EX U18 23/24

3. kolo skupiny C se v dlouhodobé části EX-U18 odehrálo první listopadový víkend v Kralupech

Porada v sobotu v 9 hodin před utkáním s domácími - cíl je od trenéra jasný, a to nejen pro toto utkání, POSTUP. Po svědomité rozcvičce nastupujeme velmi dobře. Kralupům se daří vyhrát první bod až za stavu 0:8. V půlce setu stále udržujeme 4-5bodový náskok. Před koncovkou raději brzdíme time-outem rozlet domácích za stavu 24:22. Nicméně další rozehra už končí bodem na naší straně, tak vedeme 1:0. I ve druhém dějství utíkáme hned na začátku - 6:1. Domácí se nevzdávají, i tak neustále udržujeme vedení o 2-4 body. Úplný závěr setu už v poklidu dohráváme a vedeme 2:0 na sety. Třetí set je v počátku vyrovnaný. Kolem 10tého bodu ale děláme šňůru několika bodů za sebou, a nabyté vedení už nepouštíme - vítězíme celkem 3:0.

Od 16ti hodin nastupujeme proti Prostějovu. První dva sety hrajeme dobře, soupeř nám pomáhá počtem nevynucených chyb, a tak za necelých 50 minut vedeme už 2:0 na sety. Třetí set se nese v podobném duchu, vedeme 17:13. Poté však necháváme soupeře "rozdráždit" na servisu a hlavně v obraně. Nám se přestává dařit skládat útoky - a v jednom postavení nejsme schopni 8krát otočit 18:15 -> 18:23. Z tohoto šoku se nedokážeme dostat do konce třetího setu a zároveň celou dobu taháme za kratší konec i v setu dalším. Nástup do tie-breaku - jedním slovem hrůza - 1:7. Trenér provádí dvojstřídání, měníme strany za stavu 4:8. Na devátém bodu je už srovnáno. Od té chvíle je to přetahovaná o každý bod, a to hlavně s nervy hráček - na obou stranách střídá chyba na podání druhou. Až za stavu 21:20 se nám podaří ubránění bod přetavit ve složený protiútok - a velká radost holek mohla propuknout po celkové výhře 3:2.

V nedělním ranním utkání nastupujeme proti Šternberku. Obě družstva nastupují v jiném složení, než den předtím. Úvod je z naší strany vlažný, ale po pár rozehrách se už hraje "na jednu bránu". Druhý set startujeme příšerně 1:7, 5:11, 11:16. Až v této chvíli zapínáme. Ještě v koncovce vyrobíme několik zbytečných chyb, ale nakonec set získáváme na svou stranu. Soupeř se tím asi zlomil, a ve třetí sadě už je průběh jednoznačný.

Po vítězství 3:0 nakonec s 8 body (3 výhry) vyhráváme skupinu, a tak jsme splnili náš cíl - POSTUP do 2. skupiny. Za tři týdny tedy budeme bojovat s novými týmy a věříme, že budeme pokračovat ve zlepšených výkonech, které nás budou posouvat k našemu dlouhodobému cíli.