NVC. Jediná absence byla naše nahrávačka, která se účastnila baráží  svého mateřského oddílu.

Začátek jsme měli tradiční - ranní zápas proti Liberci. Chvilku jsme se hledali, ale na hřišti byl vidět bojovný duch, který nám pomohl k vítězství v úvodní sadě. Do dalšího setu vstupujeme volněji, soupeř se pomalu rozjel a nám se již nepovedlo ho přibrzdit a tak máme po dvou setech vyrovnáno. Holky po prohrané sadě zpozorněli a opět začínáme plnit dohodnutou taktiku. Ve zbývajících dvou sadách nedovolíme soupeři ani jednou dojít do koncovky, a tak si připisujeme vítězství 3:1.

Přestávku mezi zápasy vyplníme obědem, někdo z holek se učí, další sledují druhé utkání skupiny. Jiná skupinka se prochází u přehrady. Krásného počasí využívá i trenér, který si plní tréninkové dávky obíháním jablonecké přehrady.

Odpolední zápas  - Kralupy. Soupeři chybí hráčky ze základní sestavy, a tak je to boj spíš s naším přístupem, abychom dokázali vydržet hrát koncentrovaně. Pouze první set je vyrovnanější, zbývající dvě sady jsou již jednoznačné v náš prospěch.

V neděli hrajeme proti Lanškrounu. Úvod utkání je z naší strany ospalý a trvá nám skoro celý set, než se probudíme a začneme hrát. V koncovce se nám podaří otočit nepříznivý stav - 3 body. Vítězný set nám dodá sebevědomí a ve druhém i ve třetím setu odskakujeme hned na začátcích setů, a připisujeme vítězství 3:0.

Turnaj jsme zvládli jak výsledkově - 3 výhry, tak i herně. Pro "novou" skupinu bylo dobré změřit síly s týmy, které potkají i na finálovém turnaji. Nám se díky souhře všech výsledků podařilo nakonec poskočit na 3.místo celkové tabulky.